Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérdéses a párkapcsolatom jövője?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdéses a párkapcsolatom jövője?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt. Én 24 éves nő ő 27 éves férfi. Minden (majdnem) tökéletes kettőnk között, megvan a bizalom, tisztelet, szerelem, sosem veszekszünk. Én eddig úgy éreztem ő életem szerelme minden szempontból. Mindketten otthon lakunk még a szüleinknél. Én egyrészről azért mert most jöttem ki az egyetemről és munkát keresek éppen, valamint jó anyagi körülmények között élek, szüleimmel is jó a viszonyom, eddig sosem gondoltam arra, hogy elköltözzek. Úgy voltam vele mindigis, hogyha végzek az egyetemmel és találok munkát, lesz keresetem, valamint megfelelő pasi is, akivel összeköltöznék, akkor elköltözök. Párom is otthon él még ugye, ő rengeteget dolgozik. Ő pont az ellentettje az én családom anyagi helyzetének, szegényebbek. Rendes, dolgos család. Apukája, anyukája is rendes, dolgos ember, szeretem is őket nagyon - hárman élnek együtt egyenlőre. A szüleivel nagyon jó kapcsolatot ápolok, szeretnek engem. Akkor mégis mi a probléma?..Úgy érzem 3 év után lassan itt az ideje annak, hogy összeköltözzünk. Nem most akarom rögtön, először munkát szeretnék találni és utána, mondjuk azt mondanám 1,5 éven belül. Tudnánk is hol lakni együtt, ugyanis a szüleim vettek nekem egy házat, ami arra vár, hogy odaköltözzek, ha szeretnék. Mindemellett anyagilag is támogatnának minket, ha kell. Tehát minden adott ahhoz, hogy ha akarnánk, összeköltözhetnénk hamarosan. Párom is jól keres, bár mint mondtam, meg is dolgozik a pénzéért. Tehát semmi anyagi gondunk nem lenne, szeretjük egymást minden szuper.. egy a bökkenő, vagyis kettő.. mégpedig, hogy akárhányszor eddig felhoztam ezt a páromnak, mindig azt mondta, hogy “ő sosem fog otthonról elköltözni”. Ez szerintem azért lehet, mert szeret amúgy otthon lakni, nagyon érzelmes ember, kötődik a házhoz ahol él kiskora óta. Erre ràtesz egy lapáttal a nagyobb gond, anyósom. Mint mondtam, imádom, egy tündér tényleg. Azonban amint szóba jön valami ilyesmi, kifordul magából. Úgy érzem érzelmileg terrorizál minket ebben a témában. Példa: kettesben voltam anyósommal, beszélgettünk és felhozta, hogy “neki a kicsikéje (fia, azaz párom) azt mondta, hogy sose fog elköltözni otthonról, és sose fogja őt (anyósomat) elhagyni.” Vagy ilyen is volt: mentünk épp kocsival valahova anyós, párom, én és anyós elkezdi mesélni, hogy “a szomszédból is kirepültek a gyerekek, és levagyok döbbenve, hogy otthagyták a szegény szüleiket” vagy “ha egyszer te is elköltözöl tőlünk fiam, én eladom ezt a nagy házat..” - hozzáteszem, páromnak van egy nővére, aki 6 éve elköltözött otthonról 300 km-re a párjához. Valszeg ez is közrejátszik, hogy anyós ilyeneket mond, de akkor sem érzem fairnek. Múltkor ott telt be a pohár, mikor konkrétan azt mondta, hogy “én úgy tudom, hogy ti itt fogtok lakni nálunk, ha összeköltöztök!! Vagy nem így van?? Én így tudom!! De lehet majd jól hoppon maradok!!” - mindezt cinikus hangon.. - hozzáteszem, én nekem egy szóval nem mondta senki eddig ezt, párom se, és meg se beszéltük. A lényeg, hogy én 1000% hogy bármennyire is szeretem őket, se a saját se az ő szüleivel NEM FOGOK EGYÜTT ÉLNI. Azt, hogy miért, nem fogom részletezni, szerintem mindenki érti - nekem az a normális, hogy a gyerek egyszer kirepül... én külön akarok élni a párommal, együtt kelni-feküdni, úgy, hogy senki se szól bele az életünkbe, úgy, hogy nem más főz ránk stb.. és hozzáteszem, nem is lennénk messze, mert anyósoméktól 10 perc autóval. Az én szüleim nem problémáznak ezen egyáltalán, nekik is ez a normális, hogy egyszer kirepülök...pedig én apuci kicsi hercegnője vagyok, de attól ő sem tart vissza engem ettől.. itt meg egy fiúról beszélünk könyörgöm, aki 27 éves. Hozzáteszem, vett magának egy telket is, tehát akár oda is építkezhetnénk közösen, ha úgy alakul.. de úgy érzem, anyós lelki terrorja miatt úgy érzi, hogy neki örökké a szüleivel kell élni. Pár hete, mióta anyós megint felhozta ezt, nincs nyugtom. Ezen rágódok, hogy értitek, én nem akarok ezen vitázni, felesleges az egész!! Nem értem mit nem lehet felfogni azon, ha 2 fiatal szereti egymást és közös életet akar a szülők nélkül. És hiába lennénk csak 10 percre, anyós tragédiának fogja fel, szinte màr öngyilkosságot is mondott egyszer majdnem...hogy ő az lesz, ha a kisfia elköltözik. Pedig van férje!! Akivel szeretik egymást!! Egyszerűen úgy érzem, lehet ez lesz az ami miatt szakítunk. Bár még 1-2 év mire összeköltözés lenne, én már ezen parázok ezek miatt... én nem fogok könyörögni senkinek, semmiért.. mit tegyek?
2020. júl. 20. 20:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem èrtek egyet a 7-es válaszolóval. Olyan helyzet rengetegszer előfordul, hogy az egyik fèlnek már van háza/lakása mikor összejönnek, vagy mire összeköltöznek, mègsem lesz a párja ott csak vendèg.

