Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek rosszul működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek rosszul működő párkapcsolatommal, ha tőle függök, és még mindig szeretem?

Figyelt kérdés

4 éve élek együtt a párommal, az elején olyan izgalmas, romantikus volt a kapcsolatunk, szerelmesek voltunk... Sokáig úgy éreztem, Ő életem szerelme, vele szeretném leélni az életemet. Ő volt az első komoly kapcsolatom minden téren.

Azonban mostanra úgy ellaposodott minden, csak a szürke hétköznapok maradtak. Én tudom, hogy nem lehet mindig lángolni, idővel ez törvényszerű, de már olyan ritkán szeretkezünk, én úgy érzem, eltávolodtunk egymástól. Annyit próbáltam vele beszélni erről, neki semmi gondja nincs ezzel, azt mondta, már nem kívánja úgy a szexet mint régen, de engem ugyanúgy szeret, és boldog velem... Csak én nem vagyok az. :( Ő 28/F, én 23/L. Annyi mindent próbáltam, hogy feldobjuk a nemi életünket, szexi fehérneműt, új ötleteket, mindig megleptem valamivel... De mindig csak én kezdeményezek. Ha panaszkodok neki, akkor pár napig megembereli magát, de utána minden megy tovább, hosszú hónapok óta. Én nem csak szimplán a szexet hiányolom, hanem az érzékiséget, hogy akarjon engem, úgy ahogy vagyok, a testemet és a lelkemet... de ő mindig fáradt és neki elég annyi, hogy este összebújva alszunk el. :(

Nem tudom mit tehetnék, megcsalni nem tudnám, nem engedné a lelkiismeretem, de így leélni egy egész életet se lehet...Elszakadni, szakítani pedig nehéz lenne, mert már van közös lakásunk, mindenünk közös, úgy összefűztük az életünket. Amikor megismertem, még jól kereső állásom volt, de utána feladtam, hogy őt támogassam, hiszen ő a férfi, neki kell karriert építeni... és nagyon sikeres is, jó szakember, meg ügyes, nagyon örülök a sikerének, de úgy érzem, én teljesen feladtam önmagam mellette... mert a nő dolga hogy támogassa a párját, gyerekeket szüljön, stb. És a szívem egy része tényleg arra vágyik, hogy összeházasodjunk, gyereket szüljek neki, mert olyan jó apa lenne, annyira nagyszerű ember egyébként. Viszont azt is érzem, hogy nem vagyok már önmagam vele, valahol elvesztem félúton, az én vágyaim, álmaim már nem számítanak... Nem tudom mi tévő legyek. Nem akarom elszúrni az életemet, de úgy érzem, ha vele maradok, akkor azért szúrom el, mert sosem lehetek igazán önmagam, ha viszont szakítok vele, akkor pedig életem szerelmét, az egyetlent veszítem el. :( Megjavítani nem tudom, hogy lehet-e még, annyit próbálkoztam, de mindig csak a szürke, ellaposodott hétköznapok jönnek. Érzett már így más is?

Szívesen venném a tanácsát annak aki járt már hasonló cipőben...



2020. máj. 19. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Azonnal menekülj ebből a kapcsolatból és amint lehet szerezd vissza a karriered és a szuper melód. Ez a kapcsolat abban a pillanatban lett teljesen értéktelen fos ahogy erről lemondtál.

A párod nem olyan ember aki energiát tud fektetni egy kapcsolatba. Mivel te meg pitizel, nulla komoly elvárásod van felé, feladtál érte mindent úgy is, hogy szart a fejedre persze, hogy tök jó így neki. Tényleg azonnal menekülj!

2020. máj. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő kérte, hogy teljesen add fel önmagad őérte, vagy a te ötleted volt? Nagyon elavult gondolkodás, ez ...a nő dolga..., amit írtál a kérdésedben. Persze, hogy nem vagy boldog, hiszen teljesen feladtad önmagad, hogy őt szolgáld. Ilyenkor szokott az lenni, hogy a nő szül 1-2-3...gyereket, nincs jövedelme és teljesen kiszolgáltatottá válik a férjétől.

Valószínű a párod egy ambiciózus, dolgozó, talpraesett nőbe szeretett bele, aki átment háziasszonyba, talán a szex is ezért nem megy neki, bár ezer más oka is lehet.

Legyetek egyenlő társak, menj el dolgozni és a valósítsd meg a vágyaidat. Talán ez a kapcsolatotokra is pozitív hatással lesz.

