Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális, ha egy férfi ennyire bekorlátozza a partnerét?

Figyelt kérdés
A páromtól tegnap megkaptam, hogy nem szeretem, megcsalom, mert egy régi barátom (haver volt, semmi nem volt köztünk) üzenőlapján boldog születésnapot kívántam. Ha férfival beszélek (akárhol, neten, adásvétel tárgyán, vagy kollégákkal szakmai dolgokról), valóságos vallatótisztté válik (miről volt szó, ki akart-e kezdeni velem az illető stb.) Félek fériakkal érintkezni bármilyen módon, úgy érzem, elvárja, hogy előzetesen engedélyt kérjek tőle. Anyámat az előző vita kapcsán felhívtam és elpanaszoltam neki a történteket. Szerinte én vagyok a hibás, minek provokálom ilyesmikkel, ha tudom, hogy erre ugrik. Fásultnak érzem magam, közben állandóan a szeretetem, szerelmem visszaigazolását kéri (ha nem mondom neki naponta százszor, azt hiszi, már más kell nekem). Hozzáteszem, az előző élettársa csúnyán átverte, megcsalta, én soha okot sem adtam erre a viselkedésre. Még csak flörtölni sem flörtölök soha (akkor sem,amikor még nem voltunk együtt, ezt tudja jól, hiszen abba a boltba járt, ahol én dolgoztam, ott ismerkedtünk meg). Visszahúzódó, félénk nő vagyok. Kérlek segítsetek, tényleg én vagyok a hibás ebben a helyzetben, én adok okot a gyanúra? A szüleim is neki adnak igazat, így már tényleg nem tudom, mit gondoljak. Köszönöm, hogy elolvastátok. 34/N

2020. márc. 26. 14:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Beteljesíti a jóslatát, megfogod csalni a végén, de ezt ő maga éri el. Önbeteljesítő jóslat.
2020. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, van, aki szerint ez normális és hajlandó eltűrni, már pedig inkább kinyomná a két szemét, mint hogy ezt elviselje. Én az utóbbi táborba tartozom. Egy undorító jellemhibának tartom ezt a fajta viselkedést és nincs az a jó tulajdonság, amivel ezt valaki kompenzálni tudná, egyetlen percet sem tudnék egy ilyen emberrel együtt lenni. Fiatalabb koromban éltem ilyen kapcsolatban, megtanultam a leckét - vagy teljes bizalom, vagy semmi.
2020. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg tettekben nem mutatod ki a párodnak hogy szereted. (Lehet ez a befásultság kijön a kapcsolatotokban is) Én is hasonlóan működök - tudom nem a legjobb működés - de én is szerettem amíg mondogatták hogy így szeretlek úgy szeretlek. A végén már csak szavakban, az elején még tettekben is. Aztán szépen 12 év alatt az egész elmúlt. Valószínűleg a párod nem érzi hogy szereted, ezért valami módon szeretne róla meggyőződni. Nem mondom hogy feltétlen benned van a baj, de felteheted a kérdést, hogy tényleg szereted?! Én is pont ilyen voltam - vagyok - az én volt párom is boltban dolgozott / dolgozik - nem tudom - de folyton felb-sz-tt hogy mindenféle férfi legyeskedik körülötte, aztán úgy viselkedtem mintha az én tulajdonom lenne. Nem szerencsés helyzet.
2020. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%

#2



Mondjuk az ellenkező véglet sem jobb a "ki nem szarja le..." stílus. Aztán a végén csak ő nem tud róla, hogy a barátja vagy barátnője másokkal is van, vagy ha mondják neki csak legyint "Ugyan! Lárifári! Ő nem olyan!"

2020. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Az lehet, hogy nem érzi, hogy a kérdező szereti, de az nem mentség és nem magyarázat az ilyen viselkedésre. Nehogy már ne lehessen kommunikálni ellenkező nemű emberekkel teljesen semleges dolgokról, mert jajj, biztos megcsalja és már nem szereti. Ezt a dolgot ez magyarázná, hogy miért várja el napjában 500x a szavakban kifejezett érzelmeket, de az nem, hogy miért féltékeny egy hímnemű légyre is.


