Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párkapcsolatom romokban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolatom romokban hever és ennek csak én vagyok az oka és a viselkedésem. Mit tehetnék? (többi lent)

Figyelt kérdés
A párom ma közölte velem, hogy ha nem változok, szakít velem. Eléggé nehéz, bonyolult múltam van, sok csalódás ért és ennek hatására vannak olyan tulajdonságaim, amik borzalmasak. Tudom, hogy változnom kéne, de egyszerűen mindig jön olyan dolog, aminél megbukok. Egyszerűen úgy vagyok aztán vele, hogy de hát ilyen vagyok, pedig nem. Szóval felsorolnám a legkiábrándítóbb és legidegesítőbb hibáim (ami eszembe jut). Hajlamos vagyok minden kis apróságon kiakadni, szabályszerűen mint egy ötéves. Ha már csak nem úgy néz rám, nem úgy szól hozzám, egy pillanat alatt képes vagyok mosolyból depressziós sírásig eljutni. (Ez menszeszes napokon még rosszabb). Úgy képzeljétek el, hogy nevetünk, hülyülünk, tök jól vagyunk aztán van egy pont és az ellenkezője leszek önmagamnak. Aztán rengetegszer hagyja el a számat a következő mondat: Gyűlölöm magam, nem is kéne velem lenned, annyi normális lány van a földön. Rengetegszer mondom ezt és már néha engem is kiakaszt, de nem tudok vele mit tenni. Egyszerűen olyankor úgy érzem, teher vagyok az életben mindenkinek és talán nem is kéne itt lennem. A harmadik a kóros féltékenységem. Berögződésem lett mostanában azok a kérdések hogy: de biztos csak én kellek neked? Biztos csak én vagyok az egyetlen? Biztos csak én tetszek neked? (tudom hogy mindez így van és hinnem kéne neki, de egyszerűen valamiért nem bízom benne). Mindig azt keresem, mikor ejt valami hibát, mikor csinál már olyat, amin besértődhetek. A következő nagy hibám hogy bármit képes vagyok elhitetni magammal. Még ha a közelében sem járok a dolgoknak, akkor is sokszor van az hogy belemagyarázok hülyeségeket az adott szituba és addig addig rágom vele a párom fülét míg végül azt is bevallja ami nem igaz. Hát azt hiszem ezek azok a hibáim, amik a legnagyobb súlyként nehezednek a kapcsolatunkra. Kérlek segítsetek! Jöhet hideg, meleg, bármi, csak változni akarok, ez a lényeg! Írhatjátok hogy ti már rég szakítottatok volna, de akkor valamit írjatok mellé hogy hogy változzak, vagy mit tegyek mert tanácstalan vagyok! Régóta küzdök már ezekkel a hibáimmal és ahogy növök, egyre fokozódnak... Jártam már pszichiáterhez is de nem segített valami sokat ...

2014. dec. 24. 00:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

neked elsősorban önfegyelmi problémáid vannak és érzelmi zsarolással próbálod felhívni a figyelmet magadra.

az önfegyelemre a sport a rendszeres edzés lehet megoldás,de a vezetett edzés,ahol megmondják mit hogyan és versengened is kell a többiekkel,ezért a küzdősport lehetne alternatíva.

ez azért lenne célszerű,mert a küzdelmek alatt edzésről edzésre lenne visszaigazolásod,hogy fejlődsz és akivel egy ideje egy szinten vagy,vagy jobb nálad idővel le tudod győzni.

vagyis felépül egy egészséges önbecsülés.

egyenlőre ennyi.

2014. dec. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És milyen küzdősportra gondolsz? Nem vagyok jártas a sportok terén.
2014. dec. 24. 00:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

gondoltam a kérdés alapján amúgy,hogy nem vagy egy sportos csajszi:)

nah

mivel lány vagy értelem szerűen olyanra kellene eljárnod ahol nem csupa fiú van,hanem vannak női ellenfelek is.

viszont értelme is kell legyen és hogy valóban használható küzdősportot válassz.

a női ökölvívás pár éve feljövőben van és jár sok lány.

kick boxra is jár sok lány.

ezeket az edzéseket megnézheted és érdemes azt választani amelyik a legközelebb van a lakhelyedhez.


amiket meg kerülj mert az edzéseken nincsen küzdelem,plusz használhatatlan butaságokat oktatnak és csak a pénz szedésről szól az edzés nem a küzdelmi hatékonyság fejlesztéséről-wing tsun kung fu,krav maga,karate.

