Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokat költ a barátom vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokat költ a barátom vagy én vagyok a kötözködő?

Figyelt kérdés

Most kevesebből kell élnie a korona miatt én pedig kitaláltam, hogy segítek neki, de nem tudom, hogy ez normális-e, amit csinál. Albiban él, ami 115 és 230-ból kellene megélnie.


A családommal jól állunk anyagilag, viszont minket spórolásra oktattak - persze nem mindig a legolcsóbb sajátmárkás dolgokat vesszük meg, de amiből megfelel az olcsóbb, azt vesszük. Például futócipőnek is 10 ezerért vettem egy Adidast.


Szeretne izmot építeni, fogyni stb. Van egy beállt étkezési stílusa és aszerint próbál meg étkezni. Csirkemell, bulgur, zöldség stb, de emellett becsúszik 1-1 45 cm-es pizza, burger king, csoki stb. Kicsi a hűtője és általában amit megeszik, csak annyit vesz meg, az se baj, ha épp akciós valami. Rizsből csak a tasakos. Olyan, hogy csirkecomb, nem is nagyon vesz, pedig a diétáját se tartja be tisztán. Fehérjéből a méregdrágát veszi meg mindig, ami fél kilós - múltkor majd 20.000 ezret ott hagyott a BioTech USABA. Az volt a válasz, hogy az egyszeri adagot nézve az enyémbe 2 grammal kevesebb fehérje van.


Az öblítőből a kicsit veszi meg a dm-ben, nem nézi a kedvezményeket. Így van ez a wc papírral stb. Holott nálunk a piacon vagy a műanyagosnál - ami még nyitva van - 400 ft-val olcsóbb.


Elkezdett személyi edzőhöz járni edzeni - a korona miatt egyiket se tudta lejárni, pedig mondtam neki egy hónapja, hogy óvatosan vele.


Szinte mindennel úgy van, hogy ha kell neki, akkor rögtön megveszi, nem néz nagyon utána az áraknak, hátha vhol kedvezőbb árú. Pl: 10 ezerért vettem leárazva egy Adidas futócipőt, ő az övét 25ért vette meg. Van pár bolt, ahova jár, másba nem szeret benézni se nagyon. Ha óvszert vesz mindig mondom neki, hogy vigye a Rossmann kártyát mert van 10% kupon, ami 400 ft is jelenthet de nem, ő nem megy rossmannba.


Elmondtam neki, hogy ha valami akciós és venne belőle sokat, nálunk lehet nyugodtan tárolni, van két mélyhűtő stb, de nem.


Szeretem egyébként nagyon, ezért nem fogom elhagyni. Sok hasonló kaliberű fiatal srácot ismerek, akik nagyjából ugyan így költenek, pl: többmilliós autót vesz hitelre vagy százeres gamer számítógépet. Ezért is gondoltam, hogy kiírom. Én világéletemben nem voltam nagy költő attól függetlenül, hogy sose kellett a családban nélkülözni - valószínűleg éppen emiatt a pénzügyi kultúra miatt.


19/L



2020. márc. 31. 13:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
37%

Igazából mi a kérdés?

Az ő pénze nem a tiéd.

Ha nem lesz mit ennie, vagy kibaccák az albérletből akkor az az ő gondja.

Mondanám, hogy igazad van.

Viszont az az ő dolga mennyire spórol vagy mennyire nem.

Ne turkálj az ő pénztárcájában.

2020. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Valóban igazad van, csak szeretnénk jövőre összeköltözni és előtte jobb lenne ezeket a dolgokat rendezni.
2020. márc. 31. 13:15
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem vagy kötözködő, teljesen jól gondolkodsz. Kis dolgokon is rengeteget lehet spórolni hosszú távon. Az a 20000 ft-os fehérje az nagyon túlzás. Semmi értelme.


Ha ennyire eltér a gondolkodásotok a pénz költésről, akkor hosszabb távon nem lesz könnyű dolgod. Sajnos a fiatalok többségének lövése sincs a pénz gazdaságos beosztásáról.

2020. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%

Én biztos nem lennék együtt egy ilyen nagy gyerekkel. Persze, sok ilyen pasi van mert rengeteg az örök gyerek közöttük.

