Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmet kihasználja az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmet kihasználja az anyja félek ez nem fog változni?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy szegény családból származik az anyja neveli az élettársával. A szegény körülmények nem zavarnak, de a dolgok amik utólag ki derültek már eléggé elbizonytalanítóak.

Az én családom egy tisztességes magyar család aki próbál fejlődni, spórolni és a jövőben gondolkodni de a mában élni. Ebbe születtem, ebben nőttem fel és ilyen a gondolkodásmódom is. Vannak terveim a jövőre nézve, melyekhez sok pénz és tudásra van szükségem. Szeretnék egy saját családot is, barátnőmmel eddig el tudtam volna képzelni, de egyre jobban bele látok a családjába és ez megingatott, ugyanis:

Az anyja elveszi minden pénzét amit iskola mellett keres, napi doboz cigarettát szív az élettársával együtt (azaz 2 doboz/nap), hónapról hónapra élnek, több milliós tartopzásaik vannak fejenként, a következő kölcsönt barátnőmmel szeretnék felvetetni, de még nem lehet, viszon ő elmondása szerint belemenne mert nem lenne más választása. Úgy érzem az anyja folyamatosan korlátozza és kihasználja a lánya pedig nem mer vele szembe menni. Mindennek a tetejére kiderültek a nő multjából olyan dolgok amik durván megsértik a számomra tisztességes cselekvéseket. Szakmája nincs, csak általános iskola, állítólag az álmai szerint él és azokat követi (amiket éjjel álmodik) dolgozni meg csak akkor megy ha épp kedve tartja.

Családom kedveli a lányt, szeretik, én is szeretem őt, tudtam, hogy milyen az életszinvonaluk, de nem tudtam mi áll mögötte. Ezeknek a tényeknek a tudata kezdi beárnyékolni a kapcsolatot és nem tudom mi tévő legyek. Félek, hogy a vér nem vállik vízzé és az én életem is rosszra fordulna ha összeköltöznénk. Barátnőm elmondása szerint nagyon várja, hogy ott hagyja azt a házat, de az anyjáról nem tudna mondhat le, és mindig segíteni fogja, viszont ismerve a nő múltját innen kezdve már nem is járna dolgozni, mondván, hogy a lányom eltart.


F/21



2020. márc. 17. 14:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt még elitélnétek a cigaretta miatt: az én családomban senki sem cigarettázik, ám senkit sem itélünk el ez miatt, viszont amikor mindenre és mindenkire mutogatnak, hogy nincs pénz, de napi több ezer forint elmegy csak cigire, és azt a választ adják, hogy ha letennék más hülyeségre költenék akkor eléggé zavaró, valamit az egész házban cigiszag uralkodik ugyanis nem képesek kimenni az udvarra, nekem pedig ez nagyon nem megszokott.
2020. márc. 17. 14:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőd családja elég "kisebbségi" módon él, náluk gyakoriak a tartozások leszarása, a cigi mint elsődleges szempont, és sokszor a gyerekek kihasználása, akiknek egyetlen lehetősége minél hamarabb új helyre telepedni, mert még az is jobb, mint ez a beszolgáltatósdi.


Ha változni is fog, nem miattad lesz... És most ha jön a gazdasági válság (márpedig jönni fog), akkor még rosszabb lesz ott a helyzet.

2020. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem fog változni. Ha összeköltözik veled ugyanúgy pénzelni fogja őket és téged is magával húz. Most kell tőle megszabadulni.
2020. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés hogy a nőnek milyen értékrendje van. Ha ebben rossz pèldàt lát és nem így képzeli az életét akkor nincs gond.

En is ismerek olyat aki eveszi a gyerek pènzét, nincs otthon kaja, éheznek, de tetováltatja az ikszedik figurát, műkörmöshöz jár és a pasijával bulizni.

2020. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Én össze sem jönnék ilyen bandával, nem véletlenül tartja a mondás: nézd meg az anyját, vedd el a lányát! Van ebben valami, menekülj ilyen proli családtól, fiatal vagy még, ezerszer jobbat találsz.


És lehet hogy csak arra kellessz a lánynak hogy kihúzd a szarból.

2020. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Cseréld le. Úgy sem változik.
2020. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!