Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nő soha se dolgozzon?

Figyelt kérdés

Egyetemisták voltunk, 2 éve fejeztük be. És az oda járó személyeket emeleném ki, akik egy baráti körben vannak velünk (most legyen szó kb 6-7 emberről, lányok, én is az vagyok) Ugye 25 évesek vagyunk, és ezek a lányok nem diplomáztak le, pedig 2 éve vége a sulinak, mind boldog párkapcsolatban élnek, egyikük sem dolgozik, némelyikük a barátjával lakik már. Pasik dolgoznak tudomásom szerint.


Én ehhez képest igyekeztem diplomázni, és munkát keresni (igaz nem jött össze, de sok helyre beadtam, illetve ma már dolgozok)


Ezeket a lányokat meg ha megkérdezem, hogy miért nem dolgoznak, azt mondják ők még nem akarnak, mert nem fejezték be a szakdolit. Na de most amelett simán lehet dolgozni szerintem, de ők nem akarnak, mert ,, egyetemisták" még. És amúgy se értem minek kell így húzni az időt, én is 3-4 hónap alatt írtam meg, nem 2 év.


Barátom erre azt mondta nem örülne, ha én csak otthon ülnék. Ami kicsit rosszul esett. Bár én szerettem volna dolgozni, hogy ne üljek otthon, de ha nem dolgoznék akkor nem kellenék neki? Nem adok neki pénzt se semmi, mielőtt azt hiszi valaki hogy eltartom.


2020. máj. 19. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Vannak haszontalan emberek. Ők azok.

Aki tervezi a jövőjét, már egyetem alatt elkezd dolgozni. Pályakezdőként így lesz piacképes a tudása.


Döbbenetes, hogy rosszul esett a barátod válasza. Nem akarja, hogy egy ingyenélő legyen a barátnője. Hát szörnyű.

2020. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket a lányokat a pasijaik tartják el? Vagy esetleg még a szüleik, mert 'egyetemisták'?


Nekem már tizenévesen azt mondta az apukám, hogy tanuljak keményen, hogy legyen normális végzettségem, ami által lehet jól fizető munkám. Hogy soha ne legyek kiszolgáltatva anyagilag senkinek, így ha rossz lapot húz az ember, akkor nem kényszerül benne maradni egy rossz kapcsolatban. Nem tudom, nekem ez biztonságérzetet nyújt, de persze mindenki úgy él, ahogy szeretne.

2020. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek a saját dolga. Van, aki nem akar dolgozni, mégis kell nekik, van aki dolgozni akar, van, aki munka nélkül is elvan. Nincsen egyféle életút, nincs egyféle helyes döntés, mindenki mást akar, mindenkinek más a jó, mindenkinek mások az igényei az életben, és ha ezeknek a lányoknak bejött így az élet és nincs nekik hiányérzetük és nem félnek attól, hogy ez később kiszalad a lábuk alól, akkor az az ő dolguk.

Ettől függetlenül én azt tartom, hogy a pénzügyi szabadság az egyetlen szabadság, ami létezik és ami mindent meghatároz, így én semmiképp sem tartom okos ötletnek azt, hogy valakinek ne legyen saját bevételforrása.

2020. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, de gondolj arra, hogy ők valószínűleg sosem végzik el az egyetemet. Más végzettségük, pl. OKJ nem tudom, van-e. Az biztos, hogy a mai világban az érettségi már nem hoz kecsegtető jövőt.


Sose akarj függő lenni senkitől, egy férfitől se. Te csinálod jól.

Sok nő, ha a férje csalja, veri, akkor azért nem tud kilépni a kapcsolatból, mert egyedül nem tudná eltartani magát és az esetlegesen gyerekeket. Tudom, ez áldozathibáztatásnak hat, de gyakran megesik.


Akinek pedig 1-2 év nem elég a szakdoga befejezésére, az később is le fogja sz*rni. Én 1-2 hónapot dolgoztam rajta, munka mellett. Mégis meglett.

2020. máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátomhoz költöztem, mikor bezárták az egyetemet a vírus miatt. Távoktatás van, úgyhogy itthon. Semmi más dolgom mint részt venni pár órán, tanulni és háztartást vezetni. MEGŐRÜLÖK.Annyira unalmas. Alig várom, hogy megkapja a diplomám és dolgozzak, ez az itthon ülés nem nekem való.

Te meg mit generálod magadnak a problémát? De komolyan. Te szeretnél is dolgozni, dolgozol is, majd megbántódsz azon, hogy ezzel egyetért a barátod. Ne legyél gyerekes.

Ha nem dolgoznál nem szeretne? Hát lehet. De te nem az a típus vagy, azért IS van veled. Téged szeret, azt a lány akire többek között jellemző, hogy dolgozik, HAHÓ!

2020. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szülőktől is kapnak, ösztöndíjat is. Illetve ugye ha pl a pasinál vannak akkor semmi kiadás nincs.
2020. máj. 19. 16:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked most az esik rosszul, hogy a barátod nem örülne neki ha olyan lenne a hozzáállásod amit te magad sem tartasz jónak és leírod, hogy nem érted, hogy miért így állnak hozzá? Tulajdonképpen mi a bajod?
2020. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most irigyled egy kicsit a jólétüket, de gondolj arra, hogy ha majd esetleg szakítanak, utána nagyon nehéz lesz nekik egyedül talpra állni. Volt egyszer egy ilyen munkatársnőm, neki még érettségije sem volt... Szerintem nagyon felelőtlen egy szerelemre feltenni az egész életedet.
2020. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
semmi bajom, de ha pl én azt mondanám hogy nem dolgozok holnaptól akkor lehet baj lenne...
2020. máj. 19. 16:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 Valószínűleg baj lenne, és szerintem ez érthető is. Más, ha a gyerektéma miatt maradsz otthon, de most nem ezt a helyzetet képzeled el úgy hiszem.

Te mit szólnál, ha a barátod azt mondaná, hogy holnaptól otthon marad. Én nem örülnék.

#5

2020. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!