Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem folyton idegeneket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem folyton idegeneket véd meg velem, velünk szemben?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ilyen, a házasság után kezdte el 2-3 éve. Például beszéltem munka kapcsán valakivel aki megengedhetetlen stílusban beszélt velem, mintha a csicskája lennék, úgy is írt e-mailt. Pedig én voltam a megbízó és ezer éve ismerjük egymást. Erre a feleségem elkezdte védeni, hogy biztos nem emlékszik ki vagyok én és azért beszélt így velem! Persze hogy tudta ki vagyok ... Vagy a Tesco parkolóban beletolta egy hülye a bevásárló kocsit az autónkba! A feleségem szerint a nagy szél miatt ment csak neki, nem az ember tehetett róla (valójában megtolta és elengedte miután kipakolt). Vagy a szomszédunk rendszeresen beáll a mélygarázsban a helyünkre amikor vendégei vannak. A feleségem magyarázata, hogy összekeveri (!) a helyeket és véletlen a dolog! Vagy feljelentett egy rokonom közös telekvita miatt, a feleségem szerint nekem nincs jogom megszólalni, mert ehhez joga van és a törvények szerint jár el (kiderült hogy az én részemen épített házikó 4 cm-t átnyúlik az ő részére, viszont rosszul kaptuk meg a határokat jelző vonalakat, követ!). A szomszéd gyereke rányitotta a kocsinkra az ajtót, behorpadt! Őt is védte, hogy egy idegen lehetett nem is ők, ilyenkor velem veszekedik mások nevében.

Semmiért ne szóljak senkire, minden véletlen, én maradjak csendben. Folyamatosan vadidegenek oldalára áll velem szemben, ha ki merek állni magamért akkor ordibál velem hogy kinek képzelem én magamat? Egyszer odajött egy kisebbségi ember verekedni a közúton mert nem ismerte a jobbkéz szabályt jelző táblát. Leköpte és megrongálta az autómat, erre kiszálltam, visszatartottam és kihívtam a rendőrséget! A feleségem végig a rongáló, garázda oldalán állt, hogy nekem miért kellett kiszállnom, inkább el kellett volna hajtani és majd megjavítattjuk a kocsit! Természetesen nekem adott igazat a rendőrség és elvitték az embert! Büntetést is kapott, minket kártérített!

Miért lett ilyen a feleségem, hogy azt várja hogy húzzam meg magam mint valami csicska, mégha jogosan igazam is van? Soha nem balhézok de ha anyagi kár ér vagy megtámadnak akkor nem fogok fület-farkat behúzva elfutni szó nélkül! Miért kellene hátrányokat elszenvednem? Miért nem lehet felcsengetnem a szomszédhoz, hogy menjen el a parkolóhelyemről, ehelyett inkább mi parkoljunk kint az utcán, miközben 1 millióért vettük a beállót anno?

Másnak is van ilyen párja? Mi a megoldás? Miért lett ilyen? A nők nem azt várnák hogy a férfi legyen magabiztos, álljon ki magáért a családjáért?


2020. jún. 11. 10:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feleség tipikusan konfliktuskerülő, akkor számára még az asszertív viselkedés is agresszívnek tűnik.


De még ha így is lenne, akkor azt kellene mondani a férjének, hogy igazad van, de ne így kezeld a nézeteltéréseket hanem x és y módon. Akkor nem mindig másoknak adna igazat a saját férjével szemben.

2020. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Elválni nem szeretnék.


Felvázolom a parkolóhelyes konfliktust:

Lemegyünk a garázsba, ott áll a fizetett helyünkön a szomszéd, az ő helyén a haverja, a többi parkoló másoké, nincs hely. Ekkor mondom, hogy figyelj drágám, rászólok már az Attilára mert ez nagyon dühítő. Nem ordítok, nem kiabálok, csak dühös vagyok. Ha ilyenkor szólni megyek, akkor kiabál utánam hogy menjünk inkább az utcára parkolni. Felcsöngetek a szomszédhoz: “Ne haragudj Attila, de elfoglaltad a parkoló helyünket. Kérlek állj el onnan, ráadásul bútorokkal vagyunk! Megvárunk, kösz!” Ilyenkor néha harciaskodik hogy nem is, rosszul láttam, az nem az ő kocsija, de szemtől szemben már nem mond semmit. Ilyenkor annyival elintézem hogy “Jó, de álljál el légyszi, kösz”. Nem ordítok senkivel. Ha a feleségem viszont nem hagyja hogy szóljak, akkor hisztizik és rábír hogy álljunk meg az utcán és sétáljunk inkább vissza. A kocsit meg majd egyszer feltörik ....

2020. jún. 11. 13:43
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Te nem az én volt feleségemmel kerültél össze?