2020. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Menekülj
2020. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok.

Te nagyon kapcsolatfüggőnek és végletes gondolkodásúnak tűnsz.


Nem kell feladni a karrieredet, mert hű de szeretem... attól dolgozni, tanulni, fejlődni mégis miért nem lehet?


Ha pedig ez az “amúgy csodálatos, meg annyira szeret” férfi ezt elvárja, akkor NEM AZ- de valószínűleg annyira kiszolgáltatott vagy anyagilag, érzelmileg, hogy ezt fel sem fogod. Pedig kellene.


Ha valóban szeretnétek egymást, akkor nem csak az ő céljai lennének, aminek alá kell rendelned magad (mindegy, hogy torzult egyéni döntésed vagy az “amúgy csodálatos” élettársad “ha szeretsz...” kezdetű zsarolása miatt), akkor lennének emellett még közös céljaitok is, sőt! Neked magadnak, mint önálló, értékes, tartással bíró egészséges embernek, nőnek tőle független, önálló céljaid is.


Nem kellene ennyire kiszolgáltatva lenned, mert kockázatos nagyon.


Egyre kérlek: ilyen állapotban NE SZÜLJ és ne reméld azt, hogy majd a babucika/pocaklakócska fogja MEGVÁLTOZTATNI az életed és az “amúgy rendes” pasikád hozzáállását.


Gyereket vállalni nagyon stabil kapcsolatba, nagyon közös, direkt akarattal szabad- te nem vagy jelenleg ebben a helyzetben.


(A karrier hiánya miatt meg szégyen gyedbe/gyesbe/CSOK-ba menekülni, de tényleg!)

2020. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hogy miért adtad fel amunkádat, hiszen gyerek sincs még. Az miért támogatás neki, hogy te feladod magad?
2020. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dolgozom jelenleg is, nem azt írtam, hogy munkanélküli vagyok. Csak mikor megismertem, még külföldön dolgoztam 5x ennyi fizetésért, de miatta itthon maradtam, mert lett közös lakásunk, életünk... És itthon sajnos nem találni hasonló munkalehetőséget, pedig folyamatosan azon vagyok, képzem magam, elvégeztem közben 2 Okj szakmát, levelezőn egyetemre járok... ezekben támogat igazából. De én szívem szerint visszamennék külföldre, hiszen kint sokkal könnyebb boldogulni, amit a párom egyszerűen nem fogad el, nem szeretné ha kimennék.
2020. máj. 20. 10:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó párkapcsolat mindkét személy vágyairól szól. Itt a te vágyaid teljesen figyelmen kívül vannak hagyva, nem csoda, ha nem érzed jól magad benne. Mondd ezt el neki, ha saját magától nem látja, hogy te szinte mindent feladtál érte, ő pedig nem veszi figyelembe, hogy te mit szeretnél. Ez így nem fog működni.

A házat el is lehet adni, 23 évesen még előtted az élet, ne savanyodj be egy ilyen kapcsolatban, ahol semmi boldogságod nincs, csak az, hogy a kedvére tegyél a párodnak.

2020. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj akkor ez egy év elteltével ugyanúgy fennáll? Pedig 4 es nagyon jól leírta. Kinek a nevén van az ingatlan? El tudom rólad képzelni sajnos, hogy az ő nevére vetted. Fordulj minél hamarabb ügyvédhez, hohy vissza tudd szerezni, ami neked jár.

Nem lesz jobb a kapcsolatod, max.rosszabb.

Ha esetleg nem is tudod visszaszerezni a pénzt amit az ingatlanba fektettél ( bár egy jó ügyvéddel vissza tudnád), akkor is menekülj. Egy életed van, nem érdemes elhanyagoló fél mellett leélni. Szerinted ha téhed hanyagol, a gyerekével törődő apuka lesz? Jól hülyére vett a párod.

2021. ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott már baj van, amikor valamelyik félnek pedálozni, teperni kelljen. MINDIG az a fél szívja meg, aki jobban akarja a másikat. A te kapcsolatod egyoldalú, félsz kilépni belőle. Az időd pazarlod, jobb már úgysem lesz. Te nem szereted már ezt a tagot, hazudsz önmagadnak! Mesélj, mi a jó benne? Mazochista vagy? Jó szenvedni?
2021. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Isten, még mindig aktuális ez a téma?

Élvezel te lábtörlő lenni?

2021. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!