Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borzaszto helyzetbe vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borzaszto helyzetbe vagyok a gyengesegem miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hosszu leszek elore is bocsanat

Noss egy eve vagyok egy fiuval akit a szuleim tegyuk hozza nem kedveltek. Elejen nem ertettem mi okuk ra. Nem hallgattam anyukámra, aki megovni szeretett volna de tul keson kaptam eszbe..es talan meg most se. Mindent megtett hogy elhárítson tole es rajojjek milyen valójában..Körübelül 4 honapja kezdodott abaratomnal az erőszakosság egy egy apro idegesség miatt nala. Nagyon sok figyelmet igenyel es hozza teszem 24 eves, mint egy gyerek akire allandoan vigyazni kell es dicserni es babusgatni. Allandoan a középpontba akar lenni. Nagyon sokaig a fajdalmak ellenére elturtem es minden megtettem hogy megadjam neki azt amit kell. Viszont. a probléma. Nagyon szeretem..rz az en saram..Tobbszor megutott az arcomon, rangatott ....egyszeuren mindent megtettem eddig is hogy megfeleljek neki. Csendbe maradtam ha ugy volt, segítettem es mellette álltam..Azt mondja nem hajlandó szakítani velem...mert egyszeruen szeret es tudja hogy nem igy kell bannia velem..Nem tudom mit tegyek..tényleg segíteni szeretnek neki és fura tudom. De szerintem o tenyleg szeret csak van valami betegsege, viselkedesbeli probelmaja amit egyszeruen nem tud kezelni. Nem bir mit kezdeni vele. En lassan bele.roskadok pedig hajlando voltam elnezni ezeket es atsegiteni. Viszont most meginogtam..nem ertem mi tortenik mit kene tennem mi a jo es mi a rossz...

segiteni akarok neki de ha rz igy marad en nem akarok egy eletet igy leelni vele..

18 L


2020. aug. 5. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szeretem..rz az en saram."


Ő meg csak sajátmagát szereti.


Tönkre tesz, lerabolja az érzelmi, idegi energiádat.

Nincs olyan férfi,akit a szerelmed és az alkalmazkodásod

megváltoztat.


Soha nem fog megváltozni!

Nem is a te feladatot ilyen kilátástalan célt tűznöd magad elé.

Egy életed van.


Anyádék egyéb jelekből is azonnal látták, hogy ki ez az alak.

Az alapja a több évtizedes tapasztalat, emberismeret.


Ne merülj el ebben a kapcsolatban. Építsd le.

Minden öleléssel a lelkedet öli meg.

Futás, és vissza se nézz!

2020. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki segítség, mert nem beteg, hanem egy állat, aki nem tud parancsolni magának. Ez nem a Disney csatorna, hogy majd a kedvedért megváltozik.
2020. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

18 éves vagy, és máris belefutottál egy tipik bántalmazó gyöngyszembe. Valszeg süket fülekre talál, de: nem kell megmentened. Ő bántalmaz téged, erre a leglogikusabb lépés, hogy kivágod a francba, és megmondod neki búcsúzóul, hogy menjen pszichológushoz, mielőtt te mész a látleletekkel a rendőrséghez. Alig vagytok együtt egy éve, de máris a fizikai és mentális egészséged elé helyezed, ami egyenlő a biztos leépüléssel.

Igazából segíteni ha akarsz se fogsz tudni, csak azon tudsz variálni, hogy mennyi ideig hagyod bántalmazni magad, és mennyire hagyod magad leépülni mellette.

2020. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Magán kellene segítenie, te legfeljebb azzal tudsz, hogy mielőtt elhagyod, elmondod neki, hogy kezeltesse magát.
2020. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bántalmazó kapcsolat. Ne rajta akarj segíteni (nem tudsz), hanem magadon.

Nagyon gyorsan lèpj ki ebből a kapcsolatból, tiltsd le mindenhonnan, ne tartsd vele a kapcsolatot, ès vissza se nèzz.

2020. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. aug. 5. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A te korodban én is azt hittem, hogy szeretettel és megértéssel minden bunkóból elő lehet hozni a traumák, rossz gyerekkor, negatív tapasztalatok vagy akármi miatt kialakult viselkedésproblémak mögül az értékes, szerethető embert, akit én látni véltem benne.

Hát nem.

Azt kell megtanulni, hogyan védje meg magát az ember a bunkóktól, és nem azt, hogy hogyan változtassa meg őket.

Szakíts, most, és máskor ne csicskulj be, és maradj csendben, csak hogy megfelelj egy bántalmazó, nárcisztikus sggfejnek.

2020. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szeret. Az is szép tőled, hogy ennyire megértő vagy.


DE!


A megértés és a tolerancia nagyon fontos értékek, de fontos megérteni, hogy a pozitív hatásukat csak erős határok felhúzásával együtt éri el. Enélkül a megértés egyenlő az alárendelődéssel.


Az ok, hogy megértjük, hogy miért ilyen, nem is ítéljük el. De attól még nem viselkedhet így! Egy ilyen kontrollálatlan embert nem szabad sajnálni (igazából senkit sem), mert magadnak is és neki is ártasz vele.


Biztos vagyok benne, ha a barátod egy értékes ember, de meg kell tanulnia, hogy vannak határok. Ezen az úton szerintem a legtöbbet azzal segítesz neki, ha megtanítod neki, hogy ha valaha megüti a barátnőjét, az a nő többé nem lesz a barátnője, így mit megtanulni, hogy a következő kapcsolata működjön.

2020. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj! Abban a pillanatban, amikor már teljesen ki leszel neki szolgáltatva (meghalnak a szüleid, lesz gyereketek, munka nélkül maradsz, stb...), életveszélyben leszel mellette. Már most se tudja megállni, hogy ne üssön, később nagyobbat fog ütni és sose lehetsz biztos benne, hogy nem landol a hátadban a konyhakés. Ezek az emberek nem tudják kezelni az indulataikat, valószínű verték őket gyerekkorukban vagy apuka verte anyukát, és ehhez szocializálódtak, akkor is, ha mélységesen elítélik emiatt az apjukat.

Lehet bármilyen rendes ember amúgy, lehet hogy az év 365 napjából 364-ben a tenyerén hordoz és csak azon az egy napon jár el a keze, amikor rátapintottál a gyenge pontjára, és meghalsz. Ezek mindig azon töltik ki az indualatikat, akik a közvetlen környezetükben vannak és a legjobban ki vannak nekik szolgáltatva.

Keress egy olyan srácot, akinek normális szülői háttere volt és felejtsd el ezt a beteg embert örökre, mert nem csak téged, hanem a gyerekeiteket is tönkre fogja tenni!

2020. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, ez csak rosszabb lesz.
2020. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!