Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bele lehet tanulni felnőttként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bele lehet tanulni felnőttként a ház körüli dolgokban?Lehet fejleszteni valakinek a gyakorlati érzékét?27/N

Figyelt kérdés
Leszögezném, friss kapcsolatról van szó a párom felnőtt, 30 éves férfi.Rengeteg pozitív jó tulajdonsággal rendelkezik.Művelt jól kijövünk egy dolog zavar, ami remélem fejleszthető.Nagyon nem gyakorlatias, takarításban ház körüli dolgokban elég béna.Sokszor suta kiönt dolgokat vagy nagyon nem úgy csinálja, ahogy kellene.Én ebben az ellentéte vagypk.Pörgök takarítok, mosok , főzök megcsinálok 10dolgot mire ő 3-at.Mesélte, hogy gyerekként kb. semmit nem csinált el volt kapatva csak tanulnia kellett.Az élete rendezett, tehát próbál segíteni.Viszont sok türelem kell hozzá.Tudom én sem vagyok tökéletes de szeretném egy kicsit megtanítani, hogy talpraesett legyen.A szándék megvan tehát próbál segíteni.

2020. jún. 19. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez simán fejleszthető és tanulható. Mutasd meg neki, és adj át neki csomó feladatot "állandóra", akkor gyakorlatot is szerez és bele is jön.
2020. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy a szándék megvan. Ne akard mindenbe belevonni, taníts meg neki részfeladatokat, és ez legyen innentől az ő dolga. pld. főzéskor a zöldség hámozás, darabolás, porszívózás, teregetés, ablak pucolás.
2020. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenki tanulja, van, aki előbb, van, aki később. Nyilván minél később kezdi az ember, annál nehezebb változtatni a berögzült szokásain, de ha megvan a szándék, akkor eltarthat egy jó darabig, de egyáltalán nem lehetetlen.
2020. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igen egyettértek a részfeladat is jó ötlet, szoktunk is közösen főzni, akkor mindig segít.Többször elmosogatott, tehát nem lusta csak nagyon gyakorlatlan.Pl, nem tesz vagy csak nagyo kevés mosószert a vízbe,nem melegvízzel mosogat stb.stb.
2020. jún. 19. 14:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki, hogy mit hogyan kell csinálni. Pl mosás előtt a ruha válogatás, melyiket hány fokon, milyen programon, hova kell önteni a mososzert, öblítőt. Akár egy táblázatot is csinalhatsz erről.

A többi tevékenységnél szintén.

Ebben igazából az a jó, hogy úgy tudod formálni, ahogy neked jó és ugyanúgy fogja csinálni a dolgokat. Nem kell 2x nekiesni valaminek, mert nem úgy csinálja meg, ahogy kéne

2020. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod okos, művelt, egy-ketszer megmutatod hogyan kell és tudni fogja. Ha mégsem, akkor harmadik alkalommal megkered jegyzeteljen. Teljesen normális, hogy lassabban csinálja, hisz még nincs gyakorlata.
2020. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Hagyd, hadd csinálja. Hagyd bénázni, hagyd szerencsétlenkedni, ne vedd el előle a munkát, mondván te gyorsabban megoldod, mert soha nem fogja megtanulni. Úgy tűnik igyekszik, rá fog arra érezni.
2020. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Az csak kifogás, hogy gyerekként nem csinált semmit ezért nem megy neki, szimplán lusta/béna hozzá. Nekem is csak tanulnom kellett, mégis amikor egyik napról a másikra elköltöztem, probléma nélkül el tudtam látni magam. Azért se a takarítás, se a mosás, se a főzés nem agysebészet, ha meg akarja csinálni, akkor meg tudja csinálni. Gondolom kényelmesebb neki, hogy Te csinálod a házimnka nagyrészét...
2020. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

totálisan fejleszthető, nekem is ilyen típus volt a párom. pár éve lakunk együtt, az elején hülyét kaptam, hogy magától nem végez el semmilyen házimunkát, csak ha megkérem, azt is nyögvenyelősen és nagyon bengán.

ő is egyetértett vele, hogy ketten lakunk a lakásban, mindenkinek ki kell vennie a részét a házimunkából, mivel nem HTB vagyok. szóval az fontos, hogy a szándék meglegyen.


cseszegtetni nem érdemes túl sokat, inkàbb dícsérni és ne vedd ki a kezéből a munkát még akkor se, ha tudod, hogy te 10x olyan gyorsan és szebben meg tudnád csinálni. ne oktasd ki, azzal elveszed tőle a kedvét.


nekünk segített, hogy írtam beosztást a házimunkákról, amikor nagyon reménytelennek éreztem a helyzetet, egy ideig csináltuk csak, de segített belejönnie. meg most sem tökéletes a helyzet, de sokkal jobb, mint az elején és tényleg ő is igyekszik.


szerintem nála szülei nagyon elrontották, hogy nem fogták be soha semmire, nagyon max a szobáját kellett kiporszívóznia néhanapján. emelett az a típus, aki szuperül elvan a saját fejében, saját világában és alapesetben nem jutnak eszébe, fel se tűnnek neki ezek a hétköznapi teendők

2020. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Eddig
2020. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!