Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkozik rosszul?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkozik rosszul? Kinek kellene változtatni az álláspontján?

Figyelt kérdés

Adott szitu: május közepéig el kell költözünk a jelenlegi, rendkívül kedvező árú albérletünkből. Úgy döntöttünk hogy saját házat vennénk, valahol Budapest környékén. A feleségem csak kertes házban tud gondolkodni, mert egy falun nőtt fel hatalmas kertben és rengeteg házi még háztáji állat között. Én érdi vagyok. Jelenleg nem látom úgy hogy még tudnánk fizetni egy kertes házat, babaváróval együtt 17 miliónk van. Más hitelt nem szeretnék felvenni, nem tudnám fizetni a törlesztőrészletet. Ezért én egy százhalombattai panelre gondoltam, 20-22 milliótól kezdődnek, a különbözetet pedig a családom össze tudja adni. Később esetleg el is adhatnánk, hogy egy szép kertes házat vegyünk belőle.


Itt kezdődik a probléma: feleségem nem akar panelbe költözni. Azt mondja ott nem lenne boldog. Szerinte én sem tehetném boldoggá, nem tudom ellensúlyozni a panelfóbiáját, mert nem vagyok eleget otthon. A panel elleni kifogásai: szűk, bezártság érzet, nincs kert, ugyanúgy többe kerül mint amit meg tudunk fizetni, hangos szomszédok, rossz szigetelés, csőtörés, beázás, ágyi poloska, stb. Elvileg a családjában, (anyukája panelben nőtt fel, nagynénje most is ott él) ezek a tapasztalatok. De az én anyukám is kertes házban nőtt fel, mégis ment apámmal panelbe is és kibírt 2 évet. Az én feleségem viszont nem jönne velem, ehhez nem vagyok elég fontos neki, nem szeret eléggé. Hiába mond bármit, ha a szerelmét egy egyszerű panelfóbia le tudja győzni és nem tudunk megegyezni a lakhatásban. Így nem tudok többé bízni benne, nem tudok alapozni a kapcsolatunkra. Battára meg azért nem akar jönni mert rossz a levegő (pedig a Battai panelek zöldövezetben vannak, vinném minden szombaton kirándulni, és falun sokkal rosszabb a levegő télen, amikor mindenki azt tüzel amit talál) meg hogy sokkal közelebb lennénk az én családomhoz mint az övéhez, és az övétől még a mostani lakásunknál is messzebb kerülnénk. Megmondtam neki hogy ha ennyire jobban ragaszkodik a saját családjához mint hozzám akkor nyugodtan költözzön haza hozzájuk. Erre az a válasz hogy nem, ő velem akar maradni. De ha ennyire velem akar maradni, miért nem követ panelbe is? Jó lenne ha eldöntené, mert én ezt a se-veled-se-nélküled játékot nem akarom tovább játszani.


2020. ápr. 1. 09:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
54%

Jópofa amúgy hogy légkondiról nem hallott itt senki. 0%. Mert panelban meleg van.

22 millióért gyanús hogy van légkondi vagy legalábbis be lehet szerelni. Igaz ez még a falu végire nem jutott el,hogy van ilyen. 10 éve nem laktam olyan helyen ahol nincs légkondi, pedig nem vagyok gazdag. Kb. alap dolog.

2020. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Most semmiképp ne vegyetek semmit. Egy fél év múlva vagy ha simábbá válik a terep. Szerintem itt fél év múlva simán tudtok kerteset is venni ha így halad tovább.
2020. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ki az az idióta aki szerint kertes ház, akár csak kicsi kerttel is csak a faluvégen van?😂 Kert=faluvég? What? Mekkora baromság. Számtalan városban vannak belvárosiasabb helyeken, nem kinn a büdös francba, házak amiknek van kertje.

És bár én nem arrafele lakom, de ha jól tusom Érd pl az kb olyan mint egy szuburbia még ha nem is konkrétan Bp része. De ott van Ercsi meg mittuomén még milyen települések. De nyilván Budapesten belül is vannak kertvárosaiabb részek ahol családi házak vannak, persze azok drágábbak. De erre mondom hogy lehet taktikázni a vásárlással és várni.

Plusz nem kéne végletekben gondolkodni, ismetelten lehet téglalakás, ikerház, sorház, társasház stb. Ezek is jók lehetnek. Azért egy ikerháznak van egy nagy közös fala, nem hiszem el hogy azt nem lehet kibírni..de ízlések és pofonok.

Minden esetre eléggé szűklátókörű az aki azt gondolja hogy egy háznak aminek van kertje az már rögtön a vidék végén van, a puszta mellett és düledezik🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!