Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nem érti a "miénk"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem érti a "miénk" fogalmát?

Figyelt kérdés

Én szoktam bevásárolni, külön kasszán vagyunk.

Ha veszek valamit, amit a barátom nagyon szeret (pl valamilyen drágább gyümölcs, nasi, ital, bármi), akkor azt kisajátítja.

Konkrétan pitiznem kell érte, hogy légyszi, hagyj nekem is 2-3 szemet a gyümölcsből, mert én is szeretem és szeretnék belőle enni. Ekkor látszik rajta a vonakodás, majd vagy ad vagy nem.

Szerintem nem kicsit abszurd, hogy ÉN veszem a SAJÁT pénzemből és úgy kell kéregetnem belőle, mert ő szereti és nem ad.

Mivel kevés pénzből élek (diákmunka), ezért nem tudok naponta elmenni még vásárolni az adott termékből, hátha abból én is kapok.

Ha szó nélkül kiveszek magamnak a cuccból, akkor rögtön jön, hogy "megkérdezted?! ez az enyém!". Ma javasoltam neki, hogy fizesse ki akkor, erre én lettem a fillérbszó, meg-nem-nevezett vallási csoportú.

Hiába magyarázom neki, hogy az kettőnké, azért vettem, ne sajátítsa ki, de nem fogja fel. Pedig van egy nála idősebb testvére, nem egyke, tudhatná mi az az osztozkodás.

Másnak meg jótékonykodik össze-vissza, több tízezres tételben, szóval nem értem egyáltalán ezt a dolgot.

És ő van rám kiakadva... Érti ezt valaki?!



2020. jún. 18. 19:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

7 év van köztünk.

Szóltam neki többször (szerintem már túl vagyunk a 8-9. ilyen beszélgetésünkön), de semmi értelmeset nem mondott. Csak azt ismételgette, hogy ő nagyon szereti és olyan ritkán veszek. Meg nem hangsúlyoztam szerintem eléggé ki, hogy a miénk... mert ha azt mondom, hogy "vettem XYZ-t" az azt jelenti, hogy neki vettem.


Elvileg ő biztosítja a szállást (fizeti a hitelét + rezsit), én meg veszem az ételt + minden mást. Utólag rájöttem, hogy ez egy roppant előnytelen alku volt, de ebből se enged, hogy dobjunk össze egy közös bankszámlát a rezsire, ételre, tisztítószerekre, egyszerűen behisztizik. Minden vásárlás előtt mondja, hogy vegyek XY-t, meg Z-t is (amit vagy megveszek vagy nem), amikor velem jön vásárolni, akkor meg beleteszi a kosárba probléma nélkül.

Ha szóba hozom, hogy ezt ne, akkor meg jön az, hogy eltengődik 2 zsemlén egy nap, sajnáljam csak tőle a dolgokat...

És esküszöm, hogy nem érti mi a problémám. Úgy néz rám, mintha más nyelven beszélnék.

2020. jún. 18. 22:18
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Übergáz,!

Ha jól értem, te vagy a nő, szóval ég a pofám minden férfi nevében.

Legalja.

És nem fog változni se.

2020. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy most kifejtetted hogyan is van ez nálatok, még gázabb a szituáció. Te diákmunkázol, neki gondolom van rendes állása és többet keres és ezek után te fizess mindent, mert ő fizeti a hitelét meg a rezsit? Ez így nagyon nem igazságos. Én már rég közöltem volna vele, hogy ez neked nem oké úgy lenne fair, ha a fizetésetekkel arányosan lenne leosztva minden költség. De legrosszabb esetben is fele-fele. Nem az, hogy még te fizess többet. És nincs olyan, hogy ő nem akarja meg hisztizik, mert neki ez így jobb. Még csak nem is arról van szó, hogy te csak beköltöztél hozzá, hiszen te bútoroztad be a lakást. (Remélem ha szakítotok, akkor nem hagyod, hogy mindent csak úgy megtartson és te üres kézzel szállj ki ebből) Nem csak hogy önző, de még ki is használ.

És még neki áll fejjebb, el se hiszem. Talán vásároljon ő is és akkor többször tudtok olyanokat venni, ami drágább, de mindketten szeretitek. Ne hagyd magad, de tényleg. Ez így nagyon nem oké.

2020. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Igen, rájöttem erre én is, de első szerelem, rózsaszín köd és koppanás. Sajnos eléggé konfliktuskerülő személyiségem van, így rengeteg időbe telik egy-egy problémát szóba hoznom (amiből tudom, hogy veszekedés lesz). Ez is csak 3-4 hónapnyi együttélés után került szóba, hogy nem bírom anyagilag és akkora hisztit csapott, hogy utána megint parkolópályára került a dolog 2-3 hónapig, utána már megmakacsoltam magam és nem engedtem ennek.

