Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Le lehet élni boldogan komprom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le lehet élni boldogan kompromisszumok nélkül egy életet?

Figyelt kérdés
A kapcsolaton belül mindig az egyik fèl akarata érvényesül, nincs kompromisszum, a nő diktálja a kapcsolat tempóját és történéseit. A ferfit látszólag ez nem zavarja, vagy ha mégis, akkor is beadja a derekát végül mindig. Ez típus kérdése, és vannak olyan emberek, akik képesek a saját akaratukról, sőt, személyiségükről is lemondani, csak hogy a másik örüljön/ne legyen szomorú/ne legyen vita, vagy egy idő után senki sem képes/akar ilyen kapcsolatban élni?

2019. júl. 25. 01:52
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk 30 és 40 év alatt eddig sikerült, 10 éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk erről szól, ezért is működik ilyen jól. A legnagyobb célunk az, hogy mind a ketten szó szerint minden álmunkat megvalósítsuk. Nincs ilyen "hát egy kapcsolatban nincs te meg én, csak mi" baromság. Ahelyett, hogy a kapcsolatot megpróbálnánk ráerőszakolni a saját egyéniségünkre inkább maximálisan támogatjuk a másik szabadságát meg vágyait. Egy jó kapcsolat ilyen.

Én egyáltalán nem érzem azt, hogy egész életem során bármit is feladtam volna, szerintem a párom sem. Ehhez persze hozzájárul, hogy mi objektíven nézve is szinte tökéletesek vagyunk egymáshoz, nem nagyon volt soha vitás helyzet vagy komoly egyet nem értés. Kompromisszum kell persze, de nem a lényeges dolgokban. Azokban amik fontosak számunkra majdnem mindig egyet értünk. Vannak dolgok amik csak az egyikőnknek fontosak a másikat nem érdeklik, ilyenkor nyilván enged az a fél akinek nem fontos a dolog. Vannak amikről "le kell mondani" de hogyha ezek nagy és számodra fontos dolgok akkor nagyon nem a megfelelő emberrel vagy együtt. Én úgy vagyok vele, hogy ha egy kapcsolatban nagy áldozatot kell hozni vagy komoly lemondással jár az egyik félnek akkor az nem egy jó kapcsolat és nem egymás mellett a helyük.

De nyilván egy ilyen kapcsolathoz két olyan ember kell aki erős személyiség megfelelő önbizalommal és kellő érzelmi intelligenciával. Meg kell találni a megfelelő embert és megfelelő embernek kell lenni. Ennyi a titok.

2019. júl. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Megbocsájts #1-es. Saját magadnak is ellentmondásba keveredsz az

irásodban. Fellengzős a szöveg. A céltudatosság mögött a masik elnyomása érezhető.

Egy jó kapcsolat a "MI"-ről szól. Attól kapcsolat.

Én meg 34 év házasság távlatából írom. :/

2019. júl. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igy elni, kerdes h erdemes-e. A ferfinak nem jo mert az o akarat nem ervenyesul, a nonek nem jo mert nincs ellenpont az eleteben, a tarsa tul gyenge tars hozza.

En ebben hiszek es nalunk mukodik is:

"A nagymamám egyszer azt mondta nekem: A párkapcsolatok édesem nem 50/50 százalékosak. Vannak napok amikor felébredek és úgy érzem hogy csak 10%-ot tudok nyújtani, aznap a nagypapának kell beletenni 90%-ot. De az eredmény mindig 100% szerelem."

Es a napok valtoznak. Van amikor nagymama teszi bele a tobbet. De mindketto tudja h a cel a MI boldogsaga. Az nem lehet cel h csak az egyik (leirasban a no) legyen boldog.

2019. júl. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem olvastam végig, de elvileg minden a kölcsönös örömszerzésről szól. A szextől a mindennapokig bármi. Én mondjuk azt vettem észre hogy többnyire a nők odaadóbbak minden téren.
2019. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, a kompromisszum a boldogsag zaloga. Aki nem hajlando alkalmazkodni az szenvedesre es orok elegedetlensegre iteli magat.
2019. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert nem várható el, hogy a másik és a barátai, egész családja úgy viselkedjen, ahogy valaki elképzeli, illetve ugyanazon vélemény mellett álljanak ki, ha ők nem ugyanazt gondolják. Mindig lesz olyan helyzet, amihez alkalmazkodni kell, az meg már döntés kérdése, hogy a másikért megteszed, találtok közös nevezőt, vagy összevesztek, vagy hagyjátok az egészet a francba.
2019. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kompromisszum=

Elért megegyezés, amely kölcsönös engedmények útján jött létre egy közös cél, ügy érdekében, amelynek haszna, kölcsönös érdeke erősebb a megadott engedményeknél.

2019. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!