Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságban élő, családosként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban élő, családosként kimozdulni, kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy eléggé érdekes kérdés lesz a mostani...legalábbis nekem az.

27 éves házaspár vagyunk, gyerekekkel.

Páromnak ninccsenek barátai, barátnői, mert nem is hiszem hogy akarna, meg mindenkit elmar maga mellöl, mindenkit csak bántani, támadni tud, legyen szó családról, idegenekről, akárkiről.

Nekem sosem voltak barátaim, de mostanság már eléggé igényem lenen rá, és meg is adatik, vagy hát lehetőség lenen rá, de bűntudatom van hogy otthon hagyom arra a heti 1, kétheti 1 baráti kimozdulásra pár órára.

Pedig állítólag szerinte ez normálsi dolog, és nicns vele baja, mégis mindig szemrehányja, ha mondjuk 1 órával tovább vagyok. A múltkro egy céges összejövetelről is 16 óra helyett 17:30-ra értem haza, és megkaptam ,hogy nem erre számított. PEdig mehetne felőle makárhova, akármennyit, csak egyzseren nicns kivel...nem akarja hogy legyen valakivel...lehetőség volna..


Vélemények?



2020. júl. 27. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Jó házasság ez is.
2020. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi eljárunk külön is, akár egyedül, akár barátokkal. Én pl jobban szeretek egyedül színházba menni, mert úgy élem bele magam jobban a darabba. A férjem ugyanez a koncertekkel. Sosem hisztizünk ezek miatt, sőt, egymásnak vesszük a jegyeket.
2020. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

"mindenkit elmar maga mellöl, mindenkit csak bántani, támadni tud"


Úgy tűnik nem az apám az egyetlen ilyen. De veszélyes az ilyen személy, mert titeket is bántani fog egy idő után. Nem feltétlen fizikailag, lelkileg inkább. Bár lehet fizikailag is.


Én se vagyok egy turbószociális alkat, de azért 1-2 régebbi cimbora, munkatárs-haver meg felületes ismerős így is akad.

2020. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Apám volt ilyen mindenkit az elmarós, kontroll mániás alak. Elég szar gyerekkorom volt.

De te is!

Hogy érted el, hogy 27 éves korra nincs semmi baráti kapcsolatod?



Nagy baj lesz ebből.

Először neki kellene valami terápia, de biztosan nem érti, hogy miért kellene.


Még vagy 50 év, ilyen tökre összezárva nyomasztó egy jövőkép.

2020. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, és nem a kikapcsolódás a legnagyobb probléma. Ha egy házsártos, degenerált házastársa van valakinek, akkor nem is lesznek barátai. Sajnos családban van ilyen, a kedves lotyó az egyébként extrovertált, társasági unokatesómat elmarta a családtól, és az összes barátjától. Úgyhogy élnek hármasban a magatartászavaros kamaszgyerekükkel...
2020. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Mi a kérdés igazából? Hogy jó-e így, ahogy most éltek? Erre szerintem te is tudod a választ...

A normális ilyen fiatalon az lenne, ha nem csak te járnál el időnként, hanem mennétek kettesben is, a pároddal, a nagyszülőkre/barátokra bízva a gyerekeket. Ez kellene ahhoz, hogy PÁRként funkcionáljatok.

A külön eljárkálás, ha neki nincs igénye rá, akkor nem kötelező, ellenben ha te menni akarsz (nem kétnaponta természetesen), akkor normális esetben nem kéne, hogy problémát okozzon.

Ami most van, az egyenes út a besavanyodás/sárkányosodás felé.


Első körben a kommunikációt javaslom, kérdezd meg, mire vágyik, mit szeretne, ami más, mint a szülő-szerep, lenne-e kedve elugrani egy délutánra kettesben veled valahová, hogy ne azt érezze, hogy otthonról menekülsz, amikor elmész, hanem felfogja, hogy kikapcsolódni szeretnél (amit lehet vele is). Nem biztos, hogy egyből partner lesz, de azért egy nagy beszélgetés sokat segíthet.

2020. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Derwer ***** válasza:

Nálunk az asszonynak nem igazán vannak szociális igényei, no meg maximalista. Nekem azért akad, és igyekszem is kiépíteni ilyen kapcsolatokat.

Sokáig próbáltam neki barátnőt szerezni, de sok köszönet nem volt benne. Így átálltam arra, hogy én elmegyek valakikhez - családosokhoz - vagy akár át is hívom, hogy a fiam és én jól érezzük magunkat, ő meg eldönti, hogy jön vagy sem.


No azóta neki is alakul némi szociális hálója, mert hát azt mégse akarja, hogy nélküle mutatkozzak. :P

2020. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!