Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a barátommal?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint 1,5 éve vagyunk együtt, 1 év után összeköltöztünk, mert úgy hozta a munka és az egyetem, valahogy egészen jól kijöttünk, megbeszéltük a dolgokat, de... jött a koronavírus, az összeköltözésünk átfajult abba, hogy ott kellett hagynunk a lakhatásunkat és a szüleimhez költöztünk mind a ketten. Idáig ezzel semmi probléma nincsen, viszont az elmúlt 1 hónapunk úgy telt, hogy a barátom elrontotta a konyhában a vízcsapot, leszakította a fürdőszoba ajtót úgy általánosan mennek tönkre a dolgok körülötte... Ennek ellenére én úgy gondoltam, hogy összeírok mindent, ami a szüleim lakásában működik, megmutatom és megbeszélem vele a dolgokat. Ez a megoldás sajnos nem működött, ugyanis hiába mondtam, hogy mi hogy működik nem tartotta a háztartásbeli "szabályokat"... Elmondtam neki még egyszer a dolgokat, próbáltam megkommunikálni vele, hogy mi hogy megy, ő mit gondol, hogy érzi, változtassunk valamin, tud tippet adni vagy ha nem, akkor képes-e beleszokni a dolgokba. Oké, ezt is letisztáztuk, megegyeztünk. Mindezek után, még mindig nem tudott a dolgokra vigyázni és nem érdekli túlzottan, hogy tönkrement a csap és nincs javítva, mert a szüleim dolgoznak, a bátyám (ő is velünk él most) ugyanúgy dolgozik, én is dolgozok, tanulok, mellette vezetem a háztartás nagyját, hogy ne a szüleimnek kelljen... na de összességében nem érdekli, hogy sok dolog tönkre van menve így a lakásban. Tettem egy utolsó próbát, leültem vele megbeszélni, hogy úgy gondolom, a csapot meg kellene szerelni, ha nem megy, akkor esetleg lehetne venni egy újat, nem kibírhatatlanul drága és nézhetne videót, hogyan kell megszerelni... és így tovább a többi bútorral, eszközzel itthon. Ezt elmondtam neki napokkal ezelőtt 1x, majd az elmúlt 3 napban 4x... és most holnap reggel talán elmegy intézkedni, de nem vagyok benne biztos és ezek miatt eléggé stresszelek. Az elmúlt időszakban arra jöttem rá, hogy nem túl gyakorlatias és végül is én csináltam szinte mindent az albérletünkben, csak fel sem tűnt, mert normálisnak tartottam, hogy megcsinálok dolgokat. Még az nem is lenne probléma, hogy nem gyakorlatias, viszont ennek ellenére egy idő után zavarja, ha szólok neki, hogy mit hogyan kellene vagy úgy egyáltalán nem látom rajta az érdeklődést, hogy esetleg meg akarja javítani azt, amit elrontott és hogy megtanulja, hogyan kell azt a dolgot helyrehozni. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit kezdhetnék vele, nem gondolom úgy, hogy nekem kellene mindent megjavítani lány létemre és mindent rendbe hozni. Egyébként, ha felmerülne a kérdés, hogy miért nem a szüleihez ment, arra az a válasz, hogy a szülei elváltak és mind a kettejüknek van teljesen másik, teljes családja és nem fogadják. Előre is köszönöm szépen a segítő válaszokat!

2020. ápr. 14. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ő szüleinél sem lenne más a helyzet. Ez a srác megszokta a kényelmet. Ha azt mondod neki, hozzad a 10-es villáskulcsot, a konyhában fogja keresni. Vannak ilyenek.

Eldöntheted; te hordod ezentúl a nadrágot vagy megpróbálod jól s_ggbe rúgni, hátha összeszedi magát.


Az még hagyján, hogy nem tanult meg alapvető karbantartásokat elvégezni, de az, hogy valamit tönkre tesz és még csak a javítás költségeit sem ajánlja fel, sokat mutat a karakteréről.

2020. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám jól "s-ggbe rúgni"? Nekem az a furcsa, hogy amíg együtt laktunk és amúgy ismerjük egymást 5 éve... na addig nem volt ilyen a jelleme... fél év alatt ennyire hozzászokik valaki a kényelemhez?
2020. ápr. 14. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
No offense, de nem értem itt a nőket. Tonnányi kérdést olvastam az ilyen csecsemő szinten lévő srácokra történő sirámaitokat illetően, mégsem dobjátok ki őket. Alap, hogy egy férfi valamennyire otthonosan mozogjon műszaki téren, nem azt mondom, hogy vízvezeték szerelő legyen, meg mosógép javító, de azért vágja már, hogy kell egy tömítést kicserélni, tiplit befúrni a falba, mosdókagyló szifont szétszefni és kitakarítani, defektes bringát javítani stb. Csoda, hogy a saját székletét le tudja húzni. Nem tudom, ti nők miért maradtok ilyen kisgyerekekkel, gyanítom legalább jól meg tudnak dugni titeket, ha máshoz balfékek. Bár lehet, hogy sokaknak még ez sem megy.
2020. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb férfi az anyukája nélkül elpusztulna... Az én párom se segített egy lòfiszt se.. Majd szépen összecsomagoltam a cókmókját és közöltem vele, hogy ez már a felnőtt élet és nincs itt anyuci, hogy fát vágjon vagy épp főzzön.. Ha nem felel meg akkor takarodó vissza.. Maradt és igyekszik... Aminek nagyon örülök!!
2020. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudnám jól "s-ggbe rúgni"?"

A negyedik jót írt. Erősen éreztessed vele, hogy ez így kevés. Tegye rendbe amit elrontott és utána nézze meg mit lehet még megjavítani. Természetesen a rutinfeladatok (takarítás, kertészkedés) mellett.


Nekem gyanús, hogy eddig kis lakásban voltatok, kert nélkül, most kerültetek keretes házba. Kis helyen nincs annyi felmerülő feladat és ha ahogy írtad, te ezeket megjavítottad, akkor ne csodálkozz rajta, hogy nem vetted észre ezt a hiányosságot.

2020. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem említed, hogy konkrétan hogy áll most anyagilag, dolgozik-e vagy elveszítette a munkáját. Csak mert számomra max. az kifogásolható, hogy nem finanszírozza a javítást/új vásárlását.

Azzal, hogy ügyetlen, és emiatt nem is nagyon próbálkozik, nem tudsz mit kezdeni. Van ilyen. Ezt vagy el tudod fogadni, vagy nem, és akkor megpróbálsz keresni egy ezermester típust. De őt megváltoztatni nem fogod tudni.

2020. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!