Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom gyereke az sgyamra megy. Ez normális?

Figyelt kérdés

Párom fia 12 éves. Az anyja sajnos nem igazán foglalkozik vele ahogy kéne. A gyerek ha itt van sokszor arogánsan válaszol vissza normális kérdésekre. Pl. Éhes vagy? Neeem. De agresszivan olyan stilusban hogy nem látod zavarsz hagyjál. Alap dolgokért kiabál az apja is. Pl.- Öltözz át. - mindjárt.

- teszünk kda mosni vedd le a nadrágod. - mindjàrt. Akkor a 100 ik után az apja már kiabál hogy nem mindjárt reggeltöl várok. Azonnal mert már érik a pofon. Akkor nagy duzzogva megcsinallja.


Ma nincs otthon az apja. Reggeltöl pizsibem ül gép elött. Hívtam fagyizni. Válasz nem. Vedd át a nadrágod ideges töle válasz neeem majd. Kekszet eszik reggeltöl mondom rendes kaja? Nem maaajd.


Nem velünk él. Nem igazán akarok beleszólni én mkt csinál mit nem a neveléssel a párom.


De sokszor hallgatok. Hogy ha ö dolgozik a gyerek egész nap a szobában, miért nem hivom ide oda. de eröszakkal vigyem fagyira sütire sétálni?


Ha párommal ketten mentünk ki átlag akkor se akar velünk jönni. Otthon marad inkább.


2020. máj. 17. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Normális, ezt hívják kamaszkornak, ennél csak rosszabb lesz, még kicsi.
2020. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
A saját gyereked is ugyan ezt fogja csinálni, ha lesz, ne izgulj!
2020. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem ertem miert lehetne egesznap pizsomaba ha akar :) 26f vagyok es nekem is van hogy egesznap pizsomaba vagyok, meg a redonyt se huzom fel
2020. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alap dolgokat nem lehetne elvárni? Vidd le a szemetet. Mosd el néha a tányért, saját magad után rakodj össze.
2020. máj. 17. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Olvass, és tanulj!


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Te ott, nekik, csak egy csicska ATM vagy!

2020. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem párkapcsolati, hanem gyereknevelési kérdés. S őszintén szólva ha azt várod itt a válaszolóktól, hogy megerősítsenek abban, hogy a párod fia egy lehetetlen gyerek, akkor nem sok értelme van ennek a kérdésfeltevésnek, mert nem segít a helyzet kezelésében. A fiú viselkedésének a kezdődő kamaszkor kontrolláló, önállósodásra törekvő indíttatásai ugyanúgy okai lehetnek, mint az a lázadás, hogy "jövevénynek" tart téged, s az anyjához kötődne inkább. Ha egyáltalán van esélyed valamit elérni, akkor azt a vele való kommunikáció megváltoztatásával lehet leginkább. A parancsolgatás és puszta kérés helyett beszélj neki a saját szükségleteidről, érzelmeidről, egyben elismerve az ő érzelmeit és szükségleteit és azok jogosságát is. Ez alapvető fontosságú, és egyáltalán nem könnyű megtanulni, de ha valaki úgy próbál egy ilyen kiskamasszal bánni, mint egy 6 évessel, az lázadást fog szülni és a helyzet tovább romlik majd. Ha a részletekre kíváncsi vagy, Thomas Gordon: PET: A gyereknevelés aranykönyve című könyvét és Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv - Kamaszokra hangolva című könyvét ajánlom.
2020. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, hogy mit vársz, ha az apja is fenyegeti, ahhoz hogy megcsinálja. Kezd el nevelni, ha változást akarsz.
2020. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Az anyja abszolút nem neveli, a párod teljesen hülye hozzá és csak fenyegetőzik. Normális kommunikációt senkitől nem hall, senki nem beszélget vele, nincs előtte normális példa. Mit vársz?

Annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy eszedbe ne jusson a pároddal gyereket vállalni mert látható, hogy abszolút nem ért hozzá és nem is akar vele foglalkozni.

A gyerekek hozott anyagból dolgoznak. A kamaszkor egy dolog, de ha valakivel normálisan kommunikálnak a szülei, figyelmet fordítanak a lelki fejlődésre, a lelki igényeire, valóban minőségi időt töltenek vele és nem csak cseszegetik akkor egy kamasz sem lesz ilyen.

2020. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!