De egy felnőtt embernek annyira alap dolog, hogy megkeresem a legkedvezőbb feltételeket és ha van pénzem akkor se szórom az első dologra ami szembe jön. Nyilván nem arról van szó, hogy semmit ne vegyél meg csak mert tetszik vagy ne "bűnözz" néha. De bármilyen értelmes embernek egyértelmű, hogy utánanézek, hol az olcsóbb vagy mennyire éri meg a nagyobb kiszerelés stb. Nekem annyira gyerekes dolog leszarni, hogy amúgy ebben a hónapban a fél rezsimet meg tudtam volna spórolni ha az olcsóbb boltba megyek meg beváltok 2 kupont. Számolgasd neki össze szépen, hogy mennyit tudott volna spórolni eddig ha éretten gondolkozik és fektet minimális energiát abba, hogy megvárja az akciókat vagy olcsóbb helyen vásárol.

2020. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne az összeköltözés.

De ez meg a te dolgod. :)

Ebből mindig konfliktus forrás lesz.

Éretlen kisfiú akinek ha van pénze minden van, ha elfogy akkor majd lesz valami....

2020. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálok rá hatni végre észérvekkel.
2020. márc. 31. 13:24
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

Itt a szokásos dilemma van: Adott valaki, aki mondjuk jól néz ki vagy valamiért bejött, összejöttetek, de amúgy komolyabb kapcsolathoz még gyerek. És mégis vele fogsz maradni, és mégis összefogsz vele költözni és mégis kell majd egy kis idő, amíg leesik, hogy te nem is őt akartad.


A srác még egy komolytalan gyerek. Semmi gond ezzel, a legtöbb embernek van ilyen életszakasza. Még éldegél, gondolom egyedül és arra szórja a pénzt, amire akarja. Mert megteheti és nincs komolyabb célja. Van pénze, de mellé gondolkozni nem akar, a pénzügyi tudatossága pedig 0.

Ráadásul, az edzéshez sem ért, csak jó eséllyel menőzni akar vele. Kezdőként a leggagyibb fehérje is jó lenne neki, a személyi edző pedig max az alapgyakorlatok bemutatásához kéne, amúgy netről összenézni egy jó gyakorlatsort kb. 5 perc. A gond az, hogyha te terveznél valami komolyabbat, ahhoz is ugyanígy fog hozzáállni.

2020. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%

Igazabol annyira nem tartom veszesnek a baratodat, azt hittem majd merhetetlen penzszorasrol lesz szo, de nem ez a helyzet. Mi sem jarunk hat kulonbozo boltba, mert inkabb idot sporolunk meg parszaz forint helyett. Ha nincs akcio arra, amit venni akarunk, akkor nincs, ennyi. Persze lehet jonni azzal, hogy de hosszutavon ez sok penz, de amig nem a megelhetesunk fugg tole, addig nem fogunk ilyen aprosagokkal foglalkozni, igy is van megtakaritasunk.

Mondjuk azt en is hulyesegnek tartom, hogy a kisebb kiszerelest veszi, amikor lehetne a nagyot is, ez tenyleg felesleges pazarlas.

Egyebkent ha osszekoltoztok, utana lehetsz ra jobban hatassal, tobbet jartok majd egyutt vasarolni es talan o is kozosebbnek fogja erezni a penzeteket. Mi nem vagyunk ennyire kuporgatosak, de a baratom egy fokkal inkabb az, mint en, es o is meg tudott gyozni, hogy pl szokjak le a mosokapszularol, mert penzkidobas es vegyunk inkabb gelt helyette... Igaz kb csak harmadjara mentem bele, de vegul is attertunk arra🤷🏼‍♀️

En azt mondom, mivel nem eszetlen koltekezesrol van szo, hanem inkabb berogzult aprosagokrol, szerintem halaszthato az ezzel foglalkozas az osszekoltozesig, utana viszont le kell ulni es megbeszelni, osszeirni az osszes ilyen altalad pazarlasnak velt dolgot, es kitalalni, mi az amin o is tud, hajlando valtoztatni.

2020. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%
Nem jó ötlet vele az osszekoltozes. A két adásai és bevétele nincs arányban egymással.
2020. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Igazatok van mindenben. Ma leültetem a kanapéra és addig enm állhat fel onnan, amíg rá nem jön, hogy hülyeséget csinál.
2020. márc. 31. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!