Ha még annyira közösez akarnak, el lehet adni, ès akkor lehet a közös otthont fele-fele módon finanszírozni. Minden megbeszèlès kèrdèse, rengeteg megoldás van a kompromisszumra.

Az meg hogy a szüleid belerokkantak a ház fenntartásába, nem a nagyszüleim hibája. Ha az nagy volt, vagy túl sok, vagy akármi, el lehet adni, az árából lehet váltani kisebbre, olcsóbb fenntartásúba, bármibe, ami jobban belefèr. Az, hogy a szülő segíti a gyerekèt egy házvètellel, nem jelent röghöz kötèst.

2020. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem èrtem mi a gond azzal, hogy a kèrdezőnek már van egy háza. Kezdetnek teljesen jó lenne odaköltözni, ès ha minden jó, működik, a kèsőbbiekben el lehet adni, vagy ha addigra van annyi fèlretett pènz, akkor abból ugyanúgy lehet közös otthonra is invesztálni.

De nem èrtem most mi ez az ellensègeskedès. Tök jó, hogy nem albèrletre kell kiszórniuk a pènzük, hogy együtt èljenek, ès az is jó, hogy együttèlès nèlkül nem egyből közös ingatlanba kell gondolkodniuk. Mert azèrt valljuk be, az azèrt nagyon lutri, ès nem olyan egyszerű szètválás esetèn annak rendezèse. Együttèlès nèlkül semmi esetre sem ajánlanám, hogy egyből közönség vegyenek.

Szóval kezdetnek ez nagyon is jó, de senki nem mondta, hogy oda is kell családot alapítaniuk. Az mèg azèrt odèbb van, ès addig ki lehet találni, hogyan tovább.

Itt a problèma azzal van, hogy a srácnak esze ágában sincs elköltözni otthonról. Saját házba se, ès ez mindent elmond. Sőt, a szüleivel azt beszèlheti, hogy majd te költözöl oda... Mert biztos nem csak a levegőbe beszèlt az "öreglány". Lehet, hogy őket még ezzel eteti, vagy lehet, hogy az anyja magyaráz, ő meg bólogat rá. Egyik sem szerencsès.

Szóval kèrdező, èn a helyedben mèg mostanság leülnèk vele komolyan megbeszèlni ezt. Ès őszíntèn, itt most ez a legfontosabb. Mik a tervei, hogy gondolja, te is mond el, te hogy kèpzelted el, ès nyugodtan mond el, hogy nem fogsz a szüleihez költözni. Ès nèzd meg, erre hogy reagál, ebben hogy tudtok kompromisszumra jutni. Mert 3 èv után már igencsak időszerűek ezek a kèrdèsek. Ès azèrt az összeköltözèst sem húznám már 1-2 èvig. Onnantól kezdve, hogy munkába állsz, fèl èven belül. Hisz a lehetősèg adott. Nincs ezen mit tovább húzni. Nem kell a te lakásodban leèlnetek az èletetek, de kezdetnek ez teljesen jó lehetősèg. Addig tud ő is fèlretenni, aztán simán tovább tudtok lèpni, rengeteg lehetősèg van.

Ezek kènyes dolgok, de meg kell beszèlni, mert túl sarkalatosak ahhoz, hogy csak átsikoljatok felette, lesz ami lesz alapon. Mert ha nagyon nem egyezik az elkèpzelèsetek, akkor csak az időtöket húzzátok egymással. Ès az elvesztegetett idő nem jön vissza soha. Ès bánni fogod nagyon. Lehet, hogy veszekedès lesz belőle, de ezt fel kell vállalnia ahhoz, hogy tisztán láss. Úgy persze, hogy nem veszekedtek sosem, ha minden "hülyesègère" bólogatsz, ès nem szólsz, hogy ájcsi, èn ezt nem így kèpzelem.

Szóval ideje lenne őszíntèn elbeszèlgetnetek egymással.

2020. júl. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!