2014. dec. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A boxra már gondoltam, mert mindig mikor ideges vagyok, ütni akarok úgyhogy az még tetszene is.

Mindenképp utánajárok a dolognak!!

2014. dec. 24. 01:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
oké,sok sikert és remélem beszámolsz itt az első edzésedről mielőbb:)
2014. dec. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jó kapcsolat alapja a bizalom ha ez nincs meg meg kell erősíteni vagy hagyni az egészet....
2014. dec. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Elmennék pszichológushoz (én magam járok is, és segít, tippeket ad, megnyugtat, szóval hasznos... néha mondjuk depressziósabban jövök haza, de általánosságban okés a dolog).


Amúgy mióta nem tudsz változni? Mert ha már régóta ez megy, én dobtalak volna, szerelem ide vagy oda.

Egy mentálisan beteg emberrel nehéz együtt élni, és te határozottan az vagy. Depressziós, de nagyon.

2014. dec. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vele 9 hónapja vagyok együtt, de kb 4 hónapja csinálom ezt, ennyire durván.
2014. dec. 24. 09:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokan ott hibáznak, hogy birtokolni akarják a másikat. A másik, a párod, önálló individuum. Önálló ember akinek önálló döntései vannak. Ha meg akar csalni, akkor meg fog... azért mert megteheti. Ha el akar hagyni, el fog, mert megteheti. Az Ő gondolataiért és életéért nem te felelsz, az csak az Ő tulajdona. Neked az a legnagyobb problémád a leírásod alapján, hogy birtokolni akarod, pedig a párod nem azért van, és nem is azért lesz veled mert te azt akarod, hanem mert Ő így döntött. Vedd észre, hogy ez ajándék ameddig veled van és nem a te akaratodból.


Ha azt mondod, hogy magadat kritizálod előtte akkor valójában sajnáltatod magad. Amit gondolom kompenzációból teszel. Ugye az életben minden az egyensúlyra törekszik, ugyanígy az emberek is. Ha ez nincs meg, teszem azt, hisztizel neki akkor azt valahol jóvá akarod tenni. Normális esetben pl. kedvességgel lehet ilyet kompenzálni, te viszont nem így teszel mert igazolást akarsz kapni, hogy téged így is elfogad. Kiábrándítalak, de nem fog elfogadni. Ideig, óráig működik ez a stratégia, de tovább nem.


A tanácsom az lenne első körben, hogy engedd el a barátod. Próbáld megérteni, hogy megcsalhat, akkor sincs baj. Ha nem azt teszi amit te akarsz, akkor sincs baj... Aztán próbáld meg megérteni azt is, hogy ha hosszabb távra terveztek, akkor nem lehet egy ilyen apróságokon elhasalni. Az életben sok, ennél nagyobb problémákat hozó szituáció van így ha lehet, ne pazarold el ilyen elemi semmiségekre azt amit felépítettetek.

2014. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném Őt birtokolni, pont ez a baj: hogy tudom mi a helyes, mégsem úgy csinálom a dolgokat. Amiket leírtam, nem puszta szórakozásból teszem, nem azért hogy most hú de jó hülyének látszani. Nagyon sok problémám van a viselkedésemmel, és minél jobban gyűlik, annál jobban gyűlölöm magam. Sok mindent kipróbáltam már, hogy segítsek magamon (irkáltam minden nap, hogy mennyire jó párom van és ne a rosszra koncentráljak hanem a leírt dolgokra; próbáltam lenyugtatni magam mikor ideges voltam; megkértem Őt hogy valahogy beszéljen velem ha 'kirobbanok' stb.), de semmi.
2014. dec. 27. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!