Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Általában a férfiakat miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általában a férfiakat miért zavarja annyira ha egy nő felemeli a hangját/ ill. egyáltalán bárki felemeli a hangját? (Pl gyereke, szomszédja) Ettől ők össze fognak törni, vagy összeomlik az idegrendszerük? Összegabalyodnak az agytekervényeik?

Figyelt kérdés

Halláskárosultak biztos nem lesznek, mert kicsi hangfelemelésekről van szó. Ebben mi olyan borzasztó, ez olyan nekik mintha tökönrúgták volna őket? Kb akkora kellemetlenségnek tűnik számukra.

Tudom nem mindenkinek, de nagyon sok férfi ilyen. Ez számukra a fő bűn, nagyobb mint a megcsalás.



#hangfelemelés #felemelte a hangját #velem te ne emeld fel a hangod
2020. júl. 14. 00:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom. Én nőként se viselem jól mikor nem ész érvekkel akar valaki egy vitában "győzni" hanem azzal hogy ő a hangosabb. Az agresszióra mindig agresszió a válasz abból meg nem lesz értelmes probléma feltárás és megoldás (ami a vita lényege lenne) csak sima haszontalan veszekedés.

Én is hamar elküldöm azokat akiknek ez a normális. Nekem nem kell ajtó csapkodás ahhoz hogy jól érezzem magam. Ellenben ha már kapcsolatban vagyok valakivel elvárom hogy tiszteljen meg azzal hogy érdemben részt vesz a vitában nem hangoskodik keményedik meg hergel. Ha nem megy normál hangerőn érvekkel vagfalkozás nélkül akkor kicsit le kell higgadni és később folytatni mikor már megy normálisan beszélgetve is.

De ezt olyannal nem lehet aki szerint teljesen rendben van a verbális agresszió.

2020. júl. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Sérti az egójukat, ha nem tennéd indokolt esetben megbélyegeznének, lassan elnyomnának és házicseléd, asszonynak kuss - szava nincs címen pitiznél 24-ből 24-et.
2020. júl. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem szeretem az idegbeteg béreket.
2020. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

Ha férfi teszi ezt, akkor végig hallgatom, majd megkérdem: "Befejezted?" na erre sokan ugranak, de addigra kezemben a spray.


Ha nő csinálja, finoman megfogom a nyakát, és megmondom neki: "Tudd, hol a helyed!"

2020. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

Én nem beszélek emelt hangon,és fát lehet vágni a hátamon.

A kommunikáció lényege az érthetőségben van,nem pedig a hang erejében.Attól,hogy hangosabb vagy,nem fogom jobban érteni,amit mondasz(nem vagyok hallássérült sem süket),helyette ha összeszedetten,érthetően mondod,akkor igen.


Ezenkívül rühellem a zsibongást,a tömeget,a koncerteket,a lármát,óbégatást a buszon..és igen, a zajt.

A felesleges zajt.

Mert vannak ugye tevékenységek,amik hangosak.Olyan munkák,helyek,ami elkerülhetetlenül zajjal járnak.


A konyhában két fedő ritmikus összecsapása például elkerülhető,és felesleges,szemben a turmixgép zajával,ami nem élvezetes ugyan,de szükséges.

2020. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem nemektől függ. Aki normálisan kommunikál, azt zavarja. Ha meg ordibálós embert fogsz ki ennyi történik: az egyik ordibálni kezd, majd visszaordibál a másik. Minél tovább csinálják, annál inkább elmérgesedik a konfliktus és semmit nem fognak megbeszélni. Az indulat indulatot szül, érdekes módon ettől lenyugodni nem lehet, hanem még több indulatot generál.Nem hiszem, hogy azzal lenne a baj, aki tud nyugodtan beszélni.
2020. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Akkor ennél a kérdésnél elfelejtjük, hogy a magyar nyelvvel milyen szépen és választékosan tudjuk magunkat kifejezni. Emelt hang és ordibálás közt ég és föld a különbség.


Emelt hang pl. az, amikor a tanár teljesen nyugodtan hangosabban beszél, hogy az alapzajt elnyomja. Ordibálás az meg... állati.

2020. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok hogy nem voltam itt, de nyugtató gyártás bizniszbe kezdtem, mert ha mindenkinek szednie kell aki valaha felemeli a hangját és vissza mer pofázni, akkor ez nagyon jó üzlet lesz :)

Sokszor lehet hogy a normál hang a behódolás teljes hiánya miatt emelt hangnak tűnik.

De azért ritkán van konfliktus, de rájöttem hogy azt utálja ha nem ő az irányító. Ilyen típus.

2020. júl. 20. 16:18
 19/20 A kérdező kommentje:

"Én nem beszélek emelt hangon,és fát lehet vágni a hátamon."

......



Ezenkívül rühellem...."


AZ ilyen emberek félelmetesek. Fát lehet vágni a hátán, de ő "rühell" dolgokat, el tudom képzelni. Közelébe nem mennék egy ilyennek. Normálisan reagáló emberi lényekkel tudok napi kapcsolatban lenni, aki ismeri magát, nem vetít, és nincsenek elfojtott agressziói, ha nem úgy van ahogy ő azt elképzelte. 1000-szer inkább emelj fel a hangját néha. Egészségére váljon.

2020. júl. 20. 16:24
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjon meg kedves,de el se tűrném a közelembe.Ugyhogy ezzel rendben is volnánk.

Aki emelt hangon komunikál,az nyilván valamit kompenzál vele.Azt szokták mondani mifelénk, aki nagyszájú,és hangos,az általában semmit se ér tettekben,de fel szeretné mindenáron hívni magára a figyelmet.Ha másként nem megy,akkor így.

Nekem erre nemigen volt/van szükségem ezekszerint.

Mi megértjük egymást itthon anélkül is,hogy úgy tűnjön a szomszédaimnak,mintha olasz vendégmunkások laknának mellettük.

Ha önnek megfelel az emelthangú beszéd,akkor nem értem,tkpen mi a kérdés,vagy mi a gond.Vegye rá a férjét,hogy emelthangon válaszoljon,és mindenki boldog lesz.

2020. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!