Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassam vele, ha neki szinte minden gondolata csak a pénz körül forog?

Figyelt kérdés

Fél éve járok a párommal,de nagyon zavaró a hozzáállása, ha a pénzről van szó. Szerintem is fontos a pénz, én ésszel spórolok, de nem sajnálom a pénzt egy kis szórakozásra vagy igényességre. A páromat igazából nem is értem. Sok pénze van és sokat is örökölt, soha nem élt szegénységben. Mégis az az első, hogy a boltban az árakat nézi, és aztán panaszkodik, hogy milyen drága ott minden. Ha ingatlanos hirdetéseket lát, akkor szintén mindig alaposan áttanulmányozza őket. Folyton egymáshoz hasonlítja az árakat a boltokban és az éttermekben. Drágállja a szerelők munkadíját, pedig neki pont nem okozna problémát. Imád utazgatni, de inkább elmegy olyan repülővel, hogy háromszor kell átszállnia és hostelben alszik 10 emberrel egy szobában. Egyszer mikor külföldön volt és aznap sztrájk miatt nem volt tömegközlekedés mikor hazajött, akkor is inkább két órát sétált a reptérre a bőröndökkel,csak ne kelljen taxit hívnia, mert az drága. Semmi biztonságérzete nincs, mert van két lakása is,de attól fél, hogy az utcára kerül. Ami nagyon unszimpatikus, hogy ami ingyen van, az viszont kell neki, még akkor is, ha nincs rá semmi szüksége. De ha mégse, akkor is kiábrándító a hozzáállása. Mesélte, hogy egyszer külföldön volt, amikor is szóba elegyedett egy idegenvezetővel. Elbeszélgettek és az idegenvezető azt mondta neki, hogy ingyen csatlakozhat a következő csoportjához. Ennek örült, de amikor látta, hogy mindenki fizet, akkor kínosan érezte magát és odaadta neki az ár nyolcadát. És kifejtette neki, hogy külföldön sokkal többet keres az átlagember,mint itthon,ezért az a korrekt, ha ennyit ad. Szerintem simán elfogadhatta volna az idegenvezetést, vagy odaadhatta volna a pénzt minden kommentár nélkül, de ezt még hallgatni is kínos volt. Kezdek kiábrándulni.

27N és 29 F


2020. márc. 11. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Te választottad őt párodként, mi a baj?
2020. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha o ilyen ember, ezt nem lehet megvaltoztatni :( Neked kell tudnod, egyutt tudsz e igy elni vele.

Egy probat meger, beszelgess vele errol, mond el neki, hogy ez teged zavar, stb. lehet legalabb megtudod, mi vezetett ahhoz, hogy ennyire garasoskodik.

2020. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%

Teljesen rendbe van a pasid

Inkább nálad van defekt

2020. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Én két percig nem tudnék vele élni, függetlenül attól, hogy az ilyen embereknek mindig lesz mit a tejbe aprítani, viszont mellettük élni pokol.

Állandóan kontrollálni fogja a te pénzügyeidet is, ha komolyabbra fordul a kapcsolat és minden fillérért felelősségre von.

2020. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előttem szólóval. Szép lassan - vagy nem is olyan lassan - ez a smucig hozzáállás majd rád nézve is kötelező lesz.

Ezen túl gondolom nem nagyon számíthatsz közös nyaralásra, mozira, néha éttermi vacsorára. Se.

Azon túl, hogy halálba égetne, ha együtt mennénk bárhová és ezt más előtt is előadja. Velem biztos nem.

Nem, nem Te vagy defektes. Nem kell aszkétának lenni.

2020. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

:D Ez nagyon jó. Vicces volt olvasni a repteres és idegenvezetős sztorit.

A boltban én is nézegetem az árakat még akkor is, ha lenne pénzem megvenni mindenből a drágábbat, mert valahogy azt nevelték belém, hogy ne költsek feleslegesen és nem szeretek csak a márkanévért fizetni.

Megveszem a kapirgálós csirkét az üzemi helyett, mert ugyan drágább, de minőségibb és egy jobb módszert támogatok vele.

Keresem a fairtrade és magyar termékeket hiába drágábbak, mert úgy érzem emberként és államporgárként ez a kötelességem, de nem fizetek pluszt telefon-, autó-, ruhamárkáért, nem fizetek ugyanazért többet.

Ha kesudió 250gmos csomagokban 5000Ft/kg és kimérve 4950Ft/kg akkor kimérve fogom megvenni. :D


Amit a barátod csinál az már vicces.

2020. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor meg tetszett, hogy nem konnyelmu, megbecsuli a penzt, akkor is, ha van. A szarragas mar a ferjem idezte fel, de azt is ertem valahol. Viszont a potyazas es a masik meg nem becsulese visszataszito, ellenszenves, es en szegyellnem magam helyette.

Gyereket, kozos eletet ilyennel ne!!

2020. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudnék és nem is akarnék ilyen értékrendű embert társként. Csodálkozom, hogy csak kezdesz ettől kiábrándulni. Te tudod, együtt tudsz-e ezzel élni és van-e annyi pozitívum ebben a kapcsolatban, ami ezt az örökös konfliktusforrást ellensúlyozni tudja.
2020. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még olvasni is kínos volt...én sem tudnék így élni.

Neked kell eldöntened, hogy jó lesz-e ez neked hosszú távon. Változni ő nem fog.


33N

2020. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ilyen, ráadásul én az ellenkezője. Többet kerestem, mint ő, de míg ő egy házat felépített a Balatonon, hát én nem sok mindent tudok felmutatni. Általában röhögünk egymáson, én az ő fukarságán, ő, hogy nem tudom soha semminek az árát. Vásárolni én szoktam, nem erőlteti rám a smucig felfogását.
2020. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!