Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párod látványosan duzzog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párod látványosan duzzog valamiért, és te nem tudod az okát (esetleg nem vagy biztos benne, h jól sejted-e), akkor hogyan reagálsz?

Figyelt kérdés
Kérdezgeted, h mi baja van, v úgy vagy vele, h felnőtt ember, majd elmondja, ha akarja? Kinek milyen reakció vált be? Én idáig kérdezgettem, de mindig azt kaptam, h 'semmi' és folytatta a duzzogást, mintha gondolatolvasónak kellene lennem... de ma egyszerűen nincs türelmem ehhez a színjátékhoz, inkább ráhagyom, mert már kezdek belefásulni az egészbe. :-(

#duzzogás #passzív-agresszív viselkedés #mimóza lelkivilág
2020. máj. 15. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Semmit. Mellé ülök, átölelem, simogatom.

Ha akarja, elmondja mi bántja.

2020. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondd meg neki, hogy zavar, és hogy ne csinálja. (úgy általánosságban).
2020. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
megölelgetném, elhívnám sétálni, jobban odafigyelnék rá stb. majd elmondja ha akarja.
2020. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Rahagyom. Oreg vagyok mar az ilyen korok futasahoz.
2020. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Ráhagyom, majd ha kiduzzogta magát beszélgetünk, de velem ne játszadozzon ilyen mi van?-semmi játékot, nem vagyunk már gyerekek.
2020. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, h most jobb lesz, ha ráhagyom, mert egyszerűen nincs hangulatom 'pitizni'. Egyébként aki azt írta, h megölelgeti és odafigyel rá - hogyan reagál ilyenkor a párotok? Lenyugszik és elmondja, h mi a baja, v tovább játssza a sértődött hercegnőt?
2020. máj. 15. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk szakítok mert nem egy 3 évessel akarok együtt lenni. A duzzogást hagyjuk meg tini járogatásokban, felnőtt párkapcsolatban kommunikálni és egymásra támaszkodni szokás.
2020. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Megkérdezem mi bántja és tudok-e segíteni. Ha nem mondja el, akkor megmondom neki, hogy nyugodtan elmondhatja, amikor majd szeretné, meghallgatom, aztán többet nem kérdeznék rá. Aztán szorosan megölelném.
2020. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Nő vagyok, amikor az ilyen "semmi" válaszokat adom (igen, elismerem, nagyon tipikus vagyok, ez van), akkor jellemzően azért mondom ezt, mert nem akarok veszekedni, előbb le szeretnék nyugodni kicsit, és csak utána megbeszélni a problémát, mert jellemzően tudom én ésszel, hogy butaságon húztam fel magam meg túlreagálok éppen valami piti dolgot, de attól még az érzéseim azok, amik, és nem tudom megjátszani magam, igenis látszik rajtam, hogy valami bánt, csak pont nem vagyok olyan lelkiállapotban, hogy érett felnőttként megbeszéljem. Szóval nálam ilyenkor jön az a félvállról odavetett "semmi bajom" kijelentés, csak hogy hátha egy kicsit perspektívába helyezi és hátha a te párod is hasonló és segít megérteni és alkalmazkodni a helyzethez.


Amikor a párom duzzog valamin, akkor meg megkérdezem, mi baja. Ha azt mondja, "semmi", akkor elfogadom, és majd elmondja, ha olyan, ha meg nem akarja, akkor meg feldolgozza magában. Kivéve, ha azt látom, hogy nem tudja feldolgozni, aktívan bántja, nem nyugszik le sokáig, akkor megpróbálom továbbra is szóra bírni, és néha igenis trükközök (ismét, manipulatív pitsha vagyok, ez van), megkérdezem, hogy most rám haragszik-e és hogy mit csináltam, és hogy úgy érzem, már nem szeret. Ezekre egyből ugrik és elmondja, hogy pontosan mi a problémája és mindig meg tudjuk beszélni és utána még ha megoldást nem is találtunk rá, akkor is jobban érzi magát, szóval egy másodpercnyi bűntudatom sincs emiatt.

2020. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm a részletes magyarázatot :-) próbálom ebből a perspektívából is nézni az eseményeket... de azt még mindig nem értem, h miért nem lehet ezt így kimondani ha erről van szó, szóval, h 'van bajom, igen, csak hagyj lenyugodni'. Mert a semmi, az nekem semmi, akkor úgy vagyok vele, h nem fogom törni magam, tépni a szám, kuncsorogni. Hanem akkor hagyjuk. ('néma gyereknek...')
2020. máj. 15. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!