Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Viselkedésem kifogásolható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viselkedésem kifogásolható egyes esetekben és barátnőm szakítani szeretne emiatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is elnézést miatta.

Az a problémám, hogy néhány esetben, pl. társaságban megváltozik a viselkedésem rossz irányba, olyan poénokat sütök el, amik egyesek számára vicces lehet (akik lazább személyiséggel lettek megáldva), de mások számára pedig nem.

Többször is megkért barátnőm az elmúlt 2-3 hónapban, hogy szeretné, ha nem mondanék olyanokat, de sajnos ez nem mindig jött össze :(

Néhány alkalommal előfordult olyan, hogy nem tetszett neki a viselkedésem, mikor sajnos túl sokat megengedtem magamnak és kiköptem a rágót az utcán (eléggé kulturálatlan ember módjára) amit tényleg nagyon bánok már, s azóta nem is teszek ilyet.

Barátnői közül 1-2 sem kedvel engem, mert nem úgy viselkedek előttük, ahogyan ők elvárnák. Volt egy csoport, amiben benne volt néhány barátnője és olyan mémeket osztottam meg a csoportban, amik néhányukat kiborította.

Tudni kell rólam, hogy edzeni járok az elmúlt 1 évben (régebben elhízott voltam, és ezzel tettem rendbe a testem) és bevallom, kicsit elszaladt velem a ló és eléggé "önimádó" lettem..nézegettem magam a tükörben és nagy megelégedéssel hangoztattam, hogy milyen jól nézek ki.

Szüleinek sem voltam szimpatikus, mert én egy izomagy leszek, és csak az edzés lesz nekem a fontos...stb. (Teszem hozzá nemrég végeztem programtervező informatikusként, szóval nem mondanám magam hülye gyereknek.)

Szülei eléggé idősek már (60-70 között) és az apukája sehogy sem akar elfogadni engem (kétszer találkoztam velük, ott úgy gondolom eléggé normálisan viselkedtem, de gondolom mégis látták rajtam ezt a fentebb leírt viselkedést)

2 hónapja kezdődtek ezek a viselkedésproblémák és konfliktusok a barátnőmmel, mióta a szülei (főleg apukája) ennyire elhordott engem mindennek. pl biztos fel fogom törni a fbját, mert én informatikus leszek, illetve biztos le fogom hallgatni a telefonját (nem tudom ezeket honnan szedték).


Rólam tudni kell, hogy nagyon ragaszkodó típus vagyok, nem tudok valakit csak úgy elengedni, ha megszeretem. Igyekszem mindent megtenni, hogy változást érjek el.

Tisztában vagyok vele, hogy néha a viselkedésem erősen kifogásolható volt, de úgy érzem ez nem egy helyrehozhatatlan probléma.

Mindig őszinte, hűséges voltam hozzá, és tényleg minden esetben szeretettel bántam vele, törődő voltam és mindenben számíthatott rám. Ilyenekkel sosem volt probléma, csak ez a hülye viselkedésem néha :(


Nagyon igyekeznék ezt helyrehozni, mert ő volt az első olyan lány az életemben, akiben feltétel nélkül megbíztam, bármit meg tudtam vele osztani és ő is velem, azt éreztem, hogy tényleg el tudnám vele képzelni az életem...ennyire jól nem éreztem magam senkivel, pedig volt néhány kapcsolatom.


Mindennél jobban szeretem őt, és hajlandó lennék a változásra. Kértem tőle egy kis időt, azt mondta, hogy mivel most koronavírus helyzet miatt nem tudunk találkozni, akkor legyen addig idő mindkettőnknek átgondolni ezt.

Kértem már ez ügyben segítséget szakembertől is, illetve kértem több önfejlesztő könyvet is, videókat nézek ezzel kapcsolatban.

De nemrég levette a közös képeinket is, és azt érzem, hogy ő már teljesen feladott engem.


Tényleg mindent hajlandó lennék megtenni, hogy ezt helyrehozzam és hogy megváltoztassam a viselkedésem. Nem szeretném őt elveszíteni.

Kérem, aki tudna adni valami tanácsot, hogy mit tehetnék, azt nagyon szívesen várom.

Előre is köszönöm!


(Én 25/F, ő 23/L)


2020. ápr. 5. 13:17
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

kedves 20#... semmi ilyen, általad leírt dologról nincs szó..nem is értem ezeket honnan szedted.

Az, hogy én egy olyan poént viccesnek tartok és elsütök, az tény... de nem kell itt olyanokra gondolni ami túl durvák.

Mondok egy példát... csoportba beküldtem egy kockahasú csajról készült videót, és alá írtam, hogy "lányok, ez a kötelező forma a nyárra, készüljetek"

Volt akinek ez nem tetszett, amit elfogadtam. De azért nem hiszem, hogy ezzel bármilyen "pedofil meg nemi erőszakolós viccek"-ről szó sincs.

2020. ápr. 5. 22:13
 22/29 anonim ***** válasza:

Azert azt ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy ő felismerte és fejlődni akár!

Tudom, hogy itt mindenkinek óriási igényei vannak és mindenki a tökéletes nagyŐvel el es soha nem jönne össze olyan emberrel, amit ő most pár mondatban leirt.. De azért ne legyünk álszentek.

