Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A gyerekvállalás meg tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekvállalás meg tud menteni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Feltettem itt nemrégiben egy kérdést.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..


Azóta is folyamatosan agyalok, hogy mi legyen, hogy döntsek, maradjak, vagy lépjek tovább. Az elsődleges problémám az, hogy mivel gyerekvállalás előtt állok (még csak tervben van, nem vagyok még terhes) és úgy gondolom, hogy a férjem megfelelő apa lenne, nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e elhagyni. Viszont abban sem vagyok biztos, hogy ha gyerekünk lesz, az majd megoldja a problémákat. Szórakoztatóbb nem lesz a házasságunk, ezt tudom, de talán a gyerek kárpótolna ezért meg időm se lenne, hogy agyaljak.


Ti mit gondoltok erről, volt akinek a gyerek rendbetette a házasságát?



2020. aug. 15. 16:43
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
7-es, azért nem ilyen egyszerű a dolog, az életemről van szó, szeretném jól átgondolni, és úgy lépni, nemcsak úgy hipp-hopp kiugrani egy házasságból hirtelen, meggondolatlan döntés alapján. Ezért is tettem fel a múltkori kérdést, meg a mostanit is, hogy hátha akad valaki, aki volt már ilyen szituációban, és tudna tanácsot adni.
2020. aug. 15. 17:08
 12/30 anonim ***** válasza:
11 Mondtam, hogy volt. És ha nem jött volna a zaklatásos story pár év és elválunk. Ez mentette meg a házasságunkat, mert esélyes, hogy az én exem is, és az ő exe is visszatért volna.
2020. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
49%
* És ha nem jött volna a zaklatásos story és megmarad a cégem, pár év és elválunk
2020. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
13+ Jah és akkor meg sem tértünk volna.
2020. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%

#3


A megcsalás alatt rád gondoltam, mivel te vagy elégedetlen, egy gyerek ezt nem fogja megváltoztatni. De szerintem ez csak kapuzárási pánik, itt a lehetőség a gyerekre, lassan kifutsz az időből, és pont e miatt kétségeid vannak, hogy biztos jó e ez így.

A döntés neked kell meghozni, a kényelmes élet egy javítható kapcsolattal ( a te hozzáállásod javításával) vagy felrugni mindent, cserébe talán sose lesz gyereked de még csak hasonló társad sem.

2020. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%
Én nem mondom, hogy megmenti a házasságot. De egymás mellett tud tartani két embert, akik amúgy nem maradnának együtt, mert semmi közük nem lenne egymáshoz.
2020. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatot egy gyerek nem fog megmenteni. Ez örök tévhit. Rengetegen gondolják így, és emiatt meg is lépik ezt, hogy szülnek egy gyereket, mert ettől majd biztos megmenekül a kapcsolat.

Pedig nem, nem fog. És a gyerek issza meg a levét az egésznek...

2020. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb döntések egyike.
2020. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlenség így gyereket vállalni!
2020. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Az már régen rossz, ha egy gyerekkel kell megfogni a másik embert, hogy ne lépjen le. Az ilyen esetekben vagy marad a rossz házasság még több problémával, vagy jön a válás, de mindkét esetben a gyerek is megsínyli a dolgot. Gyereket akkor szabad vállalni, ha biztosítani tudjátok a szerető, nyugodt légkört. Ha nem, akkor lelki roncs lesz belőle. Szerintem inkább próbáljátok meg még most kijavítani a hibákat, megbeszélni a gondjaitokat, kételyeiteket, aztán ha úgy látjátok, hogy semmiképpen sem stimmelnek a dolgok, akkor jöjjön a külön utakon való folytatás.
2020. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!