Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet jópofizni a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet jópofizni a párom családjával?

Figyelt kérdés

Megőrülök, hogy hetente-kéthetente találkozni kell a családjának valamelyik részével (bejelentik, hogy jönnek csak úgy, vagy már megint valakinek valami ünnepe van). Egész héten dolgozom, imádom a munkámat, néha még részben hétvégén is, és amikor végre van szabadidőm, azt vele (a párommal) akarom kettesben tölteni vagy egyedül, nem az ő családjával. (Az én családom sokkal messzebb lakik, így sokkal ritkábban találkozunk.)

Anyukáját csípem, viszont a többiekkel nem tudok mit kezdeni vagy sok a kínos csend, én amúgy sem beszélek könnyen idegenekkel, és nekem ők szinte azok.

Már arra gondoltam, hogy az az egyetlen megoldás, ha elköltözünk innen messzire, amúgy is valószínűleg Budapesten könnyebben találna a párom jobb munkát és egyéb okok, amit itt most nem szeretnék kifejteni, szóval nem csak emiatt költöznénk fel. De félek, hogy még oda is utánunk jönnének.

Nem akarok emiatt veszekedni a párommal, ő tudja, hogy zavar ez engem, de nem érti meg. A páromat nagyon szeretem, de a családja elég lehúzó erő, alkoholisták stb., és nem vágyódom a társaságukra 1-2 hetente. De attól félek, ha összeházasodunk (tervben van), akkor le kell nyelnem a békát.


Milyen gyakran szoktak az emberek anyósékkal? Az ő családtagjai jönnek vagy a pármegy hozzájuk? Mennyi időre? és hogy viselitek az együtt töltött időt? Miről tudtok beszélgetni?


Nekem azzal már az egész hetem el van rontva, ha hét elején bejelentik, hogy hétvégén jönnek... lehet csak én fújom fel. Segítsetek!



2020. jún. 25. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a párod nem érti meg, hogy neked ez sok, akkor reménytelen a dolog. Ő élvezi, máskülönben nem menne. Mondanám, hogy maradj otthon, de attól még nem lesz több a ketten együtt eltöltött időtök.
2020. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hellmano ***** válasza:
Nem kell jópofizni. Legundorítóbb, ha valaki jópofizik közben meg széteszi az ideg belül, ettől amúgy betegséget is lehet kapni, ha valaki sokat jópofizik pl. munkahelyen kell neki , közben pedig teljesen ellentettje az illető. Én pl. nem tudok jópofizni, mert azonnal látszik rajtam, ha nem tetszik valami és nem is szeretnék jópofizni. Rólam tudják, hogy ilyen vagyok, hogy egyből az első mp-ben kimutatom, ha valaki nem tetszik... Ugyanez volt nálunk a családban, hogy anyukám rokonai csórók voltak, alkesz is volt közte és, mikor jöttek hozzánk fater inkább állandóan lelépett meg én is :D Persze, hogy ők állandóan jöttek volna hozzánk, mert pénzt kuncsorogtak meg stb. Az ilyen rokon, mindig többször tűnik fel sajnos az ember életében (de halottakról jót vagy semmit, mert ott már meghalt a mamám a papám meg anyukám öccse is, nem minta család voltak még szerencse anyukám nem köztük volt :) ) Persze ez már házasságban volt náluk és ti még nem tartatok ott. Ha házasok lesztek simán leléphetsz előlük majd, hogy ne kelljen egy légtérbe lenni velük. Most viszont mondd ki a párodnak, hogy te nem igényleg a társaságukat így ha jönnek te épp távol leszel valami ürügy kapcsán és kész. Ha nem érti meg a párod, akkor értetlen és rád erőlteti, amit nem szeretnél.
2020. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Költözzetek külföldre, na akkor biztos, hogy nem mennének hozzátok.

Párom 200km-ről költözött az én városomba. Kibírhatatlan apja és annak élettársa havi rendszerességgel alszanak nálunk 2 éjszakát. Páromnak már mondtam, hogy ő is elmehetne már hozzájuk. De még mindig többet vannak ők itt.

Én ilyenkor szinte menekülök otthonról vagy át apához, vagy munkába.

2020. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tuti nem mennék hozzá olyanhoz akinek fontosabb valamelyik idióta rokona mint a párja és ennyire nem tud kiállni értetek. Meg kell nekik mondani, hogy nem értek rá és kész. Ha erre nem hajlandó akkor menjen vissza velük lakni te meg keress egy normális férfit akinek te vagy a prioritás. Most még lehet, hogy csak ebben a tekintetben zavar, hogy egy töketlen, megfelelési kényszeres pasi. De később ez rengeteg dologban ki fog jönni.
2020. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2-es sajnos van benne valami, abban fején találtad a szöget, hogy mi is kb. éppen megélünk és még kölcsönkéregetnek... bár vissza szokták adni 1-2 hónapon belül (legalább a nagyját, és max. pár tízezerről van szó) de engem ez már így is megőrjít, hogy minek ad nekik a párom. Volt, hogy ő is kért tőlük, amikor nem laktam itt.

Az én családomban ez nem szokás, nincs hitelünk, nem kérünk kölcsön, ők viszont folyamatosan. Engem idegesít, utálok tartozni, meg embereket vegzálni, hogy tartoznak nekem.

2020. jún. 26. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!