Szerintem pont most kellene kitartani melletted, és tapasztalatból mondom, hogy ilyenkor képes egy kapcsolat is fejlődni, ha egyáltalán képes rá..

Most ez úgy néz ki, hogy te felismerte valamit, változtatsz és feljebb lépsz, mig a kedvesed erre nem képes, akármi miatt is, az lényegtelen. Es pont erről szól egy párkapcsolat. Te hiába fejlodsz, ha ő nem. Jobb mindkettőtöknek, ha vége, amennyiben o nem szeret elegge. Nem tehet róla.

Viszont te úgy lephetsz ki belőle, hogy több lettel és jobb. Es nem úgy, mint aki hatvanhatodjara is ugyanazokat a köröket rova cseszi el a kapcsolatait és mások valamint a saját életét.

Lehet téged nagyba fikazni.

En viszont tapasztalatból mondom, hogy bár nem könnyű az út a masik félnek sem, megeri, és amit utána a kapcsolatban mindkét ember megel.. Hat az elkepeszto..

2020. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Amugy simán lehet, h egyszerűen csak nem jó helyen vagy..

Azaz ez nem a te közeged..

Helyesen írsz és normalisan fogalmazol.. Annyira hulye nem lehetsz;)

2020. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán kényesek és mimózák voltak azok a lányok.
2020. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22:22 az hogy valakinek nem tetszik valami az nem álszentség és nem jelenti azt hogy a tökéleteset várják. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy saját ízlése legyen. A vonzódást, szerelmet nem lehet ésszel irányítani, és bizony van olyan viselkedés ami valakit kiábrándít, akkor utána már nem tudja magát visszakényszeríteni. Amiről te beszélsz az érzelmi manipulálás és egyfajta áldozathibáztatás. "Ha eléggé szeretsz akkor velem maradsz és megnevelsz kemény munkával mint egy anyuka a kisfiát." "Ha valaki javulni akar, akkor kötelességed segíteni, és megbocsájtani, hiába bántott meg." Ez nem így működik.
2020. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
22:22 különbn meg csak azért akar változni a kérdező mert a barátnője kérte és megfenyegette. Magától nem ismerte volna fel a bajt. Ez kb olyan mint amikor egy csaló változni akar, de csak azért mert lebukott, de amúgy meg vidáman csalt volna tovább. A igazi változásnak magából kéne jönnie, nem a félelemből, hogy elhagyja a csaj.
2020. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem pozitív hogy a kérdező fejlődni akar. De arról beszélni hogy egy (ha jól értem) friss kapcsolatban köteles lenne bármire a pár bármelyik tagja szerintem nonszensz. Ez a ha szeret... Nagyon aljas mondat nem mellesleg ha a lány kiábrándult épp a szerelem veszett el. És hogy a lány miben fejlődne azzal hogy a kérdezőt támogatja az is rejtély számomra. Ezt kifejthetné aki írta mert kíváncsi lennék mire gondol.

De összességében a kérdezőnek a változásra való hajlama pozitív csak remélem kitart a lánytól függetlenül is. Mert ez számít igazán.

Ha csak a lányért menne a dolog úgy pont semmi értelme mert ha együtt is maradnak a "változás" pont addig fog tartani amíg a rózsaszín köd. Ahogy jön a megszokás és rutin pillanatok alatt visszatér az alap jellem. Ez is tapasztalat sajnos.

Változni nehéz és hosszú folyamat ha nincs valós motiváció csak megfelelési kényszer akkor nem is lesz változás csak látszat meg kényszer

2020. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nyilván meg szeretnék változni, és azt sem merem mondani, hogy mindenáron miatta. Mert nyilván nagy szerepe van neki ebben, és ezáltal talán együtt lehetnénk, de rájöttem és belátom, hogy nem egy értelmes emberhez illő viselkedést tanúsítottam.

Sajnálom, hogy erre nem magamtól és nem időben jöttem rá.

El lehet itt ítélni engem, hogy hogyan viselkedek,de inkább vagyok néha egy szar vicceket elsütő idióta, mint hogy megcsaljam, vagy hazudjak a páromnak.

Mindenkiben van valami hiba, én ezt ugyan nehezen ismertem fel és nagy pofára ejtés kellett, de szerintem jobb késő mint soha. Minden erőmmel azon leszek, hogy ez a változás sikerüljön, és ha velem lesz, akkor vele, ha nem akkor másnak be tudjam bizonyítani, hogy megváltoztam.

2020. ápr. 6. 01:13
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem tudod miben fejlődik?

Ez elég sajnálatos.

Mint mondtam eleve a kapcsolat is fejlodne. Kitartás stb..

Ami manapság nem jellemző.

Ezen felul mindig mindenben van hova fejlődni. Türelem, támogatás, a másik szemével látni dolgokat.

Annyit még.. Hogy ha friss is egy kapcsolat, az embernek akkor is bele kell tennie magát. Nem értem miért ne kéne. A sulit se szokás abbahagyni..

De amugy a hangnemed erezhetoen olyan pökhendi, hogy többet nem tennék bele a válaszba.

2020. ápr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!