Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkozik rosszul?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkozik rosszul? Kinek kellene változtatni az álláspontján?

Figyelt kérdés

Adott szitu: május közepéig el kell költözünk a jelenlegi, rendkívül kedvező árú albérletünkből. Úgy döntöttünk hogy saját házat vennénk, valahol Budapest környékén. A feleségem csak kertes házban tud gondolkodni, mert egy falun nőtt fel hatalmas kertben és rengeteg házi még háztáji állat között. Én érdi vagyok. Jelenleg nem látom úgy hogy még tudnánk fizetni egy kertes házat, babaváróval együtt 17 miliónk van. Más hitelt nem szeretnék felvenni, nem tudnám fizetni a törlesztőrészletet. Ezért én egy százhalombattai panelre gondoltam, 20-22 milliótól kezdődnek, a különbözetet pedig a családom össze tudja adni. Később esetleg el is adhatnánk, hogy egy szép kertes házat vegyünk belőle.


Itt kezdődik a probléma: feleségem nem akar panelbe költözni. Azt mondja ott nem lenne boldog. Szerinte én sem tehetném boldoggá, nem tudom ellensúlyozni a panelfóbiáját, mert nem vagyok eleget otthon. A panel elleni kifogásai: szűk, bezártság érzet, nincs kert, ugyanúgy többe kerül mint amit meg tudunk fizetni, hangos szomszédok, rossz szigetelés, csőtörés, beázás, ágyi poloska, stb. Elvileg a családjában, (anyukája panelben nőtt fel, nagynénje most is ott él) ezek a tapasztalatok. De az én anyukám is kertes házban nőtt fel, mégis ment apámmal panelbe is és kibírt 2 évet. Az én feleségem viszont nem jönne velem, ehhez nem vagyok elég fontos neki, nem szeret eléggé. Hiába mond bármit, ha a szerelmét egy egyszerű panelfóbia le tudja győzni és nem tudunk megegyezni a lakhatásban. Így nem tudok többé bízni benne, nem tudok alapozni a kapcsolatunkra. Battára meg azért nem akar jönni mert rossz a levegő (pedig a Battai panelek zöldövezetben vannak, vinném minden szombaton kirándulni, és falun sokkal rosszabb a levegő télen, amikor mindenki azt tüzel amit talál) meg hogy sokkal közelebb lennénk az én családomhoz mint az övéhez, és az övétől még a mostani lakásunknál is messzebb kerülnénk. Megmondtam neki hogy ha ennyire jobban ragaszkodik a saját családjához mint hozzám akkor nyugodtan költözzön haza hozzájuk. Erre az a válasz hogy nem, ő velem akar maradni. De ha ennyire velem akar maradni, miért nem követ panelbe is? Jó lenne ha eldöntené, mert én ezt a se-veled-se-nélküled játékot nem akarom tovább játszani.


2020. ápr. 1. 09:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el minden választ, de én úgy gondolom mindkettőtöknek engedni kellene.

Én sem bírom a panelt, mert zajérzékeny vagyok, és a szomszédoktól nem tudnék aludni, ami gyorsan kikészítene.


Épp ezért én is ragaszkodtam a kertes házhoz, és ezért is költöztem falura a városból, mert a fesztiválok idején is kész idegroncs voltam az alváshiány és a stressz miatt.


Ha összejönnék azzal, akibe bele vagyok zúgva, és ő nem akarna egy ekkora kertet és nem akarna falun élni, akkor én kompromisszumot javasolnék. A városban, valami külső részen venni egy olyan kertesházat, aminek épp csak pici előkertje van, de a falai függetlenek mindenkitől.

Ám ha a pénzt is előtérbe vennénk, akkor is inkább azt mondanám, hogy falura, ahol van olyan kertesház, ami picike, de mégis önálló.


Én még az ikerházakban sem bízom, mert ott is van közös fal.


Ilyen helyzetben szerintem mindkét félnek engednie kell picit, és egyeztetni az igényeket, vagy máskülönben tényleg nem vagytok egymáshoz illőek.

2020. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Kedves 6os! Igen, azzal tisztában van hogy az egész kert az övé, én nem fogom a drága szabadidőmet pluszmunkára pazarolni, inkább kondizok vagy focizok
2020. ápr. 1. 11:18
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia nem olvastam végig a kommenteket, én is Érden lakom. Néztünk battán házat, de tényleg bocsék benzin szag terjeng,attól függ hogyan fúj a szél. Ha ingyen adnának lakást sem költöznék oda.
2020. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Kedves 9es!


