Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldjam meg a szakítást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg a szakítást, ha a párom agresszív, a lakás pedig közös?

Figyelt kérdés

Amióta tart ez a koronavírus ügy, a barátom teljesen bekattant. Előtte is voltak fura beszólásai, de nem igazán zavart. Például nem szerette a tényt, hogy intenzíven edzek, "hajtom a szívem", mert szerinte ez nekem veszélyes (nagyon enyhe mitralis prolapsus-om van, orvos szerint nyugodtan sportolhatok), és amúgy is csak az instalány kinézetről szól.

A járvány kezdete óta, egyszerűen nem akar kiengedni a házból, már a kijárási korlátozás előtt is kiabált velem, ha elmentem futni vagy boltba. Azzal jött, hogy hiába nincs törvényileg megparancsolva, egy bunkó állat vagyok, amiért kimegyek, mivel tele van a lépcsőházunk idősekkel és többször szóltak, hogy lehetőleg ne járkáljunk, mert veszélyben érzik magukat. De a töréspont 2 napja jött el. El szerettem volna menni a boltba, mire elállta az utamat. Először abba kötött bele, hogy nincs rajtam maszk és kesztyű, majd kategorikusan megtiltotta, hogy kimenjek. Én nem törődtem vele, próbáltam „kitolni” az utamból, és menni, de erre adott egy óriási pofont, hogy minek lökdösődöm, és nem mehetek sehová. Később bocsánatot kért, de hozzá tette, hogy azért volt erre szükség, mert csak így lehetett engem megmenteni saját magamtól. Fogjam fel, hogy nem vagyok egészséges, szívbeteg vagyok igazoltan, a csapból is az folyik, hogy az ilyen alapbetegséggel rendelkezőknek extrán veszélyes ez a vírus, ráadásul gyenge az immunrendszerem is, mivel februárban elkaptam egy durvább megfázást, aminek szerinte egészséges fiatalnál nem kellene 8-9 napig tartania, sőt, normálisan táplált és teljesen egészséges ember el sem kap ilyeneket. Én erre nem is voltam hajlandó reagálni, csak annyit mondtam, hogy a törvény értelmében kimehetek a boltba, és magányosan futni is, szóval nem tehet semmit, nem zárhat be. Erre már szinte vicsorgott, hogy kapok még egyet, ha nem fejezem be, és egyébként is fogjam be, mert mit gondolnak már rólam a szomszédok, undorító vagyok.

Nos, nekem egyértelmű, hogy ezek után elhagyom, csak bonyolítja a dolgokat, hogy közös a lakás (az én tulajdonrészem nagyobb) és nem hajlandó sehová menni, azon, hogy kimondtam a szakítást, csak röhög, és kijelentette, hogy nem megyek sehová én sem, különben értesíti a hatóságokat, balhét rendez a munkahelyemen és ha bíróságra kerül a dolog, akkor kérvényezi, hogy pszichiáter is mindenképp vizsgáljon ki, mert nem fogom fel, hogy nem vagyok egészséges és önveszélyesen viselkedek és másokat is bántok, veszélyeztetek.

Hogyan tudok lépni az ügyben? Már félek tőle, undorodom, és nem akarok vele élni.


2020. márc. 31. 16:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

Van baj a fejedben, nem is kevés:

1. ha a szomszédok is hallják, hogy hisztizel, nem csodálkozz, hogy nem bírnak

2. attól, hogy te nem tartod magad szívbetegnek, mégvaz vagy, ha van papírod róla. Az orvosoknak jobban hiszek, mint neked.

3. a lakás annyit ér, amennyit az értékbecslő mond. Nem a hapsid dönti el, hogy mennyi a piaci értéke.

4. nagyon buta vagy, ha annyitól beszarsz, hogy azt mondják neked, hogy van egy jó ügyvéd haverja, aki az időhúzás mestere. :) Értene inkább az ingatlanjoghoz, sokkal előrébb lennétek.

2020. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok buta, hiába bunkózol. Próbálkozni azért lehet. :)

Nem attól félek, hogy valóra tudja váltani a h.ülyeségeket, amiket mond. Csak először is, ebből a hercehurcából pár nap/hét is sok, valamint bánt és irritál, hogy ennyire beteg módon viselkedik. A költözés pedig részemről nem egyszerű.


Hiába pattogsz tudatlanul, hogy te jobban hiszel az orvosnak. Orvos állapította meg, hogy nincs teendő ezzel a dologgal, és azt is, hogy semmiben nem vagyok veszélyeztetett. Semmit nem tudsz erről a billentyűhibáról, ahogy a párom sem. Ő az, aki ellene szegül az orvosnak, terjeszti másoknak, hogy krónikus beteg vagyok, én meg felelőtlenül ugrálok, miközben az orvos engedélyezte a sportot.


A szomszéd nyanyák azért a páromért vannak oda, mert ő hízeleg be nekik és mindenről az ő verzióját tudják.

