Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lépnem kéne? Részletek lent.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lépnem kéne? Részletek lent.

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járok, 3 éve élek barátommal, kezdetektől fogva. Nem sok időt töltöttünk külön, én nagyon ragaszkodó típus vagyok, és talán túlzottan is féltékeny. Én megveszek, ha valahol nem lehetek ott a párommal, míg őt ez fordítva egyáltalán nem zavarja. Őszintén szólva, ez nekem nem esik jól, szükségem lenne erre a ragaszkodásra, és ezt már említettem is neki, nem változott semmi.


Azt sem veszi észre, ha a saját haverjai rám nyomulnak. Együtt élünk, közös házunk van, amin együtt dolgozunk. Vannak közös témáink, viszont olyanok is vannak, amelyek egyikünket irritálja, másikunkat vonzza, emiatt sokszor kerülünk konfliktusba. (25 éves létére nem igazán a családalapításon és a komolyabb dolgokon jár az esze, hanem visszavágyik a kocka világába, a fantasy sorozataiba, a haverjaihoz, akiknek se nője, se élete, semmijük nincs, mindig csak irigykednek rá, irogatják, h bár tartanának ott, mint ő...). Én nem vagyok híve a facebookon megélt barátságoknak és kapcsolattartásnak, ő viszont egész nap nyomkodja a telefonját, amit egy bizonyos szint után nagyon zavar, főleg ha a vele egyidős, már most elcseszett életű szingli anyuka, (volt osztálytársa) irogat neki, tulajdonképpen a semmiről. (nem is találkoztak évek óta, sorozatokról irkál neki, meg küldi a gyerekéről a videókat, mintha az érdekelné páromat, pedig nem) Én sem beszélek a férfi ismerőseimmel, főleg nem messengeren, megkértem ő se tegye, de egyik fülén be, másikon ki. Nem tudja értékelni, hogy párkapcsolatban él, és mindene megadatik hogy boldog családot alapíthasson. De nem él vele. Sokszor érezhetően olyan, mint egy óvodás gyerek. Duzzog, ha megsértődik hátat fordít, órákig dünnyög magában. Én viszont már tartanék ott, hogy megkérjen, és szeretnék családot. Nagyon szeretem, de nem tudom, hogy hogyan kellene ezt a dolgot normálisan kezelni. Állítása szerint velem akar élni, tőlem akar gyerekeket, de nem tesz érte semmit. Nem vagyok egy nagy romantika fan, de egy szál virágot, vagy csokit nem kaptam soha tőle, de még randizni sem voltunk soha. (közös albi, majd ház)Én ellenben főzők rá, mindig meglepem, fehérnemű, romantikus este, mozi stb.

Velem van a gond? Nem kéne erőltetnem ezt az egészet?



2020. máj. 14. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Na nézzük:

- túlzott féltékenység

- túlzott ragaszkodás

- barátoktól való eltiltás


iszonyatosan needy vagy. Nem tudsz a srác nélkül meglenni. Ne csodálkozzál, ha ezzel a viselkedéssel elüldözöd magadtól.


A srác meg még nem áll készen rá, hogy családot alapítson. Szórakozni akar, bulizni, játszani. Ilyen szinten lévő embertől akarsz gyereket? Tudod mi lesz? Minden gyerekkel kapcsolatos feladatot rád hárít majd te meg beketyózól.


Várjál még ezzel a családalapítással. Most már 30 év körül szoktak szülni, van még bőven időtök.

2020. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Fú ezt még olvasni is szörnyű volt, olyan vagy mint az egyik régi osztálytársnőm, az is minden kapcsolatában egy pióca volt :( lányként mondom, hogy sürgősen állj neki az önfejlesztésnek és változz meg...

Tehát az első már so-so összegezte a dolgokat, de akkor elmondanám az én véleményem.


"Én megveszek, ha valahol nem lehetek ott a párommal" - ez nem normális és a srác csoda, hogy ezt 3 éve eltűri. Az meg, hogy őt nem zavarja fordítva... MIÉRT ZAVARNÁ?? Az embernek vannak barátai, külön élete, amit látszólag te nem tudsz elfogandi, bár nem csoda, hogy neked nincsenek nagyon barátaid ilyen személyiség mellett.

"25 éves létére nem igazán a családalapításon és a komolyabb dolgokon jár az esze" Ez teljesen rendben van, fiatal még, had élje ki a legszebb éveit és majd ráér 30+ korában gyerekekről meg családról fantáziálni. Az a legnagyobb hibája szerinted, hogy kockul meg fantasy játékokat szeret, hát öcsém, tolhatna herkát meg orrba csíkot, lehetne alkesz, eljárhatna kurv**zni, lehetne egy lusta, otromba disznó, neked meg az a bajod hogy videójátékozik a NŐTLEN haverjaival? Ettől kevesebbek lesznek a barátai?

