Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos lenne a kérésem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos lenne a kérésem, hogy összeköltözés előtt éljen külön a szüleitől?

Figyelt kérdés

A barátommal kb fél éve vagyunk együtt és felmerült az összeköltözés gondolata. Nagyon szeretem őt, de ezzel kapcsolatban van egy kis gond, ami nagyon zavar. Én már az egyetemi éveimet is másik városban töltöttem, csak hétvégente jártam haza, amikor végeztem a tanulmányaimmal, rögtön dolgozni is kezdtem és külön költöztem, 28 évesen önállóan élek. A párom 30 éves, ő viszont a szüleivel lakik, ami önmagában nem lenne gond, de iszonyatosan önállótlan. Jól élnek, anyukája háztartásbéli, otthon megcsinál mindent, napi 3x főz, mos, takarít, stb. Azt mondta azért nem költözött még el otthonról, mert nem szeret egyedül lenni, meg minek fizessen százezreket albérletre, amikor otthon lakhat és így tud félretenni. Csak az a baj, hogy ő olyan így mint egy kisgyerek. Pl ha nálam van, én reggel felkelek, fürdök, sminkelek, felöltözök, reggelit készítek, megterítek, elmosogatok, stb. Ő meg fekszik meg telefonozik, mint egy kisgyerek... Besegíteni nem tud, mert nem tudja hogy kell csinálni a dolgokat (mivel anya meg apa mindent megcsinált helyette meg elé pakolt)...

Szóval felmerült az összeköltözés. Jogos lenne, ha azt mondanám neki, hogy igen, összeköltözhetünk, de előtte 3-4 hónapot éljen KÜLÖN, EGYEDÜL? Mert nekem partnerre van szükségem, aki társam az életben minden téren, nem pedig egy kisgyerekre, aki anya öléből átül a barátnő ölébe... Szeretem őt, de tanuljon önállóságot!


2020. ápr. 20. 23:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ebben szocializálódott, megváltoztatni nem fogod tudni!
2020. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell ehhez külön élni a szülőktől. Viszont a párod a büdös életben nem lesz önálló ember, felesleges vele kínlódnod. Annyira tipikus példája az örök gyereknek. Akinek van igénye önállóságra az akkor is meg fog tanulni főzni-mosni-takarítani ha a szülei mindent alá akarnak rakni. Az én édesanyám is háztartásbeli volt, megcsinált mindent. De ettől függetlenül is volt igényem arra, hogy néha főzzek valamit, a saját életteremet én tartsam rendben, kimossam a saját ruháimat stb. A párod nem azért nem csinálja ezeket mert nem hagyják hanem mert nem is akar önálló lenni.

Soha nem fog változni, hiába erőlteted. Ha akarná csinálni akkor csinálná legalább amikor nálad van. Én ezt a kapcsolatot nem erőltetném, mindig gyereket fogsz nevelni és nem pedig kapcsolatban élni.

2020. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem simán kerheted erre, hogy valasszatok egy közös albérletet, ahova majd közösen szeretnétek költözni, de az első 2-4 hónapban ő legyen ott egyedül.


Ha meg tud állni egyedül is a lábán, költözz oda hozzá, ha nem, akkor felejtős.

2020. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Hat ez érdekes, én is szülőkkel élek, de engem sosem kellett kihasználni, sőt én magam is helyt állok az itthoni dolgokban, valamint csak aludni járok haza mert a munka és a szabadidő tölti ki az időmet. És így én is tudok félretenni hogy 2 év múlva a SAJÁT lakásomba költözhessek. Nekem nem kell úgy nő, hogy el várja egy vadidegennek dobjak ki pénzt amikor az én lakasomba is mehetünk majd lakni..
2020. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Milyen érdekes, hogy egy percig sem éltem külön a szüleimtől a párom előtt, mégis rutinosan végeztem minden házimunkát és nem csecsemősködtem...


A párod sosem lesz másmilyen, amint összeköltöztök, ismét elengedi magát szerintem

2020. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a gond, hogy a szüleivel él, hanem az hogy kiszolgáltatja magát, és kihúzza magát a házimunka alól, mondván ő nem tudja hogy kell. Nem tudja, de nem is akarja megtanulni. Ezen sajnos az sem fog változtatni ha megkéred, költözzön külön a szülőktől (és esetleg meg is teszi amit kétlek egyébként). Mert neki így kényelmes hogy mindenhol kiszolgálják. Én átgondolnám ezt a kapcsolatot hosszútávon.
2020. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Menejülj! ha csak nem akarsz házi szolga lenni.
2020. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
30 éves. Pffiiiijjjj hallod... :D
2020. ápr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

24 vagyok, szüleimmel élek, és nem mosok vagy főzök itthon

de sokszor kerestem azt, hogy kilépjek a komfortzónámból, ilyen volt az erasmus is, ahol meg KELLETT tanulnom ezeket.

próbáld rábeszélni hasonlóra

2020. ápr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
A szülei hibája, hogy mindig kiszolgálták. Ez független attól, hogy még otthon él valaki, vagy ugyan már elment. Az életre nevelést otthon kell elvégezni szülői részről, az elsajátítás pedig a gyerek feladata. Ő kényelemben van otthon. Jajj, ez az utálok egyedül lenni szöveg a leggagyibb, amit valaha hallottam. Biztos 30 éves férfi még a mama szoknyája mellett akar ülni, meg oda hurcibálni haza a barátnőt, nincs is szüksége személyes, csak sajat térre. Mese habbal. Azért mondja ezt, mert életképtelen. Én hasonló korú vagyok, de egyedül élek, főzök, mosok, takarítok, bevásárlást intézek, posta stb. Pedig itt laknak szüleim 1 km-en belül, ráadásul kétszintes családi házunk van, szóval simán lakhatnék otthon. Csak vágytam az önálló életre, saját térre. Érdekes néhány nő itt, már többedik ilyen kérdést olvasom, ahol csecsemőt nevelnek sajátjuk helyett ilyen loser csávókkal. 😃
2020. ápr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!