Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg tapintatlan vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg tapintatlan vagyok, amiért ez szerintem túlzás? Ti mennyire szoktátok a párotok rokonainak a szüli-névnapját ünnepelni?

Figyelt kérdés

Röviden: a párom családjában szokás mindenki születés- és névnapját megünnepelni az egész rokonsággal (akik nem is jó fejek), nekem ez teljesen idegen szokás, és nem szeretem. Párom is utálja, de szerinte "muszáj". Nem tudjuk megbeszélni, mert tereli a témát, nem akar beszélni róla.


----


Hosszabban kifejtve:


A helyzet a következő:

Én olyan családból jövök, ahol nem vagyunk túl sokan (vannak nagyszüleim, szüleim, és anyukámnak egy tesója, ennyi), és annyira nem is vesszük véresen komolyan az ilyen családi dolgokat, mint mások, pl karácsonykor néhány évben összejövünk egyikünknél 1-2 órára, (ha épp mindenkinek van kedve), másik x évben meg nem, mindenki nyugton van otthon. Szülinapkor néha átugrunk egymáshoz pár percre, névnapot nem is tartunk, ha valakinek nagyon eszébe jut, akkor egy telefonos köszöntéssel le van tudva. (Szoktunk persze találkozni és közös programokat szervezni, de soha nem volt ez a kötelező ünnepi jópofizás.)

Párom családja pont az ellenkezője. Van összesen 5 nagynénije/nagybácsija, közülük mindenhol van 2 vagy 3 gyerek, vannak nagyszülők, szóval nagyobb a rokonság, mint nálam, és - ami örök konfliktus köztünk - náluk nagyon is szokás a _kötelező_ együtt ünneplés, karácsonykor, minden születés- és névnapkor. Mivel népes a család, ez elég sokszor történik. Most konkrétan márciusban minden hétvégén lesz ilyen "buli". Ilyenkor át _kell_ menni valakihez, és jó pofát vágni a dologhoz, mert egyébként nem túl kedvesek a rokonok, valóban jól szórakozni velük nem lehet (párom is, és szülei is utálják az egész szokást).


Ebből pedig azt hiszem, sejthető, hogy mi a problémánk:

Én nagyon-nagyon-nagyon nem akarok menni ezekre a családi ünneplésekre. Tőlem teljesen idegen az, hogy olyan ünnepet tartsak, ami nem érdekel, és az, hogy olyan emberrel mosolyogjak órákon át, akit nem kedvelek. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogyan és miért tud mindenki részt venni ebben a nevetséges színészkedésben, ha mindenki utálja az egészet. Ráadásul nekem kicsit visszás, ha a saját anyám névnapját nem ünnepeljük, akkor miért kellene nekem a párom nagybátyjának a feleségének a névnapján díszmagyarban koccintgatnom?

A párom pedig mindig mérgelődik, mikor ezeket elmondom neki, mert hogy "neki sincs több kedve, elhihetem" (ezeket a szavakat szokta használni), de "muszáj". Hiába kérdezgetem, nem tudja _pontosan_ megindokolni, hogy miért muszáj, mert csak, és kész. Így szokták. Plusz azt mondja, a nagyapja kedvéért megy bele a dologba, mert neki a legfontosabb, hogy együtt legyen a család, de nem értem, akkor miért nem beszéli meg vele ezt az egészet és megy át néha hozzá, aztán kész.


Ha megpróbálok erről beszélni a párommal, egyből morcos lesz, és azt mondja, hagyjuk a témát, ami nagyon furcsa, mert ezen kívül mindig úgy van vele, hogy beszéljük meg, ha bajunk van. Itt lekoptat, hogy inkább ne is mondjak semmit, szerinte nem értem az egészet. Személyes sértésnek veszi, ha felhozom, hogy ne menjünk már a következő ilyenre, csak fogalmam sincs, miért.


A kérdéseim:


Mit tudnék tenni? Rá tudnám valahogy venni, hogy hagyjuk már a fenébe ezeket a kötelező jópofizásokat? Hisz ő is utálja...

Miért ragaszkodhat foggal-körömmel egy olyan dologhoz, amit utál?

Miért veszi magára, ha nincs kedvem menni?

Mit nem értek szerinte?


Nálatok hogy megy ez, mennyire vannak ilyen kötelező ünneplések?


2019. márc. 4. 09:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyok kicsi a rokonság mindkét oldalról, szóval nincs.

Ha ilyen fafejű, akkor mondd hogy te nem mész, oldja meg. Túlzás, hogy minden hétvégén elrángat az ő rokonaihoz. Van akinek ennyi szabadnapja nincs is.

Másban is ilyen papucs, vagy csak ebben a témában?