" viszont egész nap nyomkodja a telefonját" Melletted nem csodálom, énis inkább abba menekülnék.

"sorozatokról irkál neki, meg küldi a gyerekéről a videókat, mintha az érdekelné páromat, pedig nem" És ezt te honnan tudod? Jaaa, csak nem kutakodsz? Ez teljesen oké, ugye? A párod a rossz, gonosz, fantasyt szerető SZOCIÁLIS ÉLETTEL RENDELKEZŐ szörnyeteg, te meg az angyal, aki csak éppen piócáskodik, kutakodik, korlátoz, féltékenykedik, hisztizik.

"Én sem beszélek a férfi ismerőseimmel, főleg nem messengeren, megkértem ő se tegye" Ezt kérlek olvasd már el mégegyszer mert nem hiszem el hogy nem érted meg mi ezzel a gond. Mi az hogy megkérted, hogy ne beszéljen nőkkel? Te eszednél vagy amúgy? Ennyire önbizalomhiányos ember vagy, hogy minden nőben ellenfelet látsz?

"Nem tudja értékelni, hogy párkapcsolatban él," hát ezt én se becsülném, csoda hogy még bírja.

"ha megsértődik hátat fordít" gyanítom te hisztizel, ő meg próbálja kizárni. full jogos.

"Én viszont már tartanék ott, hogy megkérjen" :D :D ahhoz tenni is kéne, tudod, normális barátnőként viselkedni.

"Nem vagyok egy nagy romantika fan, de egy szál virágot, vagy csokit nem kaptam soha tőle" de, mert azthiszed ebben rejlik a romantika és nem a nézésekben, érintésekben, gesztusokban. Csakis a pénzért vett ajándékok számítanak, bizony.


Tehát, veled van a gond? Igen. Senki nem tökéletes, párod sem az, ez tény. De veled olyan gondok vannak amiket pszichológussal megkéne beszélned, mert láthatóan te IRTÓZOL a női ismerősöktől, párotad korlátozod a szabadságában, nem viseled el, ha nem vagy középpontban, de elvárod a romantikát meg a virágocskát, hisztizel mert nem akar tőled gyereket, de most őszintén, ki az isten csinálna fel ilyen nőt huszonévesen? Mert 40+nál már rámondanám, hogy oké, ez van, ezt dobta a gép, de szerencsétlen srác 25 évesen had találjon már egy normális nőt, aki mellett elmehet haverozni, lehet hobbija és nincs neki tiltva a chatelés a régi női ismerőseivel.


Vázolom nálunk hogy megy : én 27 éves vagyok, 9 éve vagyunk együtt, 2 éve kérte meg a kezem.

Az elejétől kezdve volt két csoport, a barátom legyen béla, én meg böbe. Tehát az első perctől kezdve volt BÉLA barátai, meg BÖBE barátai. Néha ezek egybefonódtak és közösen mentek ide-oda, de általában mindenki hetente-kéthetente elment és találkozott a saját baráti körével, BÉLA kibeszélte a férfi dolgait, BÖBE meg a női dolgait. BÖBE és BÉLA néha együtt mentek kocsmázni, olyankor sem smároltak meg nyáladzottak, hanem ittak és jól érezték magukat.

BÉLÁNAK vannak hobbijai, szeret gitározni, BÖBE pedig szeret edzeni és festeni. BÉLA eljár a haverjaival néha próbaterembe és zenélnek, BÖBE pedig edzőterembe jár el egyedül.

BÉLA meglepő módon létezett már BÖBE előtt is, és volt élete, voltak barátai, ezáltal BÉLA ismer nő nemű lényeket. BÖBÉT ez nem zavarja, mert nem lát bennük vetélytársat hisz tudja, hogy BÉLA őt szereti és boldog vele. BÖBE régen info suliba járt ami miatt rengeteg 10+ éves barátsága van a mai nappal FÉRFIAKKAL, ez BÉLÁT nem zavarja ugyanúgy.

BÉLA és BÖBE együtt laknak de minden héten csinálnak külön programokat, nem csekkolgatják egymás telóját, nem kérnek számon semmit, talán félévente ha van veszekedés, akkor is azon, hogy kifüstölt a kávéfőző és BÉLA elfelejtette megcsinálni.


Ez, amit leírtam, szerintem egy normális, átlagos kapcsolat.

Az, amiben te vagy, az egy fojtogató, manipulatív, passzív agresszív rettenet. Melléd egy jó papucs csávó kell, biztos sokan élveznék ezt.


Kitartást a srácnak.

böbe

2020. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
HAslonló helyzetben vagyok én is. :) 24N
2020. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hasonló*
2020. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Attól függetlenül, hogy neked vannak komoly lelki gondjaid amikből a féltékenység meg bizonytalanság meg ragaszkodás származik, a pároddal még nagyobb gondok vannak.