Ingázás tekintetében jelenleg ugyanannyi idő lenne Sülysápról mint Battárol, csak itt hamarosan gyorsabb vonalat építenek, az az ingatlan árakat is megdobná.


Az ő családja kb 3 az enyém 2 milliót tudna adni.

2020. ápr. 1. 11:21
 15/33 anonim ***** válasza:
93%

Én azon is elgondolkodnék hogy mikor vásárolok. Mert remélhetőleg a vírus lejjebb fogja nyomni az ingatlanárakat és ha tudtok még várni még egy pár hónapot (addig valami albi) akkor lehet tudtok venni egy jó állapotú kertes házat.

Egyébként csak úgy általánosságban, 22 millió RENGETEG egy panelért, mindegy hogy hol van. Ha lenne ennyi pénzem semmiképp se panelra költeném, hanem megpróbálnék kertes házat venni. Vagy ha nem is kertes ház de egy nagyobbacska tégla lakás.

Egyszerűen csak nem ér a panel annyit.

2020. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
26%

De most komolyan ha vki az életét azzal akarja tölteni hogy barkácsol meg a kertet bújja akkor kertes... ha valaki értelmes dolgokkal akar foglalkozni nem 150 évvel ezelőtti problémákra pazarolni az idejêt akkor lakás (nem feltétlen panel, vannak társasházak, terasszal kiskerttel stb)

az ilyen faluvégi jóskák akik szédülnek a betonúton meg a megcsömörlött Hős utcai panelosok véleménye sztem forintot nem ér, menjetek ki az erdőbr akkor ha nektek minden lakhatatlan.

Egy panel lakás 100x jobban kiadható és eladható ha meggondolják magukat nem úgy mint egy omladozó kertes ház a falu végén.

2020. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes elkapkodni, nézegessetek más lehetőségeket is. Nem feltétlenül kell kizárólagosan vagy panelban, vagy falusi típusú, nagy kerttel rendelkező házban gondolkodni, vannak (téglaépítésű) kisebb társasházak, sorházak stb, amikhez tartozik valamennyi udvar vagy előkert, ezekkel nincs annyi gond, de jobb megoldás lehet egy panelnál. 20+ millió egy panelért szerintem sok, bár nem akarok okoskodni, nyilván nézegettetek sok hirdetést és össze tudjátok hasonlítani az árakat.


Azért azt érdemes átgondolni, hogy hosszú távra terveznétek, gyereke(ke)t is szeretnétek, olyat érdemes választani, ahol ezt el tudjátok képzelni. Olyan hozzáállással ne vegyetek ingatlant, hogy legfeljebb pár év múlva eladjátok, főleg ne ilyen kiszámíthatatlan gazdasági helyzetben.


Az érzelmi alapú érvelést és érzelmi zsarolást ("ha szeretsz, jössz velem panelba/kertesbe") meg mindketten felejtsétek el. Mérlegeljétek a lehetőségeiteket, az anyagiakat és keressétek meg együtt a legjobb megoldást.

2020. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Ollókezű Edward ***** válasza:
91%
Ja, utolsó, mert olyan nincs egyáltalán, hogy városban vannak házak is. Nem, minden városban csak és kizárólag panel van. Értem. Akkor a mi több ezer lakosú településünk, ahol gyárak, bíróság, meg kórház van, az is biztos csak egy kis falu, csak nem tudunk róla. Az, hogy ti szerettek panelban élni, senkit nem zavar. Családi házhoz tartozó telken sem kötelező kertet művelni, le lehet betonnal is önteni, ha épp azt szeretné valaki. Kinek ez, kinek az. Az viszont gáz, hogy ketten kétfelé húznak. Ahogy kinéz a dolog, az asszonyka vagy el fog tőle válni, vagy becsicskul és majd rohad a panelban boldogtalanul. Az a ciki, hogy ez a férjét nem érdekli, ez sok mindent elmond a kapcsolatról. Ahelyett, hogy kompromisszumra törekedne, inkább megforgatja a dolgot úgy, hogy a neje jöjjön ki szarul belőle. Ugyanilyen erővel a felesége is mondhatná, hogy nem tud vele hosszútávra tervezni, meg nem is hiszi, hogy szereti, mert nem akar vele házat venni. Ilyen kétélű kard ez a manipuláció. :)
2020. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Ollókezű Edward ***** válasza:
30%
Egész Magyarország egy nagy falu. Olyan jó családias érzést ad, főleg ha az ember feljön ide.
2020. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%
A családi ház miért nem lehet jó? Miért gagyi? Miért kell kijelenteni kategorikusan, hogy egyik f@ßa, a másik meg gagyi?
2020. ápr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!