Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normálisak ezek az aggályok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normálisak ezek az aggályok a gyerekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal vagyok ugyan hozzá, de sokat gondolkodtam már a témán az elmúlt években is, mert azért általában a komoly kapcsolatokban előjön idővel ez a kérdés is, hogy ki szeretne majd gyereket.


Alap esetben egy csodálatos dolognak tartom, ha életet adunk valakinek, és alapvetően is egy kedves személyiség vagyok, törődök a szeretteimmel, szóval ezzel nem is lenne gond.

Viszont van egy csomó negatív dolog, ami felmerült már bennem.

Például hogy rengeteg olyan esetről hallok (egyik ismerősöm is érintett közvetlenül), ahol pont a gyerek után ment tönkre a kapcsolat, mert nem volt elég idejük egymásra, nagyon fárasztó volt, stb.

Ott van az is, hogy én magamra is sok időt szeretek szánni, mert sokat edzem, szépítkezem, figyelek a külsőmre, illetve, szeretek csak úgy magamban is el lenni, olvasgatni, pihenni. De nyilván egy baba mellett ezekre is kevesebb idő marad.

Ott van a kiszolgáltatottság is, hogy mondjuk mennyire nehéz utána munkába állni, vagy összeegyeztetni a munkát és a családot, arról nem is beszélve, hogy ha esetleg válás van belőle, utána az ismerkedés és a megélés is ezerszer nehezebb.


Ezek a félelmek azokban is megfordulnak, akik nagyon szerettek volna mindig is gyereket, vagy csak azért érzek így, mert egyáltalán nem nekem való?


2020. júl. 3. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Épeszű nő nem szül gyereket.
2020. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Persze, megfordulnak. Gyereket csak olyan kapcsolatba vállalj, ami nagyon, de nagyon stabil, rendben van, jó a kommunikáció. Ha már benne van, hogy "remélem, a gyerek után xy dologban változni fog" a másik, akkor NE vállalj! Csak akkor, ha minden jó úgy, ahogy van, és a pasi egy érett jellem! Ha megvan ez a stabilitás, szeretet egymás iránt, akkor nem valószínű, hogy tönkremegy a kapcsolat.

Az én-idő sok anyának probléma, de ha jól választottál párt, akkor nem lesz az :) nálunk pl. evidens a férjemnek, hogy nekem is vannak igényeim, egy szó nélkül vesz át mindent, hogy elmehessek futni a kutyával, találkozni a barátnőimmel, vagy csak bedögöljek a kádba. Nem akarom azt hazudni, hogy nem kell lejjebb adnod, valamennyire kell, de nem mindent és nem teljesen - illetve szerintem ha őszintén vágysz gyerekre, amúgy se a saját dolgaid lesznek a prioritás.

Munka és család - hát, ez sok dologtól függ, végzettség, hol élsz stb. Én vállalkozó vagyok, az jó, hogy magamnak dolgozom és úgy osztom be, ahogy akarom, de rossz is, mert folyton lebeg a fejem fölött a munka, és a gyerekektől is függ a beosztás, csúszok a tervezetthez képest stb. Mondjuk ezt az ügyfeleim nem érzik, mert bőven bebiztosított határidőkkel dolgozom, de én ettől még úgy érzem, hogy folyton magam után rohanok :D

A nehézségekkel együtt viszont rengeteg szépsége van a gyerekvállalásnak, én semmiért nem adnám őket, az életemet. De csak akkor fogod jól megélni, ha tényleg vágysz rá, és jó a partner :)

32N, kétgyerekes anyuka

2020. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisak ezek az aggályok. Akkor kell gyereket vállalni, amikor jobban vágysz arra, hogy legyen, mint amennyire félsz tőle. Persze kellenek a biztosnak gondolt párkapcsolat/házasság, a hosszú távon jónak remélt anyagiak is, a több lábon állás, de sajnos az élet még akkor is hozhat olyasmit, amitől gyökerestül felfordul minden. Viszont aki nem mer, az meg örök életében gondolkozhat azon, mi lett volna ha. Nagyon sok manapság a 40-45 éves nő, akik lombikprogramra járkálnak vagy egyedülállóként akarnak örökbe fogadni, mert addig nem volt kivel vagy fontosabb volt más. És persze nagyon sok a 20-35 évesen szült gyerek, aki meg sem ismerhette az apukáját, vagy a második turnusban 40 év körül lelépett egy fiatalabbért, aztán még született pár féltestvére vagy se... és ezernyi sztori. Kevés sajnos az olyan pár, akik 40-60 évig is együtt maradnak és még élvezik is. Neked kell eldöntened sajnos, senkinek nincs varázsgömbje. És bárhogy döntesz, az onnantól egy kényszerpálya annál inkább, minél öregebb vagy. Bocs a lelombozásért :)
2020. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!