Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valószínűleg egy nárcisztikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valószínűleg egy nárcisztikus uralkodó nő vagyok, hogyan tudnám ezt "kinőni"?

Figyelt kérdés

Kezdem kiismerni magam így 21 évesen és sokat olvastam a témában. A nárcisztikus személyekre jellemző tulajdonságok nagyrészét felismertem magamban és szeretném ezeket minél előbb levetkőzni, mert a jelenlegi párommal másodjára próbáljuk újra (másfél év kapcsolat, utána 3 hónap szünet, most újra együtt) és nem akarom megint elrontani...

Leírhatatlan, elmondhatatlan erővel szeretem őt, már szinte kiskorom óta ő volt életem nagy szerelme, most megadatott, hogy újra megpróbáljuk. Mindketten sokat hibáztunk, ő is, én is, de itt sajnos nekem kell többet változnom mert az ő hibái eltörpülnek az enyémek mellett.

Mondom milyennek tartom magam:

féltékeny típus vagyok, nagyon. nem szeretem ha lányokkal beszélget, de eltűröm, mert tudom hogy nem egészséges ez a féltékenység. uralkodó jellemem van, szeretem MINDIG tudni hol és kivel van, szeretem tudni ha lefeküdt, ha felkelt, szeretem tudni a terveit, programjait és igen, van, hogy nem örülök ha nélkülem menne valahova.

irányítgatós is vagyok, szeretem megmondani mit hogyan tudna jobban csinálni, mit egyen, mit igyon, mit csináljon stb... egyszóval mintha az anyja lennék úgy viselkedek.

BORZASZTÓ jellemem van, tudom. Édesanyámtól örököltem valószínűleg, édesapám nagyon korán meghalt és anyukámmal nőttem fel, aki minden párjából papucsot csinált, általában mind ott is hagyta idővel, a mostani már 3 éve húzza vele. Minden nap látom őket ahogy bánik vele és borzasztó, kívülről nézve tényleg felismerem ezeket a gondokat, de mikor én csinálom akkor mindig csak utólag... nem akarom elveszteni ezt a fiút, nagyon türelmes velem és rettentően szeret, tudom és érezteti is velem, változni szeretnék.


Mit tudnátok tanácsolni?

Pszichológushoz nagyon szeretnék menni, de a mostani vírus helyzet miatt fogalmam sincs, hogy ilyenkor hogy működik, fogadna-e bárki, vagy mit tegyek....


Köszönöm előre is.

21L


2020. márc. 24. 19:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
29%

Imádom, hogy mindenki így vágja a nárcizmus kritériumait :D többféle is van, nem mindegyik nárci önimádó, és egoista...(rejtett nárcizmusra keressen rá szépen mindenki)

Kedves kérdező, jelentkezz be pszichológushoz, akár most is, ha megteheted, nagyon sokan most átálltak Skype-os és egyén videós terápiára. :)

Szuper hogy felismerted, ami benned zajlik, a következő lépés lehetne ez. Kitartást!

2020. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!