Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önzőség válaszút elé állítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség válaszút elé állítani a párom?

Figyelt kérdés

Kezdenek kiakasztani a hobbijai. Nem lehet majdnem sehova elmenni, kb semmit csinálni, mert hol lesz a kutya, erre a versenyre készül, arra a meghívásra megy el.. stb.


Már az elején se éreztem a dolgait hozzám közelállónak, de most már úgy érzem el is távolodtam tőle.


Önzőség volna tőlem megkérdezni mi neki a fontosabb?



2020. jún. 13. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, de ha az elején tudtad, hogy ez gond lehet, a választás halogatásából adódó időhúzás a te felelősséged.
2020. jún. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hobbija a gond.

A gond nálad van.

Két külön világ vagytok.

A hobbija is ő maga, a személyiségének a része.

Ha lemondana bármelyikről, akkor önmagát amputálná.


Tehát, szerintem, rosszul közelíted meg a dolgot.

Egyszerűen nem illetek össze.


Ő majd talál magának valakit, akinek szintén ugyanaz a hobbija,

életformája, mint neki.


Te is majd találsz olyan fiút, férfit, akivel hasonló

az életformátok, érdeklődési körötök.


Tilos a másiknak a szemére hányni, vita és veszekedés alapjául

kezelni az olyan hobbikat, melyek által teljesnek élik meg az életüket.


Én nagyon szeretem a komoly zenét. Egészen kicsi koromtól már vittek a szüleim az Operába, Zeneakadémiára, vidékre és sokfelé koncertekre.

Rengeteg felvételem van, sőt, a szüleimnek több száz darabos bakelit-lemez gyűjteménye.

Ha egy férfi feltételül szabná, hogy márpedig ne hallgassak úton-útfélen komolyzenét, otthon, munka közben is, akkor tőle válnék meg és nem önmagamtól.


Nem tudom, érted-e.

2020. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Erre tudok mondani egy példát: Van egy 7 éves szobamacskám , barátommal 5 éve vagyok együtt, tehát a macskám előbb megvolt. Mi a barátommal albérletben lakunk egy nagyvárosban, de anyukám vidéki, eddig vele lakott a macskám, de anyukám kijár külföldre dolgozni, így a macskám költözött hozzám az albérletbe. :D Nos a barátom utálja macskákat, az enyémet is, így volt vita bőven. Megkért, hogy adjam el a macskámat, mert ő nem szereti. Ez természetesen szóba sem jöhetett, imádom a cicát, rengeteg emlék fűz hozzá.

Erre én mondtam,hogy eladom, ha az életben soha többé nem megy ki horgászni.(Az élete a horgászat.)

Ezzel egyből megértette, hogy a macska nekem olyan fontos, mint neki a horgászat, azóta boldogan élünk hármasban a macskámmal :D

2020. jún. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez már a kapcsolatotok alatt alakult volna így, akkor azt mondanám jogos. De már így ismerted meg. Ha ez nem felelt meg neked (amit egyèbkènt teljesen megèrtek), akkor nem kellett volna belemenni ebbe a kapcsolatba. Most utólag kèrni, meg elvárni, hogy változtasson az èletritmusán már azèrt nem fer.

Ezèrt van az "ismerkedős szakasz", hogy lássátok egymáshoz valók vagytok-e. Ha már akkor se èrezted, hogy ez problèmás, akkor mièrt?

2020. jún. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tűnt fel, hogy ennyire sok időt tölt vele, felébe csak pár hónapja kezdett bele és sajnos nem tudtam megtippelni, hogy ennyire elszalad vele a ló.

Meg rengeteg dolog már a kapcsolatunk alatt derült ki, aminek nyomát se fedeztem fel amikor még csak barátok voltunk vagy randiztunk. 1-2 dolog volt, amire így utólag jöttem rá, hogy basszus feltűnhetett volna :/

#2-es... igen értem.


Megpróbálok vele még beszélni. Hátha meg tudjuk valahogy beszélni:)

2020. jún. 14. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Sikerült beszèlnetek?
2020. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az első 4 válasz helytálló (tehát a 3-as válasz is).

Kedves Kérdező, nem minden tulajdonság mutatkozik az első néhány randevún. Azért kell randevúzni, ismerkedni, beszélni mindenről. Kutyatartás előtt is lehet beszélgetni a kedvenc állatokról (van-e, melyik, van-e hobbi, micsoda?). Nálatok most jött elő a fiú hobbija. Ezt vagy elviseled (aligha), vagy ő enged belőle (aligha), tehát marad a búcsú nehéz pillanata. Ha Te eltűröd a hobbiját, időnként fel-felhánytorgatod majd neki, ami vitát eredményez. Hasonlóan fennáll az eset fordítva is, ha ő lemond a kutyáról.

Ha leültök ezt megbeszélni és dűlőre juttok, akkor kell, hogy aki enged, azt csak akkor tegye, ha valóban zokszó nélkül lemond a másik javára.

Ffi.

2020. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos eddig minden irányú beszélgetésünk vitába torkollott... Néha már látom a végét :(
2020. okt. 10. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!