Mellesleg a párom is kiabál, csak mellé még üt, fenyeget minden sz.arra. Én meg csak megemelem a hangom, amikor megunom a cs.esztetést, fenyegetést, a személyi szabadságom korlátozását és nőgyűlölködő szövegeit. De persze ez a köznyelven hiszti. :)

2020. márc. 31. 17:43
 13/22 anonim ***** válasza:
18%

#12 Azért ne én legyek már a hibás, mert két lábbal taposod a langyos sz@rt, kilépni belőle meg gyáva vagy. :)

Ki választotta ezt a hapsit neked? Én? Kötelező vele lenned? Nem hiszem. El kell indítani a válást, ahogyan minden értelmes felnőtt nő szokta tenni hasonló helyzetben és azután megy minden magától.


Attól, hogy a gyk-n hőbörögsz, nem jutsz előrébb semmivel.

2020. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%

Jól gondolom, hogy a rendőrségen sem jentetted még soha, hogy téged ütnek, vernek és a szabadságodban korlátoznak?!


Mert ha nem tetted meg, akkor ide kár írkálnod. Segíteni csak annak lehet, aki elfogadja a segítséget.

2020. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Egyedül te hőbörögsz, mellé te vagy borzasztó buta.


Nem tapicskolok semmilyen langyos szarban. Először is, ez már forró szar. Másodszor pedig, csak 2 napja történt az, hogy ütésig fajult a dolog. Egyetlen pofont kaptam, ami semmi maradandó nyomot nem hagyott. Ezt hogyan lehet bizonyítani?

Másrészt pedig, szerinted mennyire egyszerű a mostan helyzetben megszervezni egy költözés a 200 km-re lévő anyámhoz méghozzá olyan módon, hogy ne tudjon bucira verni, és ne tegyen kárt a holmimban. Ahhoz egyszerre kell elhoznom mindent (ami nem kevés cucc), ugyanis ha elborul, nem állítja meg az sem, hogy feljelentem, és még ha felelősségre is vonják, akkor sem kapom vissza a dolgaimat. A tegnapi nap során volt egy nagy veszekedésünk, ami során azon tombolt, hogy a járvány alatt sem veszek vissza a sportból, mert vettem otthoni edzéshez dolgokat. Kiabált, hogy nem fogja nézni, hogy szívbeteg létemre az orra előtt folytassam, ráasásul beképzelt is vagyok, mégis kinek illegetem magam. Az egyik gumiszalagomat tönkretette, a szobabiciklimben is kárt tett, mivel rúgdosta és több sminkemet is összetörte.

Bonyolítja a dolgokat az is, hogy ha a rendőrséghez fordulok, akkor megpróbál bemószerolni, ezt mondta. Végeredményben tudom, hogy nem fog sikerülni, de ha akár csak pár napot nyer, már azzal is baj lehet számomra. Meg azzal is, hogy Maunika show szintre degradálja az egész esetet a rendőrök szemében, és kevésbé fognak engem is komolyan venni, azt hiszik, hogy valami kibogozhatatlan egymás tépése megy itt. Azért félek ettől, mert láttam már mással hasonlót csinálni. Ráadásul a jelenlegi, leterhelt krízishelyzetben még nagyobb az esély arra, hogy ne vegyenek elég komolyan, mivel bizonyítékaim jelenleg nincsenek arra, amiket csinál, így kívülálló szemmel csak 2 hőbörgő ember lehetünk, akiknek ellenkezik a szavuk.

Ha lépek, azt meg kell szervezni. Ebben kértem itt segítséget.


Ja, és ráadásul dolgozom is, rengeteg feladatom van eközben, amiket otthonról meg kell csinálnom.


De persze okoskodni, ítélkezni, lebutázni azt könnyű.


Nem vagyok egy kiszolgáltatott szerencsétlen, anyagilag is rendben vagyok, én állok jobban, ő egy munkahelyen sem tud fél évnél tovább megmaradni. Amint sikerül elköltözni anélkül, hogy tényleg nekem jönne, vagy tönkrevágná a dolgaim, és sikerül megvennem a lakásrészét, már nem tud nekem ártani, én viszont ki tudnám csinálni, ha akarnám.

2020. márc. 31. 18:33
 16/22 anonim ***** válasza:
25%

Egyik szavaddal ütöd a másikat. A 12-es kommentedben ezt írod: "Mellesleg a párom is kiabál, csak mellé még üt, fenyeget minden sz.arra."

A következőben meg azt, hogy soha nem ütött még meg, csak tegnap. Meg részleteszed, hogy hogyan kellene menekülnöd attól az embertől, akitől igazából nincs miért félni, mert még soha nem bántott.


Szóval találd már a részleteket, ha legközelebb kamukérdést írsz, ha pedig skizó vagy, szedd be mielőbb a bogyóidat!

2020. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Érettségid van? :) Szövegértés meglett
2020. márc. 31. 19:06
 18/22 anonim ***** válasza:
29%
Kösz, Kamuskislány, megvan az érettségi is, ne idegesítsd magad rajta. :) Érettségi nélkül nem lenne 2 piacképes diplomám. Tudod, még abból a időszakból az érettségi, amikor nem a szövegértést osztályozták a gyerekeknek, hanem a lexikális és tárgyi tudást.
2020. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ok boomer.
2020. márc. 31. 19:29
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
A 70%ost ne vedd figyelembe, nincs vele minden rendben. Barátoktól vagy ismerőstől nem tudsz segítséget kérni?
2020. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!