Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindent akarok egyszerre? Másnak is voltak már ilyen aggodalmai?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve párkapcsolatban élek, szeretem a barátomat és nem tudom elképzelni az életemet nélküle. Gyakran szóba hozza, hogy szeretne gyereket és házasságot, nekem előtte abszolút nem voltak ilyen terveim, de most már egyre jobban vágyom erre én is. Közben viszont ott van bennem a félelem, hogy mi lesz, ha később már nem leszünk boldogok együtt? Most is vannak hullámvölgyek, néha unalmasak a hétköznapok és fel-felmerül bennem a gondolat, hogy talán külön jobb lenne. (5 év alatt, 2-3x gondolkoztam el ezen komolyabban) Vágyom is a családalapításra, de közben van bennem egy olyan érzés, hogy házasság, gyerek, közös ház, hitel stb. mellett már szinte lehetlen lesz kilépnem ebből a kapcsolatból. Illetve néha irigylem a szingli barátnőimet,bár pontosan nem tudom megmondani miért. Szeretem a barátomat és a lelki szemeim előtt már nagyon régóta vele látom a közös jövőmet, mégis szinte pánikrohamom van, ha arra gondolok, hogy mi lesz, ha később már nem fognak ilyen jól menni köztünk a dolgok. Annyi rossz kapcsolat, szakítás, válás van körülöttem, hogy nem tudom elhinni, hogy pont mi lennénk a kivétel. Vannak másnak is ilyen félelmei? Ez azt jelenti, hogy még nem állok készen vagy normális dolog ilyeneken rágódni?

25/L


2020. márc. 6. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Normális. Félsz egy komolyabb elköteleződéstől. Hisz a házasságnak pont ez a lényege. Holtomiglan-holtodiglan.

Neked kell tudnod, hogy milyen a kapcsolatotok, senki nem ismer titeket. De ne a félelmek határozzanak meg téged, hanem az amit érzel.

2020. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen félelmeink sosem voltak. Nyugodtan, írjátok, hogy hülye vagyok. De, ha lesz családomtól, kb 20 évig nem nagyon lesz ugyanolyan, unalmas szürke nap. Természetesen ez a gyerekekkel törődőkre igaz. Mindig más fogja érdekelni. Más gondok, örömek fognak érni titeket. Óvoda, suli, stb... Más játékok fogják érdekelni. S kb 20 év múlva, újra ketten lesztek. De akkor már úgy összecsiszolódtok, egy test, egy lélek lesztek. A gyerekek mind a kettőtökről érdeklődnek. Anyával chatelenek többet, de azért megkérdezi, apa hogy van?
2020. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én meg attól kapok néha pánikrohamot, hogy 25 évesen még egyedül vagyok.

Jobb szerinted?

Látni, hogy ennek annak már eljegyzése volt és gyereke született, én meg mint a számkivetett. :(

2020. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a globalizált, fogyasztói szemlélet hatalmas pszichológiai hatást fejt ki ránk. Minden négyzetméteren óriásplakátokat látok és saját nappalidig minden nap azt vágják az arcodba, hogy élvezd a jelent, költs a lehető legtöbbet a saját szórakozásodra, használj mindent (és ebből jön a mindenki) és dobd el el ha meguntad, ami hamar megtörténik, mert már jön is az új modell és Az kell neked, enélkül nem leszel boldog. Ez beszivárog a párkapcsolatunkba. Iszonyú kényelmes lett az élet 100 évvel ezelöttihez képest és mi ezzel együtt egyre kevesebb elköteleződést akarunk vállalni, mert ezt tanultuk meg, mindenünk a kényelem, amibe beleszoktunk, a lehető legkevesebb erőfeszítéssel!

Szóval igen, szerintem a generációnk nagy része szenved ezzel a soha meg nem elégedettség problémával. Normális, hogy te is szembekerülsz vele, hiszen ott virít elötted ez a mentalitás minden nap. Hatalmas kihívás az, hogy mit kezdesz ezzel a behatással az életedben, melyik irányból közelíted meg és próbálsz felülkerekedni rajta.

Talán vedd át, mennyire külső hatások vezérelnek, amikor a szingli élet csillogása után vágyódsz. Nem gondolom, hogy mindenkinek ez fogja a legnagyobb megelégedettséget okozni. Vajon ez neked is megfelelő lenne e, és meddig? Nem vagyunk egyformák. Neked kell érezned, hogy te hogy érzed magad jelenleg, és mi lebeg a szemed elött, ha a jövőre gondolsz? Nekem pl. egy baba se lebeg a szemem elött az elkövetkezendő 5 évre vonatkozóan biztos, de lehet hogy soha. Férjben sem gondolkodom. Talán majd 35 évesen aktuálissá válik az életemben a téma. De talán neked sokkal erősebb anyai ösztöneid vannak. Azon gondolkodj még, hogy van e valami egyéni, szakmai célod, amit meg szeretnél valósítani ebben az életben, és melyik életszakaszodra tudod belőni? Ezt mennyire vágná keresztbe a családalapítás, vagy épp a családalapítás lenne az?

2020. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális ilyenen rágódni. Hogyha megijeszt a gondolat, hogy nem tudsz ebből a kapcsolatból kiszállni akkor már fél lábbal kint is vagy belőle. Plne ha a szingli barátnőidet irigyled. Abszolút nem stabil se a kapcsolat se a te érzelmeid. Még most lépj ki belőle ha valaha is családot akarsz alapítani. Hogyha egy kapcsolat stabil és megvan a kellő érzelmi szint akkor nem fogsz azon parázni, hogy mi van ha együtt maradtok örökre.
2020. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!