Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nem érti a "miénk"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem érti a "miénk" fogalmát?

Figyelt kérdés

Én szoktam bevásárolni, külön kasszán vagyunk.

Ha veszek valamit, amit a barátom nagyon szeret (pl valamilyen drágább gyümölcs, nasi, ital, bármi), akkor azt kisajátítja.

Konkrétan pitiznem kell érte, hogy légyszi, hagyj nekem is 2-3 szemet a gyümölcsből, mert én is szeretem és szeretnék belőle enni. Ekkor látszik rajta a vonakodás, majd vagy ad vagy nem.

Szerintem nem kicsit abszurd, hogy ÉN veszem a SAJÁT pénzemből és úgy kell kéregetnem belőle, mert ő szereti és nem ad.

Mivel kevés pénzből élek (diákmunka), ezért nem tudok naponta elmenni még vásárolni az adott termékből, hátha abból én is kapok.

Ha szó nélkül kiveszek magamnak a cuccból, akkor rögtön jön, hogy "megkérdezted?! ez az enyém!". Ma javasoltam neki, hogy fizesse ki akkor, erre én lettem a fillérbszó, meg-nem-nevezett vallási csoportú.

Hiába magyarázom neki, hogy az kettőnké, azért vettem, ne sajátítsa ki, de nem fogja fel. Pedig van egy nála idősebb testvére, nem egyke, tudhatná mi az az osztozkodás.

Másnak meg jótékonykodik össze-vissza, több tízezres tételben, szóval nem értem egyáltalán ezt a dolgot.

És ő van rám kiakadva... Érti ezt valaki?!



2020. jún. 18. 19:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem. De azt sem, miért vagy vele.
2020. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak olyan dolgok, amiket az ember akkor tud meg, amikor összeköltözik a másikkal. Ez például az volt.

Feladtam az albérletemet, amikor összeköltöztünk az ő lakásába és nincs elég pénzem kifizetni 2 havi kauciót + bérleti díjat így hirtelen. (venni kellett bútorokat és én fizettem)

A család nem támogat, szerintük rossz háziasszony vagyok és a barátom a legjobb esély, hogy végre unokázhassanak, így tőlük se várhatok ideiglenes segítséget sem.

Szeptembertől felvesznek normálisan a munkahelyemre és 2-3 hónap után lesz pénzem lelépni, ha addig nem oldjuk meg a problémáinkat.

2020. jún. 18. 19:37
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Eld túl ezt a pár hónapot és lépj le. Ez a pasi csak kihasznál téged, ami különösen undorító annak fényében, hogy több pénze van. Ezzel családot? Nehogy! Képzeld el, mi lesz itt gyes alatt.
2020. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen emberrel nem maradnék. Önző.
2020. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%
Mennyi a korkülönbség?
2020. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ezeket amiket felsorolok, csak olyan szelsoseges esetben tennem, ha a többszöri megbeszélés hatására sem fogja fel a dolgokat. Nem vennék olyan dolgokat amiket ennyire szeret. Sőt lehet hogy olyanokat vennék inkább amiket én szeretek de ő nem. Vagy ahogy megvettem leulnek és elkezdenem enni, aztán ha kér belőle nem adnék.
2020. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Nekem eleve fura ez a külön kasszázás. Egy pár vagytok, egy csapat, akik közös célok felé haladnak közös erőfeszítéssel.
2020. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Ez tényleg nagyon fura és engem is zavarna, de ha amúgy minden más meg jó, akkor adj neki még egy esélyt, beszéljétek meg és hátha képes változtatni a viselkedésén. Gondolom már megjegyezted neki is, hogy te vetted és te is szeretnél belőle enni, szóval miért eszi meg mindet. Erre mit mondott?

Vásároljon be ő is vagy fizessen bele és akkor tudtok többet venni és marad mindenkinek. Esetleg próbáld ki, hogy mikor olyat veszel, aminél tudod, hogy ezt szokta csinálni, akkor előre szólj, hogy te is kérsz és a felét hagyja meg. Mondanám, hogy a felét tedd is külön tálba, de azért az már túlzás lenne, hogy ilyenhez kell folyamodnod. Elég gáz, hogy ennyire önző és nem természetes neki, hogy veled is megossza a dolgokat (amit ráadásul még te is vettél).

2020. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha a sarkadra állnál, ès megmondanád neki, hogy mivel külön kasszán vagytok, ezèrt amit te veszel, az a tiéd, ès pont. Attól, hogy sèrteget, mèg így van. Ès vedd el tőle. Azèrt a lóf..znak is van vège, nehogymár elvegye amit te magadnak veszel, ès mèg ne is adjon belőle. Eleve neki kellene megkèrdeznie, hogy ehet-e belőle....Ekkora egy kőbunkó sutyerákkal minek vagy együtt?

Ne hagyd magad. Hosszabb távon meg ne tervezz vele, ez egy kis manipulatív gyökèr.

2020. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én szoktam bevásárolni"

Ne szokjál te bevásárolni kettőtökre. Mert vele ez nem működik, mond meg neki hogy sorry de nincs több közös bevásárlás. Nekem is ilyen volt az exem, azóta se értem hogy ez ilyen részleges elmezavar, vagy mégis mi lehet. Ja, ő is jótékonykodott.

2020. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!