Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális, ha egy férfi ennyire bekorlátozza a partnerét?

Figyelt kérdés
A páromtól tegnap megkaptam, hogy nem szeretem, megcsalom, mert egy régi barátom (haver volt, semmi nem volt köztünk) üzenőlapján boldog születésnapot kívántam. Ha férfival beszélek (akárhol, neten, adásvétel tárgyán, vagy kollégákkal szakmai dolgokról), valóságos vallatótisztté válik (miről volt szó, ki akart-e kezdeni velem az illető stb.) Félek fériakkal érintkezni bármilyen módon, úgy érzem, elvárja, hogy előzetesen engedélyt kérjek tőle. Anyámat az előző vita kapcsán felhívtam és elpanaszoltam neki a történteket. Szerinte én vagyok a hibás, minek provokálom ilyesmikkel, ha tudom, hogy erre ugrik. Fásultnak érzem magam, közben állandóan a szeretetem, szerelmem visszaigazolását kéri (ha nem mondom neki naponta százszor, azt hiszi, már más kell nekem). Hozzáteszem, az előző élettársa csúnyán átverte, megcsalta, én soha okot sem adtam erre a viselkedésre. Még csak flörtölni sem flörtölök soha (akkor sem,amikor még nem voltunk együtt, ezt tudja jól, hiszen abba a boltba járt, ahol én dolgoztam, ott ismerkedtünk meg). Visszahúzódó, félénk nő vagyok. Kérlek segítsetek, tényleg én vagyok a hibás ebben a helyzetben, én adok okot a gyanúra? A szüleim is neki adnak igazat, így már tényleg nem tudom, mit gondoljak. Köszönöm, hogy elolvastátok. 34/N

2020. márc. 26. 14:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Te is érzed szerintem, hogy ez nem normális...
2020. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy normális. Félénk vagy, nem mersz kiállni magadért, ő ezt érzi és ledominál, mert abból merít a gyenge jellemével erőt, hogy belőled táplálkozik. Nincs meg az egyensúly és nem is lesz már, mert a szereped a kapcsolatban az hogy az lesz amit ő akar és ő mond.


Valószínűleg eleve azért engeded ezt, mert a szüleid azt ültették beléd hogy alá kell feküdni másnak, csak úgy működhet a kapcsolat. Lehet ilyen mintát is láttál otthon, nem tudom, de nem csoda hogy ezúttal is ellened vannak, mert nekik ez az egészségtelen dinamika teljesen normális. Tökéletesen látszik ez abból, hogy provokálással vádol és nem érti meg miről beszélsz neki.


Röviden a párod egy besz*ri, magában végletekig bizonytalan, önbizalomhiányos barom, láthatóan 0 érzelmi intelligenciával, akit az éltet hogy téged lenyom. Te elkezdted ezt érezni és azért is jöttek fel benned kérdések, igaz későn, de jobb mint soha. Eldöntheted hogy maradsz-e ebben a mérgező kapcsolatban és még pár évet elpazarolsz amíg leépülsz teljesen, vagy megpróbálsz kiszakadni belőle és utána elkezdeni felépíteni magad, a határaidat és az önbizalmadat.

2020. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Biztos nem lennék vele együtt.

Nem normális a párod, de te sem, hogy ezt eltűröd.

2020. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt lebarmozzátok a másikat, lehet jó lenne látni az ő szemszögéből is a dolgot...... Nekem kb úgy tűnik hogy a kedves kérdező ellene fordult az egész gonosz világ :(
2020. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Lehet hogy az előző kapcsolatában történtek miatt teszi ezt,persze attól még egyáltalán nem helyes.Én leülnék vele ha kell hetente egyszer,és elmondanám neki,milyen sokat jelent számomra,mennyire szeretem és eszembe se jut hogy megcsaljam,vagy kitekintgessek a kapcsolatunkból. Persze azt is megmondanám hogy ezt a fajta viselkedést próbálja elhagyni, mert nem méltó egy normális felnőtt emberhez,és párkapcsolathoz.Te nem vagy az exe,értse meg és fogja föl.
2020. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Soha nem csaltam még meg senkit. És nem is fogok. Szerintem a dolgokat tisztázni kell, és nem a másik háta mögött cselekedni. Ráadásul az nem old meg semmit, csak még bonyolultabbá teszi a dolgokat.

