Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kell megtanítani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell megtanítani egy nőt takarítani?

Figyelt kérdés
Elég hanyagul takarít a párom, mint akinek szenvedés volna az egész procedúra. Csak akkor takarít, ha megkérem, a nélkül sose jutna eszébe. Összecsapja, kihagyja a felét, minden alkalommal nekem is végig kell mennem a szobán, konyhán, fürdőn, mert annyira felületes. Ráadásul kisállatokkal élünk, szóval ennél gyakrabban, és precízebben kéne. Van valakinek sikersztorija, hogy lusta párból, hogyan lett házitündér? Vagy felejtsem el? Esetleg nők, ti hogy veszitek rá a férfiakat, hogy tegyenek rendet maguk után?

2020. júl. 20. 09:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
57%

Van olyan része a házimunkának, amit szeret és normálisan megcsinálja? Pl. főzés, felmosás, porolás, bármi. Én a helyedben azt próbálnám megbeszélni vele, mint kompromisszumos megoldás, és akkor is jobban jársz, mintha mindent te csinálnál, hogy ezeket a feladatokat teljes egészében rábíznám. Ha szeret főzni, akkor főzzön kétnaponta mondjuk, és közben, amíg felmelegszik a víz, vagy sül a hús, mosogasson el, amit tud, vagy tegye rendbe maga után a pultot. Akkor úgymond ő is időt spórol, mert amíg főz, úgysem lehet normálisan semminek nekiállni, akkor addig is hasznosan tölti az időt. Vagy olyan munkákat rábízni, amik nem annyira aprólékosak, szóval utálattal csinálva is viszonylag gyorsan, alaposan meg lehet csinálni. Mint mondjuk a pókhálózás, vagy ha rendszeresen pucoltok ablakot, akkor az is ilyen. Vagy mosás, teregetés. Ezeket be is lehet írni egy táblázatba, ki mikor mit csinál. Esetleg intézhetné ő a bevásárlást, ha ez opció.

Amúgy mi ilyen pár vagyunk, egyikünk trehányabb és lustább, mint a másikunk... szóval mi még rossz hatással is vagyunk egymásra :D. Én pl. nem vagyok képes normálisan söpörni. De komolyan, nagyon gáz, tudom, de béna vagyok, és hányok tőle. Azt a párom csinálja, rásóztam, ő nem bánja, sokkal ügyesebb és 6x olyan gyorsan megcsinálja, mint én. Ha meg úgy adódik, hogy megszaladunk, én megcsinálom a nagy részét, ő pedig az aprólékos maradékot megoldja.

Én meg felelek a mosásért és teregetésért, leszedésért. Nagyjából ez a két feladat ugyanannyi időt emészt fel, így ebben úgymond egálban vagyunk.

Szerintem amúgy az lenne a legjobb megoldás, ha leülnél vele beszélni, elmondanád itt, amit nekünk mondtál, hogy neked is kényszer, és még nagyobb kényszer, hogy utána is neked kell takarítanod, és csináljatok egy beosztást, hogy ki mit mikor tesz meg. És lehetnél annyira engedékeny, hogy ő válassza ki azokat a dolgokat, amiket a legprecízebben, legkevésbé utálkozva csinál meg, mert akkor az jobban lesz megcsinálva.

2020. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha gyerekkorában nem tanulta meg, akkor már nem fogja

Tisztálkodási szokott?

2020. júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!