Ezt a mentalitást kb 16-17 éves korig lehet elfogadni. Nekem nem voltak mentális bajaim de amint ezeket tapasztaltam az akkori páromnál azonnal repült. A folyamatos haverozás annyira gyerekes dolog, főleg mert annyira nagyon felszínesek ezek a "barátságok". Aki 25 évesen itt tart és egy hatalmas óvodás az nem fog megkomolyodni 30 évesen se. Kismillió ilyen pasit ismerek, egyiknek sincs épkézláb kapcsolata, semmit nem változtak még 40 éves korukra sem. Ugyan úgy a játék, a haverozgatás, a buli a minden, nulla felelősség, nulla cél. A párod nem fog felnőni. Ha 25 éves koráig nem sikerült neki levetkőzni a 15 évesekre jellemző mentalitást akkor soha nem is fogja.

2020. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
25 éves férfi. Még bőven nem érett meg a házasságra és a gyerekvállalásra. majd 30-35 között. Már az elején elmondtad hogy mások vagytok. Te így kezeled, ő úgy. Lehet, hogy neked nem fontosak már a férfi ismerőseid, barátaid és nélkülözöd őket, de ő nem ilyen, ezt te is tudod. Nekem, ha a barátom azt mondaná, hogy jönni akar velem mindenhova, mikor barátokkal találkozom, mikor megyek valahova, és emelett rágná a fülem, hogy minek élek szociális életét a telefonomon emberekkel akiket most hónapokig nem láthatok a karantén miatt, akkor kidobnám, mint macskát zsarni. Tudod miért? Mert van életem a páromon túl is. Egy normálisan működő kapcsolatban ez így működik. Nem bírnám elviselni ha valaki ennyire rámszakadna és csak a saját akaratát akarná érvényesíteni rajtam. Iszonyat toxikus ember vagy, gyorsan változtass ha nem akarsz hamarosan szingli lenni. 22L
2020. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na szóval nézzük, szerintem hol van a probléma:


- Megtiltod neki, hogy női ismerősei legyenek. Férfi és nő között nemcsak szexuális kapcsolat létezik, ha ennyire féltékeny vagy, érdemes elmenni pszichológushoz, és megkeresni, hogy miért van, ha a párod nem adott rá okot.

- Lekezelően beszélsz a barátairól. "Se nője, se élete, semmijük nincs", "elcseszett életű szingli anyuka"... Ennyire tisztában vagy az élettörténetükkel? Ha az én barátaimról mondanál ilyet, azonnal úgy vágnálak ki, mint azt a bizonyos macskát... Dühkezeléssel is érdemes lenne foglalkoznod.

- Tényleg csak kíváncsiságból, de a pároddal egyáltalán miért vagytok egyáltalán együtt? Csak mert egy jó tulajdonságát sem említed meg, nehezen tudtok együtt csinálni dolgokat, randira sem mentek, ellenzed a döntéseit, a baráti társaságát, nem tetszik neked a személyisége... Amikor összejöttetek, erről nem beszéltetek? Nem volt róla szó, hogy ki mit vár a kapcsolattól? Vagy most komolyan, miért?

- Azt, hogy nincs randi, meg hogy ő nem annyira kezdeményez feléd, megintcsak nem jó jel.

- Azt nem írtad, hogy mennyire veszi el a játék meg az ismerősözés az életét? Mert ha mondjuk durva függő, akkor megértem, hogy ki vagy akadva, de ha csak napi pár órát ülne le a haverokkal, akkor vissza kell fognod magad, de sürgősen.

- Írod, hogy gyereket meg házasságot akarsz, és hogy a 20-as éveid elején vagy. Van ezt miből finanszírozni? Elég érett vagy egy ilyen döntésre? Mindkettő baromi nagy felelősség ám!


A másik meg hogy figyelj, ha te most azonnal akarsz családot meg esküvőt, akkor a legjobb egy olyan emberrel lenne összeállnod, aki ugyanazt akarja, mint te. Viszont amíg ennyire féltékeny és kisajátító leszel a kapcsolataidban, borítékolhatom, hogy nem lesz boldog kapcsolatod, és menekülni fognak mellőled. Úgyhogy én azt javaslom, hogy kezdj el ezeken a dolgokon dolgozni pszichológussal, mihamarabb.

2020. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Huh, oké, megértem a válaszokat, pár dolgot kihagytam.

1. Amikor megismertem egy erősen italfüggő, játékfüggő ember volt, és én segitettem neki ezekből kilábalni, mert az egészségére marhára nem volt jó hatással.