De szerintem teljesen mindegy, mit gondolunk mi, mit gondolnak a szüleid, neked kell eldöntened, hogy számodra ez belefér-e a kapcsolatba vagy sem. Ha korlátozásnak éled meg, akkor semmiképpen sem jó dolog, és tökmindegy, kinek van igaza meg kinek nincs, így csak rosszul jöhetsz ki belőle végső soron.

2020. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Jézusom! Ma mindenki meg van zakkanva? Többiek! Legalabb ti ne írjatok már hulyeseget...

Én megertelek kérdező, és anyukádnak kuvára nincs igaza!

Volt ilyen baratnom tapasztalatból beszelek...pont ezzel tette tönkre a kapcsolatot h így viselkedett mint az idiota baratod..

Egy kapcsolatban ugyan is teret kell hagyni a masiknak mi az h nem beszélhetsz ferfiakkal?

Ki akar sajátítani elvárja a barataid melloled és ezt azért teszi mert belülről egy onbizalomhiányos lelkiszegény idiota és fel h elveszít... baratnomrol végül ez derült ki...ha elveszít amikor már késő lesz csak akkor fog rájönni mekkorát hibázott bnom is most jött rá de már mással vagyok boldog... menekülj meg nem késő...ha igazán szeretne nem problemat a ezen...mi köze hozza h kivel mit beszelsz? Igen is megérdemelne az ilyen h ha megvsalnad...le lehet pontozni myugodtan..ez a véleményem és tapasztalatból beszelek , nyulcipo és menekülj kérdező a boldogság neked is jár! :)

2020. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
El kell fogadnia, hogy meglesz csalva. Ez így természetes :)
2020. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

#4

Nem arról beszéltem, amikor az ember teljesen leszarja a másikat, nyilván az se járható út. Az viszont nálam nem fér bele egy JÓ kapcsolatba, hogy ellenőrizgetem a párom, hogy figyelem, kivel beszélget, hogy tiltom a nőktől, hogy nem hagyok neki szabad teret, saját programokat, haverokat. Én nem nézem ki a páromból, hogy egy gerinctelen féreg lenne és elvárom azt, hogy engem se nézzen annak. Szerintem egy normálisan szocializálódott ember az ember nézi a másikban, nem pedig a nemét és igenis lehet két ellenkező nemű ember között barátság vagy haveri viszont. Amíg ez nem intimebb annál, ami köztünk van, addig nem vagyok hajlandó aggódni rajta.

Különben se azért legyen hozzám hűséges, mert nincs lehetősége megcsalni, hanem azért legyen az, mert így döntött. Csaltak már meg korábbi kapcsolataimban, fáj, igen, de messze nem akkora trauma, amin ne tudnék túllépni, ennél ezerszer nagyobb horderejű dolgokon is túlléptem. A féltékeny exem bizalomhiánya ezerszer jobban fájt, mint amikor egy másik ex megcsalt. Nekem azóta egy olyan dolog, amiből nem engedek. Szerintem egyáltalán nem jobb félni, mint megijedni, de mindenki éljen a saját belátása szerint. Mi teljesen megbízunk egymásban a párommal, soha nem adnám ennél lejjebb, kinek mi.

2020. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Anyad es a baratod is idiotak, anyadon mar nem lehet segiteni, de az ilyen “ferfit” ugy dobnam ki, hogy csak pislogna.

Bantalmazo kapcsolat kezdete. Nem azert nem beszelhetsz ferfiakkal, mert ot megcsaltak (ez siman lehet hazugsag is az eseteben, kifogas a viselkedesere), hanem mert egy komplexusos kis gorcs, aki rajtad akar uralkodni, mert latja, hogy rajtad lehet.

2020. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Ez érdekes...

Nem mondjuk ki, de igazából egy olyan nőnek hisz téged a párod, aki megcsalná. Magyarul, ribinek.

Kérdezd már meg tőle, hogy ha ezt ő így gondolja, hogy ilyen nő vagy, akkor miért ragaszkodik ennyire hozzád? Keressen egy rendes nőt magának, aki rendesebb, mint én. Engem meg hagyjon a francba élni. Miért kell neki egy ribizli?


Nálunk ugyanez volt a helyzet. Amikor már nem bírtam tovább, a fenti dolog segített. Durva megfogalmazás, de jobb lett utána. (én szerettem, de komolyan fontolgattam, hogy elhagyom, ha nem változik a helyzet) Így nem lehet élni, hogy folyton stresszelsz.

2020. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!