Már nem boltban dolgozom egyébként,olyan felsőoktatási szakon tanulok, ahol kevés a férfi (diplomás ápoló). De azért akad, igyekszem kerülni őket, de mindig nem fogom tudni.

A szüleim orvosok mindketten, maximalisták. A bátyám zseniális volt kémiából és reál tudományokból, mindig az ő árnyékában éltem. Mivel én csak a humán tárgyakban jeleskedtem, ráadásul iszonyúan magamnak való voltam, soha nem voltam olyan fontos, nem lehetett "mutogatni". Amikor a bátyám meghalt, iszonyúan depressziósak lettek. De soha nem mentek semmilyen kezelésre, én jártam csak orvoshoz, pszichológushoz. Poszttraumatikus szindrómám, súlyos depresszióm és pánikbetegségem lett a halála után, amiből gyógyszereres kezeléssel, pszichoterápiával pár év alatt sikerült nagyjából kijönni. Végre elkezdhettem egy szakot, ami érdekel, végre közelébe juthatok álmaim területéhez, az egészségügyhöz.

Amióta a párom van, a szüleim jobban érzik magukat, lett egy "pótfiuk", talán emiatt az érzelmi kötelék miatt adnak általában neki igazat.

Én szeretem ezt a férfit, őszintén. Rengetegszer mondtam neki, tettekkel is kimutattam, főzök rá, rengetegszer megleptem ajándékokkal, utazásokkal, egy kis kényeztetés itt-ott...Viszont most már kezdek belefásulni, úgy érzem, nem mindig nekem kellene engedni, ha ő bevágja a durcást, és elmegy otthonról.

Annyiszor kértem bocsánatot, tettem a kedvére.

Szeretem, csak valahogy fásulnak és üresnek érzem magam, sokszor nincs kedvem semmihez...

És ha fáradt vagyok és szomorú, egyre kevésbé van kedvem a jeleneteihez és a sértődéseihez.

Amúgy biztosan velem van a baj, az engedékenységemmel, alkalmazkodóképességemmel bevonzom az irányító típusú férfiakat.

Előző párom nárcisztikus személyiség volt, mikor végre vége lett, azt mondtam, soha többé ilyet...erre csöbörből vederbe. Igazatok lehet, valami gond lehet velem.

Amúgy nagyon ivott az elején, sokat elnéztem neki és kitartottam mellette. Már szerencsére leszokott. Sokszor felhozza ezt, hogy csak értem tette le a piát, ebből is látszik, mennyire szeret. Ezt értékelem is, ezért sem szeretném annyiban hagyni a kapcsolatunkat, amíg menthető, én mindent megteszek érte. Csak úgy érzem, kicsit belefáradtam.

2020. márc. 26. 15:43
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld pacsi mindenkinek. Kivéve annak, aki azt írta, hogy meg lesz csalva, mert elárulom: nem lesz.
2020. márc. 26. 15:46
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagy felénk, visszahúzódó és azért nem tudod érvényesíteni az érdeked, mert így neveltek és anyád a mai napig ezt erősíti benned. Jobb, ha nem a kedves mamara hallgatsz.
2020. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon sok férfi nem bízik a nőkben,hozzáteszem okkal.

De ettől még a jelenség amit leírsz nem normális,mert tönkretesz téged is és saját magát is.Ez paranoid viselkedés,nemigen fogsz tudni változtatni rajta.A szüleid véleménye meg nem mérvadó,ha te valóban nem csaltad meg.

2020. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Most olvastam amit utólag írtál magadról..Így azért sokminden világossá vált. Szeretethiányos vagy,nem kicsit,nem csoda ha egyre inkább üresnek érzed magad,és nem tudsz már adni,hisz neked sincs miből töltődnöd.Én ugyanígy nőttem fel,a bátyámat ugyanúgy istenítették,csak ő még ma is él. Felnőtt fejjel értettem meg,hogy miért voltam annyira hülye fiatalként,miért nem tudtam pasi nélkül lenni öt napnál tovább..Ez mind a szeretethiányra vezethető vissza.. :-( Egyébként párodnál is lehet valami hasonló a múltjában,mert csak egy rossz kapcsolat miatt nem lesz ilyen egy egészséges mentalitású ember.Ő is pont azt várná el,amire neked is szükséged van,hogy valaki elárassza szeretettel..Nem könnyű így hogy mindketten ebben a periódusotokban vagytok sajnos..
2020. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!