2. Igen, saját házunk van, megfelel az anyagi háttér családalapitáshoz.

3. A barátait joggal "fikáztam". A párom nagyon naiv velük szemben, amikor szüksége lett volna rájuk, természetesen sehol nem voltak. Rettenetesen kétszínűek. Akirol azt hitte, hogy a barátja, az is elfelejtette. Volt olyan, aki az esküvőjére nem hivta meg, eltitkolta hogy lesz neki (máshol él),2 hónappal előtte meg világi nagy spanok voltak még. Aztan koppant.


A 2. válaszolonak üzenném, hogy nem írtam egy szóval sem, hogy nincsenek barátaim... Én személyesen tartom velük a kacsolatot, vagy felhívom őket. Szerintem ebbe kár volt belekötnöd, nekem a fb és a messenger személytelen.


4. Én fiatalon szeretnék anya lenni, anyukám 38 évesen szült engem, nem jó a gyereknek sem, ha ennyire idősek a szülei, saját tapasztalat.

5. Nem kutakodok a telefonjába, mi szabadon használjuk egymásét, nem titkolozunk egymás előtt.

6. Kedves 2.! :) nem én hisztizek, bármilyen hihetetlen, ő a hisztis kettőnk közül. Én inkább nyelek egyet. Épp ezért telt be a "poharam".

7. Egyáltalán nem a pénzért vett ajándékok számítanak. Arra próbáltam kilyukadni, hogy gesztusai sincsenek.

Nincsenek önálló ötletei, hogy mivel lephetne meg, egyszerüen inkabb megkérdez. Irhattam volna azt is hogy nem lepett meg egy sajat készitésu, otthoni vacsival, fürdővel, akár csak egy cetlivel, teával, kávéval. Talán így érthetöbb.

8. Minket a karantén nem sok mindenben befolyásol, mert 300 kmre élünk családtól, barátoktol (én az ország egyik felérol, ő a másikrol származik)

9. Nem a nő barátokkal van a bajom, hanem azzal az eggyel. Társaságban semmi gondom, ha beszélget velük. Én a privát beszélgetést ignorálom.


Sok közös van bennünk ezektől függetlenül, rengeteget segítettünk egymásnak. Rengeteg a közös hobbi, téma, ezzel nincs gond.

Munkahely-ügyileg is rengeteg csalódás érte, én mellette voltam, a barátai sehol.

Én nagyon szeretem őt, egész egyszerűen korábbi barátaim közül néhányan annyira átvertek, hogy bizalmatlan lettem másokkal, emiatt lettem ragaszkodó, és igen, javarészt a párom vált a legjobb barátommá is egyben, amiben én úgy gondolom, nincs hiba.

Amikor megismert már tudta hogy ilyen vagyok, nem érte meglepetésként. Nem kifejezetten féltékeny, inkabb ragaszkodó vagyok. Imádok vele lenni, épp ezért sz@r ha nem lehetek vele, kongok az ürességtől. Állandóan hecceljük egymást, persze jóindulattal, mindenki szerint "mókamikik" vagyunk. Ha nem vagyok vele, hiányzik ez is.


Remélem pár dolog tisztábbá vált.

2020. máj. 15. 06:48
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, lemaradt.

Utál bulizni, soha nem járt. Nála a szórakozás az a kocsma volt, éveken át. Én is jártam iszogatni, de ő nagyon túltolta. Néha be lehet, sőt be kell rúgni, ha jólesik. De nem heti többször. Az állandó piálástól pedig koffeinfüggő is lett, napi egy literes kancsó kávét lazán lelocsolt a torkán. El lehet merengeni azon, hogy ez jót tett e neki. És azon is, hogy ha olyan emberekkel veszed magad körül, akik szintén így élnek, csak emellett még x órát nyomják a kockulást, azokkal jó ötlet e körülvenni magad.

2020. máj. 15. 06:56
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Igen, az vált tisztábbá, hogy megint leírtad egy rakat sz*r tulajdonságát a srácnak és magadat állítod be hősként, aki őt megmentette és most is épp menteni próbálja a gonosz koffeinfüggő kocka barátaitól.

Ha ennyire sok hibája van hagyd már ott könyörgöm. Amiket leírtál egyáltalán nem nagy hibák, senki nem született tökéletesnek, bár te magadat nagyon úgy állítod be és képtelen vagy ennyi válasz után is elismerni hogy súlyos gondok vannak a fejedben. Mondjuk az ilyen pióca lányok mindig ilyenek, kiírnak egy kérdést és várják a visszaigazolást, hogy igen, a párjukkal van a baj, aztán mikor kiderül hogy amúgy velük is van bőven rögtön jön a védekezés-támadás dolog :D Sorold fel még párod néhány szar tulajdonságát, amellett nem törpül el az az apróság, hogy iszonyatosan korlátozod őt és megmondod mi a jó neki. Remélem megjön a srác esze és előbb utóbb keres egy normálisabbat, ezt senki nem bírja hosszútávon, max megszokja a langyos sz*r kapcsolatot x ideig.

2020. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!