Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tud spórolni?

Figyelt kérdés

Barátom 27 éves, 4 évet külföldön volt és egy forintot se tett félre. Oké, elmentünk nyaralni, fesztiválra stb. mindig kaptam ajándékot stb. De nagyon aggaszt hogy a páromnak semmi megtakarítása. Állitása szerint velem tervez, erre azt szoktam mondani de akkor hogy akar jövőt? ha egy pólóra való sincs..

Állandóan a pénzen veszekszünk, én spórolok. Akarok jövőt. Ő meg azt mondja, jól él, a jelenre kell a pénz... Szerintetek? Nem vesz új ruhákat, de vett fél milliós laptopot, otthon a rezsibe egy forintot se ad...


2020. ápr. 28. 14:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szakítanék vele a helyedben, ez később csak rosszabb lesz és téged is visszahúz.
2020. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Éretlen. Majd megtudja, de ha van egy kis eszed, akkor nem melletted.
2020. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3,5 éve vagyunk már együtt
2020. ápr. 28. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

neked mennyi spórolt pénzed van kérdező?


Mert ha elvárod, hogy neki legyen, és neked is van, akkor teljesen oké a dolog.



Ha viszont csak ő keres pénzt, te meg az ő pénzével spórolsz...

2020. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nekem van, dolgozok 2. éve
2020. ápr. 28. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ok, akkor jogos.


nekem is volt ilyen barátnőm, akinek minden pénz kifolyt a kezéből. Ha bajba került, akkor hozzám jött kölcsönért, és bár mindig visszaadta, úgy éreztem, hogy így nem lehet tervezni semmit, sosem lesz előrelépés.


Én szakítottam egy idő után, mert nem tudtam így élni. A fő gond az volt vele, hogy semmi tartalékot nem tudtunk képezni.

2020. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ő nem kért sose tőlem egyszer se kölcsön 3,5 év alatt, aktuálisan van neki mindig, de fizukor már nincs...
2020. ápr. 28. 15:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy térképezzétek fel, hogy mire költ egy hónapban. Tartsa meg a számlákat (még a kisbolti bevásárlást is).

Én ugyanezt csináltam a korábbi páromnál. Hatékony volt a módszer, mert egy hónapra vonatkozó számláit látva rájött, hogy feleslegesen költ dolgokra.

Ettől kezdve tudatosabb volt és minden hónapban fixen 20 ezer forintott a malacperselybe tett. Később már %arányosan felosztottuk a fizetését, hogy hány % mehet szórakozásra, rezsire, élelmiszerre, nyaralásra, sporólásra.


Szóval működött a dolog :) Amúgy nem emiatt szakítottunk később

2020. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azzal nem érsz el semmit, ha csak számonkéred és kiabálsz vele.

Adj neki tippeket, mondd el, hogy te mire költesz. Beszéljétek meg, hogy a rezsi az menjen felesben, mert így korrekt. De adj neki keretet arra is, amit elverhet. csak ez kisebb legyen mint most

2020. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A rezsit otthonra értem. Külön élünk. Az anyja sem dolgozik. Nagyszülői nyugdijból fizetnek rezsit
2020. ápr. 28. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!