Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A gyerekvállalás meg tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekvállalás meg tud menteni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Feltettem itt nemrégiben egy kérdést.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..


Azóta is folyamatosan agyalok, hogy mi legyen, hogy döntsek, maradjak, vagy lépjek tovább. Az elsődleges problémám az, hogy mivel gyerekvállalás előtt állok (még csak tervben van, nem vagyok még terhes) és úgy gondolom, hogy a férjem megfelelő apa lenne, nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e elhagyni. Viszont abban sem vagyok biztos, hogy ha gyerekünk lesz, az majd megoldja a problémákat. Szórakoztatóbb nem lesz a házasságunk, ezt tudom, de talán a gyerek kárpótolna ezért meg időm se lenne, hogy agyaljak.


Ti mit gondoltok erről, volt akinek a gyerek rendbetette a házasságát?



2020. aug. 15. 16:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

Csak arra láttam példát, mikor még rosszabb lett minden.

Egy baba alapjaiban borítja fel az életetek, és ez akkor is nehéz, ha mindketten nagyon vágytatok ezekre a változásokra. De ha egyikőtök ezt nem is akarja igazán, akkor neki ez csak stressz öröm nélkül. Akkor is, ha egyébként beadja a derekát.

Esetleg nem is lehet már neki. Vagy neked. Vagy mindkettő.

Unatkozol. Miért? Mi tart vissza, hogy azt tedd, amit akarsz? Foglald le magad, töltsd ki az unalmas perceid. Atyáég, hány vállalkozáshoz volt már ötletem, és egyedül az tartott vissza, hogy nem volt rá soha 3 millióm. A helyedben ebbe ölném az energiám. Egy unalmas percem nem lenne.

Szerető helyett meg gondolkodj új barátokban.

Nem gonoszságból, de esélyes, hogy akár pár éven belül özvegy leszel. Nem lenne lelkifurdalásod, hogy élete utolsó x évében nem vele törődtél, hanem csaltad?

2020. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

A házasságot nem menti meg a gyerek. Azt csak ti tudjátok megmenteni.


Higgyétek el, sokkal rosszabb, ha gyerek után váltok, és szerencsétlen csonka családban nő fel. Valamelyikőtök meg lemondhat arról, hogy a gyerekével éljen együtt.

2020. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Unalom ellen a lehető legrosszabb döntés gyereket vállalni. Ugyanis a gyereknevelésnél nincs unalmasabb a világon, ami izgalom van benne, azt én úgy nevezném, hogy aggódás. A fejlődésüket nézni persze izgalmas és örömteli, de az a házasságod unalmát nem fogja feldobni. Megszületik a gyereked, az első pelenkázás, öltöztetés, fürdetés jó soká tart majd, mert tapasztalatlan leszel. De minden tevékenység a gyerekkel kapcsolatban 3 hét múlva szuperül megy majd, akkor már mindent zsigerből csinálsz. Milliószor fogsz pelenkázni, cumisüveget mosogatni, etetőszéket takarítani, padlót sikálni, játékot összepakolni, cumit keresni, textilpelust vasalni. Gyereknevelés közben nagyon sokat lehet agyalni és gondolkodni+megszűnik a saját életed, mindent a gyereked igényei fognak irányítani. Évekig nem tudsz majd akkor enni, inni, pisilni, e-mail-t megnézni, ilyen kérdést kiírni, amikor te akarsz. Nincs hétvége, szabadság, táppénz, karácsony, olyan szempontból, hogy minden nap ugyanazt fogod csinálni. Közben egész nap lehet a házasságodon agyalni, meg azokon a dolgokon, amiket előtte nem tettél meg, és frusztrálni fog, hogy most és ezentúl egy gyerek mellett pláne nem teheted meg. Évekig nem fogsz tudni úgy elmenni otthonról, hogy ne legyen miatta bűntudatod, és egy nap 30x fog olyasmi történni, amitől szarnak érzed magad, és úgy gondolod, hogy emiatt a halálodig lelkiismeret furdalásod lesz. Néha az is komoly szervezést igényel majd, hogy lemenj kenyérért. Évekig nem dönthetsz majd úgy, hogy csak úgy elmész otthonról, mert kedved van. Ha el akarsz, akkor napokig szervezed, hogy ki vigyáz rá. Mindeközben fáradt leszel és kialvatlan, mindig jön majd valami, amit nem tudsz, mert nem jön vele használati utasítás. Olvasgasd csak a gyereknevelés szekciót, hány anya érzi úgy, hogy hiányzik a régi élete, hogy be van zárva ebbe a helyzetbe, amiből csak évek múlva szabadul, mennyi mindent nem tehet meg, megszűnt a szabad akarata, stb.