2019. márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Csak ebben az egy témában ennyire fafejű és zárkózott, ezért is állok teljesen értetlenül a dolog előtt. Bármi másban arra törekszik, hogy beszéljük meg és találjunk kompromisszumot, erről az egy témáról hallani se akar...
2019. márc. 4. 10:17
 3/28 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg szakítani volna érdemes.Nem kötelező ebbe a csaaládi látogatás,ünneplésekbe belerángatnia Téged is,de megteszi,mert akarat nélkül létezik a családjába.Ha gyereket lenne ez még jobban ütné az ingerküszöböd.Ami így is ùgyis eltávolodáshoz vezet,mivel nem komprmisszumképes.


De válaszolok:

Ebben az elvárásnak megfelelésben nevelkedett,tehát,ha kell ha nem megy.Fogalma sincsen hogyan kell nem ellentmondani,vagy egyedül megjelenni.

Szakítással rá tudod venni,máshogy nem.

2019. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
*ellentmondani
2019. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, hogy nem utálja annyira, csak neked mondja, mert nem akar konfliktust.
2019. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszum gyanánt akkor ő menjen, te meg maradj otthon. Ne legyen már kötelessèged asszisztálni ehhez, az ő családja ès szokásaik. Mèg ha a párod örömèt lelnè benne, de mèg ez sem.

Jó ha mondjuk közelebbi, vagy "fontosabb" hozzátartozó szülinapja van, pl. szülő, testvèr, akkor azèrt illik menned, de ennyi.

Szóval szerintem állj ki magadèrt, ès szögezd le, hogy te nem mèsz ezekre, de termèszeresen őt nem tartod vissza, nem vagytok összenőve. Szíve joga ragaszkodni ehhez a szokásjog, de rád nem erőltetheti.

Azzal ne foglalkozz, ha ezen besèrtődik, majd túl lesz rajta, ha látja, hogy mást nem tehet.

2019. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
"A nagyapja kedvéért megy bele a dologba." Gondolom, szereti őt. Meg szerintem a "muszáj" azt jelenti, hogy nem akarja magára haragítani a többit. Szóval fél, hogy ha nem mentek el, abból nem egy semleges viszony lesz, hanem sértődés - és bár ünnepelni, pláne ilyen sokszor nem szeret, de gondolom, azért nem utál mindenkit. Lehet akár arra is, gondol, hogy amikor nektek lesznek gyerekeitek, jól jön nekik majd a plusz pár unokatesó meg ajándék meg feltételezhető szociális háló, amiben ő is felnőtt. Nehéz ezeket a családi szokásokat felülírni magunkban. Esetleg agitálhatnád valami kompromisszumra, hogy ajánlja a nagypapának, hogy ha már ilyen szép számban letettek, csak a szülinapok legyenek tartva és lehetőleg az egy hónapban születetteké egyszerre... és ahogy sokan szokták csinálni, menjetek el karácsonykor meg húsvétkor wellnessbe, ahová "sajnos" már be vagytok fizetve.
2019. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Szakítani nem fogok, ez biztos. Nem is értem, miért kellene csak azért, mert van valami probléma....


Ő is tényleg utálja az egészet, már gyerekként se szerette.


Ha én nem megyek, akkor neki is rosszul esik, és ő meg végig hallgathatja, hogy hol vagyok, miért nem mentem. Karácsonykor is őt nyaggatták, hogy miért nem vagyok ott. Ennek én nem akarom kitenni őt, meg a kapcsolatunkban úgy vagyunk, hogy ha a jó közös, akkor a rossz is, ő is állt már mellettem úgy valami rossz dologban, hogy választhatott volna másképp. Így legalább egymással el tudunk beszélgetni az ilyen összejöveteleken.


A nagyapját tényleg szereti, a nagyapának pedig valóban fontos a családi közösség.

Ha nem megyünk el, abból BIZTOSAN sértődés lesz, történt már ilyen 1-2-szer, hónapokig harag volt, mert nem mentünk el valaki gyerekének a névnapjára...

Gyerekünk nem lesz, de ha lenne rá esély, arra is azt mondja, hogy csak külföldön, ennek nem tenné ki. :D

Az, hogy legyenek "összevonva" az ünnepek, és egyben megtartva több emberé, olyan 4 éve folyamatosan tervben van, de végül mégis mindenkinek megszervezik külön.

Karácsonykor még pár éve egyszer elmentünk wellnessbe, nem volt rossz, de mostanra olyan brutálisan drága lett... :(

2019. márc. 4. 11:38
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Azert ragaszkodik hozza, mert fel. Kolyok meg. Neked meg nem muszaj menni, nem vagytok jegyesek, hazasok. Ha mar ennyire az illem meg a hagyomanyok diktalnak akkor jogilag te nem vagy csaladtag, meg az o jatekszabalyaik szerint se kotelezo menned.
2019. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Jegyesek vagyunk. És igen, engem is családtagnak számít a rokonság.
2019. márc. 4. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!