Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldjam meg a szakítást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg a szakítást, ha a párom agresszív, a lakás pedig közös?

Figyelt kérdés

Amióta tart ez a koronavírus ügy, a barátom teljesen bekattant. Előtte is voltak fura beszólásai, de nem igazán zavart. Például nem szerette a tényt, hogy intenzíven edzek, "hajtom a szívem", mert szerinte ez nekem veszélyes (nagyon enyhe mitralis prolapsus-om van, orvos szerint nyugodtan sportolhatok), és amúgy is csak az instalány kinézetről szól.

A járvány kezdete óta, egyszerűen nem akar kiengedni a házból, már a kijárási korlátozás előtt is kiabált velem, ha elmentem futni vagy boltba. Azzal jött, hogy hiába nincs törvényileg megparancsolva, egy bunkó állat vagyok, amiért kimegyek, mivel tele van a lépcsőházunk idősekkel és többször szóltak, hogy lehetőleg ne járkáljunk, mert veszélyben érzik magukat. De a töréspont 2 napja jött el. El szerettem volna menni a boltba, mire elállta az utamat. Először abba kötött bele, hogy nincs rajtam maszk és kesztyű, majd kategorikusan megtiltotta, hogy kimenjek. Én nem törődtem vele, próbáltam „kitolni” az utamból, és menni, de erre adott egy óriási pofont, hogy minek lökdösődöm, és nem mehetek sehová. Később bocsánatot kért, de hozzá tette, hogy azért volt erre szükség, mert csak így lehetett engem megmenteni saját magamtól. Fogjam fel, hogy nem vagyok egészséges, szívbeteg vagyok igazoltan, a csapból is az folyik, hogy az ilyen alapbetegséggel rendelkezőknek extrán veszélyes ez a vírus, ráadásul gyenge az immunrendszerem is, mivel februárban elkaptam egy durvább megfázást, aminek szerinte egészséges fiatalnál nem kellene 8-9 napig tartania, sőt, normálisan táplált és teljesen egészséges ember el sem kap ilyeneket. Én erre nem is voltam hajlandó reagálni, csak annyit mondtam, hogy a törvény értelmében kimehetek a boltba, és magányosan futni is, szóval nem tehet semmit, nem zárhat be. Erre már szinte vicsorgott, hogy kapok még egyet, ha nem fejezem be, és egyébként is fogjam be, mert mit gondolnak már rólam a szomszédok, undorító vagyok.

Nos, nekem egyértelmű, hogy ezek után elhagyom, csak bonyolítja a dolgokat, hogy közös a lakás (az én tulajdonrészem nagyobb) és nem hajlandó sehová menni, azon, hogy kimondtam a szakítást, csak röhög, és kijelentette, hogy nem megyek sehová én sem, különben értesíti a hatóságokat, balhét rendez a munkahelyemen és ha bíróságra kerül a dolog, akkor kérvényezi, hogy pszichiáter is mindenképp vizsgáljon ki, mert nem fogom fel, hogy nem vagyok egészséges és önveszélyesen viselkedek és másokat is bántok, veszélyeztetek.

Hogyan tudok lépni az ügyben? Már félek tőle, undorodom, és nem akarok vele élni.


2020. márc. 31. 16:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Miért nem veszed fel amiket a párod mond neked?

Így lenne bizonyítékod. Tudom abba beleköthet, hogy te jogtalanul felveszed amit mond, de onnantól kezdve, hogy nálad van egy bizonyíték arra, hogy ő hogyan viselkedik, hőböröghet, hisz letagadni ő se fogja azok után tudni.

Téged a személyiségi jogok megsértése miatt vesznek elő, őt meg azért, mert bánt téged, fenyeget, és korlátoz a szabadságodban.

2020. márc. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Ügyvéd a haverja"


És? Van egy rakat más ügyvéd. Neked is lesz.

Ha nem enged ki, rendőrt hívsz.

2020. ápr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!