Van egy két éves és egy három hónapos gyerekem, most válunk. Ugyanabból az okból, amiért te akarsz dobbantani, csak nálunk a férjem akar izgalmasabb életet. Lám, ő a gyerekek mellett is unatkozik. Van saját lakásom, nagyon jó csed-et, és max gyed-et kapok, a férjem pazar gyerektartást fizet, amit ő ajánlott fel. Tisztában vagyok vele, hogy az egyedülálló anyák között a felső 10 százalékba tartozom, nagyon szerencsés vagyok. De hidd el, így sem leányálom egyedül gyereket nevelni. Nagyon gondold meg.


Egy nőnek a gyerekvállalással bizonyos értelemben elkezdődik az élete, de egy bizonyos szempontból véget is ér. Az anyaság egy végtelen rabszolgaság, amit csak a gyereked iránt érzett feltétlen szeretet tesz elviselhetővé. Imádom a gyerekeimet, de nekem két év kellett, hogy eljussak odáig, hogy egy irtó szar nap után is úgy tudok lefeküdni, hogy nagyon jó, hogy vannak nekem.

2020. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Még jó kapcsolatot is sokszor megront egy ordító kismajom
2020. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ahogy a 23-as írja! Pontosan! Mintha csak én írtam volna ki
2020. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A papírt azt megmenti, a normális házasságot az nem.
2020. aug. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
=házas maradsz, csak sokkal rosszabb lesz.
2020. aug. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Erre használni egy gyereket csúnya dolog;lehet, hogy az a gyerek, akit direkt erre "csinálnak" nem is fog annyi szeretetet kapni; lehet, hogy úgyis elválnak, mert rossz lesz, nem működik; és akkor a gyerek megszívja, egy szülővel egyedül marad. Szóval halott kapcsolatot, ami már működésképtelen, nem fog egy gyerek helyrebillenteni, viszont a gyerek rendkívül megszívja. Én ezt hallottam tehát, hogy ez semmiképpen nem jó. Mert akkor a gyerek ugyanúgy veszekedések közben fog felnőni; nyomorúságos élete lehet neki tőle. Tehát ő, a gyerek, akit erre a célra hoztak létre, nagyon nem fog belőle profitálni, és ti sem, mint a pár, akik tovább kínozzátok magatokat; csak most már egy gyerek is szenved miatta. Tehát én úgy tudom, ezzel nincsenek jó tapasztalatok. Szegény gyerek meg majd nem fogja érteni, hogy miért nem kap annyi szeretetet; és amikor meg a végén mondjuk lehet, hogy rá is döbben, hogy őt csak azért "hozták létre", hogy megmentse a szülei kapcsolatát; elsődlegesen mert nem gyereket szerettek volna, vagy nem egymástól, de tehát erre akarták használni, az nagyon rossz... És lehet ,hogy pl az a szülő, amelyik őt nem akarta, pl lehet, hogy haragudni is fog rá, mert őmiatta kellett bennemaradnia egy rossz párkapcsolatban. És nem áldásnak, hanem átoknak fogja a gyereket tekinteni, és az nagyon rossz lenne ; kellemetlen lenne a szülőknek is, meg a gyereknek is, a gyerek meg levenné a helyzetet; tehát felfogná, hogy kábé mi a szitu, hogy ő csak arra kellett, hogy két ember együtt maradjon, és tehát nem egy szeretetteljes, boldog közegbe, nem 'szerelemgyerekként", vagy hogy mondjam született bele egy ilyen családba, hogy két ember szerelmének gyümölcseként, hanem valamit meg akartak menteni általa.
2020. aug. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyerek az egy ember, nem jó ötlet házasság megmentésére használin, mégis csak egy érző lényről van szó, kicsinek csak egy baba, olyan mint minden más baba, sír, eszik, de fel fog nőni majd! Hacsak nem hal meg persze.
2020. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A gyerek nem fogja megoldani a problémáitokat, mert nem az a gond, hogy nincs gyereketek. Miután lenne babátok, sem tudnátok tartalmasabban beszélgetni, hajnalig röhögni valami blődségen, a gyerek ezeket a dolgokat nem oldja meg.

Más kérdés, hogy a te helyzetedben én maradnék és bevállalnám így a babát, mert neki meg ezek a körülmények, főleg az anyagi része, nem lennének egyáltalán olyan rosszak, mint ahogy itt mindenki vizionálja. Plusz te sem leszel már fiatalabb, ha most nehezen esel teherbe potenciálisan évek múlva, mire megismersz valaki mást akibe beleszeretsz és akivel eljut idáig a kapcsolatotok, még nehezebb lesz.

2020. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!