Szerintem a feleséged így próbál "érveket" gyüjteni arra h dobbantani tudjon. Ezért próbál téged "lenyomni", hibáztatni. Minden nő ezt csinálja ha már biztosban érzi magát, s laposodik a kapcsolat, vagy csak megszagolja h van még rajtad kívül más is. Ők sosem úgy szeretnek, mint embert. Ők mindig egy "életérzést" szeretnek. Ezt vagy megadod (de ezt is csak ideig óráig lehet), vagy elhagy. A kérdés csak az idő, mert nincs olyan ember akinél ne lenne jobb, vagy akivel az adott élethelyzetben ne lenne jobb. De a normálisabbja az az embert szereti meg, jóban rosszban, nem pedig házasodik azt már keresi is a jobbat tudat alatt. Elkezdik fúrni a férfit, lenyomni, érzelmileg kicsinálni még ha nem is vallják be. Ők ezt úgy látják "semmi nem jó", "töketlen", stb... Egy hajóban eveztek, csak nem egyfelé. Elöbb utóbb fel fog borulni az a hajó, s annak te leszel a hibája. Próbálgathatod bebizonyítani észérvekkel hogy márpedig így úgy amúgy, nem fog sikerülni. Szerinted itt ezen a fórumon sikerült már bebizonyítani bármit is észérvekkel a nőknek? Nem, mert jön a személyeskedés utána, pont mint a feleségednél. Ilyenkor a férfi csak veszíthet, pénzt, éveket, érzelmeket. Megéri húzni? Ha te egy alamuszi manusz leszel miatta, akkor meg az lesz a baja. Ennek se eleje se vége nem lesz, csak az a kérdés mikor szabadulsz meg tőle. Menjen akkor a szomszédhoz, nem mind1 neki kinek a kocsijába száll be? Dehogynem. Az elején mindig minden kapcsolat jó, csak aztán előjön a nőkbe, hogy "lehetne jobb is", ez meg itt mellettem, jóvan jó lesz egy darabig.... Kb úgy mint tinderen, csak itt nagyban. Ott se itt se jönnek rá, hogy az embert kell szeretni, nem egy álomvilágot. A racionalitás meg... Hagyjuk is. Ha ügyes voltál és nem manipulált meg annyira, hogy kisakkozza, hogy te csak vesztes lehetsz, akkor van házassági szerződésed, te vagy a családfő, és akkor gyorsabban átfogod vészelni a "nélküle" időszakot. Megismered a nőket, ugyanilyenek lesznek csak pepitában. Hidd el, megfogja magyarázni mindennek te vagy az oka, kizárólag te. Ezért mondom nem normálisak sajnos :/

2020. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%

Ha ő a szipus cigány "bajnoka" ellenedben, akkor te őt verd szájon és mondd neki, szóljon a gazdájának te nyertél, így tegyen eleget a kártalanítási kötelezettségének.

Hallatlan, hogy ilyen a csaj. Mikor korábban kiírtál ezzel kérdést, már akkor is fogtam a fejem. Lebegtesd be neki a vállást, aztán válj el, ha annyira nem partner.

2020. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyám volt mindig ilyen külső kontrollos nyomi. Mindig másoknak akart megfelelni, és nem nekünk, a szűk kis családjának. Én egyszer szóba hoztam, közölte velem, hogy ő ilyen.

Kérdező, azért elbeszélgetnék a feleségeddel a helyedben. Undorító hozzáállás.

2020. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez köztetek a különbség akkor leülnék vele megbeszélni, hogy kiállni magunkért a legtermészetesebb dolog a világon, de valamiért neki ez nehezen megy. Felvetném a pszichológus segítségét számára.

Engem az érdekelne, hogy ha neki gyűlik meg a baja valakivel személyesen akkor hogy viselkedik? Akkor is homokba dugja a fejet vagy kiáll az igazáért? Te tudod. Ez jó szűrő, hogy most tényleg veled van baja vagy ő egy ennyire konfliktus kerülő típus.

Ezt gondold át.

2020. jún. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
És mindig ilyen volt? Ha na jó, egy kicsit, de eddig nem zavart annyira, akkor csak öregszik :) Ha nem, nagyon megváltozott, akkor valószínűleg valami egész más baja van veled vagy magával. Nem biztos, hogy van valakije, vagy téged akar kicsinálni, talán ő sem tudja, mit akar, csak nem érzi jól magát melletted.
2020. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez már az a szint amikor nem tud elviselni. Egyszerűen a jelenléted frusztrálja.

Első körben próbáljátok meg , hogy kevesebb időt töltötök együtt. Ha akkor is így viselkedik veled gondolkodj el a váláson.

2020. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!