Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha párkapcsolatban az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párkapcsolatban az egyik fél dohányzik, idővel hogy alakul a kompromisszum ilyen téren? Idővel leszokik, másik is elkezd cigizni, vagy? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Új barátnőm cigizik, napi 3-7 szálat (tartottam tőle, de szerencsére nem lehet érezni rajta), szeret cigizni, nem akar leszokni (annyit mondott, hogy terhesség idején majd szünetelteti).


Én sose cigiztem (exeim se), így kicsit új a helyzet, nem tudom hosszú távon mi a megoldás...

Jelen helyzetben nem zavar, mert nem érezni rajta, és nem is látszik (anno suliban sok gyereken messziről érződött, és sárgák voltak a fogaik), nem tudom min múlik, talán a minőségen és a kis mennyiségen, ami remélem nem változik...


Illetve érzem, hogy kellene valami kompromisszum, mert sokszor olyan megosztott a dolog, pl. egyedül kimegy cigizni (lakásban nem), ami kicsit olyan kiközösítés :) Meg ha többen kocsival megyünk valahová, és meg kell állni, bolt előtt csak rá kell várni, az is kicsit olyan...

Gondolkodtam, hogy én is kipróbálom milyen cigizni - ezzel kapcsolatban mi a tapasztalat? Volt aki a párja miatt kezdte el? Ha megbánta, miért?

Pénz relatív, nyilván a páromat nem zavarná mert ő is cigizik, egészségileg 30 évesen nem izgat (nyugtalanabb lennék ha 12 éves koromtól cigiznék, és 50 körül jönnének a problémák), de ilyen korban belegondolni, hogy bajom lesz 40-50 év múlva (70-80 évesen, amikor reggelente fejbe lőné magát az ember, mielőtt az unokája bejön tisztába tenni...)

Szóval kinek hogy alakult, mi a véleményetek?

30/F


2020. máj. 4. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt dohányos párom, bár nem sokáig. Sosem szoktam rá senki mellett, pedig a baráti körömben is sokan dohányoznak...
2020. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a szüleim így voltak. Apukám erősen dohányzik, anyukám sosem dohányzott. Egy időben elszívott reggelente egy szálat, mára ez is abbamaradt, nem lett függő.
2020. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A férjem dohányzik, bár már néhány éve e-cigit szív, az legalább nem is büdös. Eszembe nem jutna miatta rászokni. Mikor ő kimegy rágyújtani, cigi nélkül is mehetsz vele.
2020. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
14 éve vagyok a férjemmel. Dohányzik. A kezdetektől. Megmondom őszintén, nem tudom, hogy mennyit szív naponta, nem vagyok a nyomában, nem ellenőrzöm. Én egyszer próbáltam ki a cigarettát, két slukk erelyéig, nekem ennyi elég is volt. Volt pár erőtlen próbálkozás, hogy leszokjon, de nem akarta igazán, így gyakorlatilag órákon belül bukott az egész. A lakásban, autóban sosem gyújt rá. Dohányzás után nyilván dohányillata van, de ez hozzá tartozik. Így szeretem őt, ahogy van.
2020. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Szakítanak. Általában szakítani szoktak.
2020. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan párom, aki dohányzott. Én sosem cigiztem.

Addig úgy voltam vele, hogy én biztosan nem fogok egy dohányzó férfival összejönni...de hát a szerelem az szerelem. Nem volt láncdohányos, azt szerintem nem tudtam volna tolerálni, kb. annyit szívott, mint a barátnőd. Ha otthon voltunk akkor sosem cigizett.


Úgy voltam vele, hogy mivel szeretem őt, ennyit tolerálok, de az sosem jutott eszembe, hogy én magam rászokjak. Nagyon ritkán, buliban elszívok egy-két szálat, ha van valakinek és megkínál...én még életemben nem vettem cigit:)


Néha zavart a cigiszag és a cigis szájszag, de annyira nem, hogy emiatt szakítsak. Nem emiatt ment tönkre a kapcsolatunk.


Gondold át, hogy el tudod-e fogadni ezt a rossz szokását. Esetleg megpróbálhatod rábeszélni, hogy szokjon le. Persze, tudom, ez nem így működik, ha ő nem akar leszokni, akkor mondhatsz te bármit, úgysem fog. Nagypapám 40 év után tette le a cigit, szóval nem lehetetlen leszokni, de az illetőnek magának kell ezt akarnia, mert külső nyomásra nem fog menni.

De szerintem te semmiképpen se szokj rá miatta.


33N

2020. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Semmi garancia ra h nalad 40-50ev mulva bukna ki es nem 10.

Plusz mi van ha raszoksz es szakitottok 2ev mulva? Utana mar nehez letenni.

A ferjem dohanyos, ruhain sosem erzodott, amiota egyutt vagyunk kismillioszor leszokott,vagy leredukalta csak a munkahelyere,most epp megint egy nemdohanyzo periodusban van kb 3honapja, en nagyon tamogatom ebben, de latom mennyiszer visszaesett, szerintem az ilyen ember orokre az marad, csak elnyomja magaban.

Jobb lenne ha ra sem szoknal.

2020. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Párom letette (nagyjából) pár évvel mielőtt megismerkedtünk, én amikor megismerkedtünk akkor voltam egyetemista meg szarabbnál szarabb melókat csináltam ahol olyan volt a társaság szóval cigizgettem. Sose voltam igazából nagy dohányos, 8-10 szálnál mindig megállt a történet. Most már inkább csak kocadohányos vagyok, reggeli kávé mellé, sör mellé, beszélgetéshez stb stb jól esik néha egy szál. Párom még az első pár évben havonta egyszer elszívott velem egy cigit, utána teljesen abbamaradt nála.

Nem tudom mi tök máshogy álltunk hozzá, mi inkább örültünk a kis cigiszüneteimnek. Olyankor párom is megállt kicsit, nézelődött, volt ideje venni valamit amíg elszívtam a cigit stb. Sose volt neki fura. Igazából engem használt időzítőnek, hogy oké elszívtam egy cigit akkor eltelt 5 perc... :D Ez a mai napig így van bár lényegesen kevesebbet cigizek.

Nem is igazán cseszegetett soha, hogy tegyem le. Én se tiltottam tőle de nem is támogattam, hogy naa gyújtsál már rá. Ha kért akkor adtam de ennyi. Felnőtt ember, tudja mit csinál. Elég gyerekesnek gondolom mások miatt felvenni valamilyen szokást. Gimiben még lehet, hogy menő de utána már kicsit sem.

Ugyan így nem is raknám le más miatt. Ha nem tudja elviselni, hogy naponta háromszor eltűnök 5 percre cigizni akkor nem tudok vele mit csinálni. Kb egészségtelenebb megenni 2 darab virslit vagy pár szelet parizert. Én is azok közé tartozom akik nem függők, csak szeretnek cigizni. Más miatt biztos nem fogom letenni.

2020. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Barátnőm dohányzott, a párja nem. 13 év után egyszer csak úgy letette a cigit. Ne szokj rá, neki is könnyebb leszokni majd egyszer, ha akar, ha te nem cigizel. Plusz, már bocsi, de jó nagy hülye vagy, ha ennyi idősen szoksz rá.
2020. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%
Kis mennyiség az napi 3-7 szál? Van egy rossz hírem, csak te nem érzed a szagát, mert vele élsz, megszoktad.
2020. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!