Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a párom alkoholhoz való viszonyát?

Figyelt kérdés

El szokott járni kollegákkal és néhány közelebbi haverral is inni. Ha normális kollegákkal megy, akkor nem fogy túl sok, mindenki megy haza a családjához. Ha haverokkal megy, másnap vagy még aznap hányik, rosszul van. Ilyenkor állítása alapján “ő nem úgy tervezte”.


Én valahogy sosem toleráltam, ha valaki ennyire szétcsapja magát. Mivel pánikbeteg vagyok, ezért már az estéje kezdete előtt rám rám jönnek kisebb rohamok, majd az egész éjszakát végigpánikolom és másnap sem tudok a munkámra koncentrálni. Számtalanszor kértem, hogy legalább ne annyit igyon vagy okosan keverje ... hasztalan.


Valószínűleg velem van a baj, hogy ezt rosszul reagálom le, szeretnék rajta változtatni, de magamtól nem tudok.

Hiába gondolok arra, hogy az ő élete, ő problémája, ő szenved másnap... míg barátnők kinevetik a párjukat ilyen esetben, nekem ez nem segít.


Kicsit hosszú lett, bocsánat.

Jöhetnek a tanácsok :)



2020. aug. 12. 13:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#12 Igen nekem is hasonló, az egyik felmenőm (nem szülő) a mai napig rendszeresen bántalmaz más családtagokat, ha alkoholos befolyás alatt áll. Nálam ezért no go, ha valaki ilyenre aljasodik. Még akkor is, ha az relatív ritka. Nem heti, két heti rendszerességgel fordul elő.
2020. aug. 12. 23:00
 12/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, később napi szinten lesz ez az egész okadek dolog. Benne voltam. Aztán egy idő múlva elcsattantak a pofonok is. Box zsaknak használt.
2020. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Milyen jó kis válaszok. Egyrészt nem írtad hányazor megy haza ilyen állapotban a párod? Ha egy évben mondjuk 4-5 alkalommal azzal szerintem a világon semmi baj nincsen. Azzal van a gond ha ez heti szinten van. A barátaival kikapcsolnak van ilyen. Ha alkoholista lenne otthon is inna es a kollegakkal is reszeg lenne. Arrol nem ő tehet, hogy neked gyerekkori traumát okozott egy alkoholista. Ha nem agressziv ilyenkor es tenyleg nem mindig ezt csinálja, akkor szeritem semmi probléma ezzel. Esetleg kint alszik a kanapen aznap ejjel aztan ennyi.
2020. aug. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk még annyit mondok hogy nincs garancia arra hogy ez nem e lesz rosszabb. Ugyanis van egy srác a baráti társaságban aki rendszeresen napi szinten csinálja ezt hogy minden nap 2-3 sör hétvégén meg aljasodik.


S ez már alkoholizmus és csak rosszabb lesz. Persze hiába beszélünk vele semmit nem ér. 12es voltam

2020. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!