"Csak" egy szekrénysor lett véve a pénzemből, mert őt nem zavarta, hogy a ruhái a földön vannak, engem igen. Azt egy kicsit nehéz lenne elvinni.

A szakítással is ez a bajom igazából, hogy annyira ideges leszek attól, hogy kiabálni fog és őrjöngeni, hogy nem merem meglépni, holott tudom, hogy kéne. Szóval lehet csak némán eltűnők egyszer amíg ő dolgozik, nem tudom.

2020. jún. 18. 23:27
 15/25 anonim ***** válasza:
87%

Ez szerintem is nagyon előnytelen lett veled szemben.

Felvázolom. Ok, adott a szállásod, de mègis ki kèrne bèrleti díjat a párjától?

Az hogy a hitelèt fizeti, az alap. Övè lesz majd kèsőbb a ház/lakás, azèrt fizeti. Ehhez neked semmi közöd. A rezsi meg, maradjunk annyiban, hogy fikarcnyival (kb. Havi nèhányezer Ft, nem több) lehetett csak több azzal, hogy hozzá költöztèl. Ellenben nem kell kajára nem kell költenie. Szóval ő marha sokat nyert ezzel. Jó nem azt mondom, egy albèrlettel szemben neked sem rossz, de a fer az lenne, ha a rezsi is, meg a kaja is felesben menne.

Ha meg maradtok ennèl a felállásnál, akkor még a kaja az közös. Nehogy már kunyerálnod kelljen. Amúgy meg nyugodtan megmondhatod neki, hogy ő a fillèrbaxo. Ha ennyire szeret valamit, akkor vegyen magának pluszba, ès ne tőled várja. Akkor ne sajnálja rá a pènzt. Mert így nèzve akkor ő saját magával is zsidó???

2020. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz, még gázabb hogy ezek utan még vele vagy. Ide oda a rózsaszín köddel en nem hagynam a helyedben hogy igy megallazzanak
2020. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjtsd össze a bátorságot és lépd meg, mert nagyon nem úgy tűnik, hogy ő bármit is változtatna és ez így meg nem éppen egy normális kapcsolat. Ne tűrj, ő pont ezt használja ki. A bútornál meg amúgy nem arra gondoltam, hogy azt vidd el, hanem az árát kérdd vissza, mert arra neked szükséged van az albérlethez. Bár azok alapján, amiket eddig meséltél róla, lesz olyan szemét, hogy ez nem érdekli és akkor buktad azt a pénzt.


Normális kapcsolatban meg a problémákról beszélni kell és lehet is, nyugodtan, hiszti és ordibálás nélkül. Csak azért mondom, hogy legközelebb erre is figyelj és ne menj bele olyanba, ami nem ilyen. Az lenne az alapvető, hogy a párodnak fontos vagy és a te érdekeidet is figyelembe veszi és nem azt nézi, hogy hol tud kihasználni, hogy neki még jobb legyen. Tényleg szakíts inkább, meríts erőt akár az itteni sok megerősítésből, de biztos barátok is mondták már, hogy jobbat érdemelnél. Sok sikert :)

2020. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy ezt így mèg jobban kifejtetted, ezt kell mondjam, hogy egy bántalmazó kapcsolat előszobájában vagy. Tudja, hogy konfliktuskerülő vagy, hogy fèlsz a balhètól, ès ezt ki is használja. Elèg egy kis ordibalás meg szidalmazás, ès máris befogod a szád hónapokig.

Mindenkèpp lèpj ki ebből. Egy párkapcsolat nem erről szól, hogy eltiporjuk a másikat.

2020. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
30%

Nem azt mondom hogy ez így okés, mert nagyon nem az . A viselkedése nem elfogadható.

Viszont ingyen laksz nála ha jól veszem ki a leírás alapján...

Egy kis városban egy lakás albérlet +rezsi , az alap hangon 100000ft. Két ember kiveszi, az fejenként 50000ft. Gondolom nem eszik meg 50000ft -odat egy hónapban ? Mert ugye a lakhatásért nem kér tőled pénzt...

Csak az anyagi rész miatt írtam . Ne értsd félre . Teljesen jogos elvárás hogy ne egye meg az összes kajádat, és hogy ismerje a "miénk" fogalmát.

2020. jún. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nekem ez a kerdes nagyon ismeros... a pasid nehany honapja az o oldalarol irt ki ide egy kerdest. Tutira biztos vagyok benne, hogy o volt. Oriasi pataliat csapott, de szinte mindenki leoltotta.
2020. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!