Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy az extrém túlsúlyából lefogyjon?

Figyelt kérdés
23 éve együtt vagyunk, fiatalon vékony volt és sportolt. Az évek során szaladtak fel rá a kilók. Amióta család van, gyerekek, munka, ő abbahagyta a sportot. A kifogás: nincs rá idő, elfárad a munkában. Viszont enni szeret. Húst hússal, az a tipikus kolbász-szalonna-töltött káposzta, és utána még az összes édességet ide nekem eset. Lusta mozogni. Már ott tartunk, hogy az ágyban is alig bír... Mondogatom neki, hogy le kéne fogyni, mert lassan az egészsége rovására megy, de nem bánja, nincs akaratereje. Hiába kínálgatom az egészséges ételeket, hiába hívom, hogy menjünk együtt sétálni, futni, mozogni stb. őt nem érdekli. Mi lesz így vele? Vettünk otthonra egy futópadot, betettem a hálószobába, minden este futok rajta legalább egy fél órát, ő meg mosolyogva nézi. Próbáltam szép szóval: cukorbeteg lesz, magas lesz a vérnyomása stb. Próbáltam veszekedve, az sem hatott. Mi lenne hatással egy ilyen emberre?

2020. szept. 5. 01:34
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Három fejlődésben lévő kamaszodó gyerekünk van, egészséges és fehérjedús tápláló ételeket főzök, jómagam diétázok és sportolok, mindent megbeszéltünk már, ő is mondogatja, hogy le kéne fogyni, de nem tesz érte semmit. Sajnos vesz ő magának olyan kaját, ami neki kell, ha nincs otthon, édességet is, és eldugja magának a gyerekek elől is, hogy neki több maradjon. Ez olyan, mint az alkoholista zugivó, csak étellel. Az utolsó válaszolónak igaza van, közös sportra nem tudtam rávenni, esetleg olyan családi programot tudok kitalálni, amiben valamennyire mozogni kell. Azt nem hiszem, hogy fenyegetéssel kéne célt érni nála, ez valamilyen függőség lett nála, és valahogy ezt kellene "kikezelni" nála. Egyébként 147 kg és 180 cm.
2020. szept. 5. 08:16
 12/40 anonim ***** válasza:
83%
Amíg ő nem akar változtatni, addig nem lehet rá hatni sehogy, ő ilyen típus. Ha majd fájni fog a térde, vagy beüt egy infarktus, akkor elgondolkodik.
2020. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Sajnos attól tartok, igazad van. Várjak, míg nem lesz valami komoly baja, akkor észhez tér?!
2020. szept. 5. 08:39
 14/40 anonim ***** válasza:
68%

Ekkora túlsúlyt segítség nélkül már kb lehetetlen leadni, majd meg is tartani. Én bypass műtéttel oldottam meg az életem, mert élni akartam, és mert nulla akaratom volt. De a kifizetett összeg, és az azóta elért eredmény olyan szinten motiválttá tett, hogy azóta képes vagyok mozogni, sportolni, sétálni, túrázni. Két év alatt megspóroltam a műtét óta a műtét árát, mert sokkal kevesebb ételt kell ennem, és azok lehetnek minőségi ételek. 200 kg-ról indultam, szóval tudom milyen extrém kövérnek lenni.

Mutass neki egy ilyen csoportot akár, ahol nagyon nagy eredményeket tudtak elérni a műtöttek, és azóta boldogan élik az életüket. A férjed simán beleeshetett abba, amibe legtöbben, hogy minden élethelyzetre, legyen az jó vagy rossz az evéssel kompenzál.

2020. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Fúúú, műtét? Hát igen, igazad lehet. Nagyon köszönöm az őszinte válaszod, megpróbálom ezt az utat.
2020. szept. 5. 09:19
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy egyenesen konkrétan meg kell neki mondanod.

Én beszélnék a helyedben egy orvossal és esetleg egy pszichológussal is hogy vajon mi állhat amögött hogy nulla akaratereje van.


Én felvazolnám neki hogy rossz példát mutat a gyerekeknek, ha majd szívelégtelenségbe meg cukorbetegségbe meg ki tudja mibe belehal, akkor majd a gyerekei láthatják hogy amiatt hunyt el mert semmi akaratereje van.

Azt is elmondanám hogy az a legkevesebb hogy nem vonzó, de így a szex is sz*r, a házasságotok is tönkremehet.


Én kerek-perec felvázolnek neki mindent elég drasztikusan.

Ez már nem 10-15 plusz kg ami csak esztétika...


Egeszséges kaják otthon, gyerekekkel mozgós családi program.

2020. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
56%
Pajzsmirigye rendben van?
2020. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Hatásos az lehetne, ha elmondanád neki, hogy az egészségügyi kockázatok mellett még van más probléma is: nem kívánod már, mert teljesen elhanyagolja magát és szexuálisan sem tud már teljesíteni. Arra is rábeszélhetnéd, hogy menjen pszichológushoz, mert szerintem aki ilyen túlsúllyal sem látja a problémát, annak van valami lelki betegsége. Nem mellesleg a zabálás is függőséget okoz, a cukros, szénhidrátdús ételek is. Erről kell őt leszoktatni. Húst hússal továbbra is ehetne, ha azt szereti, attól meghízni nem lehet. Pékárut, tésztát, feldolgozott ételeket, nasikat, üdítőket nem szabadna enni. Ha a húst szereti, akkor azt egyen zöldséggel, meg ehet gyümölcsöt ha édességet kíván.
2020. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen amúgy akar azt is mondhatod neki (meg ha nem is komolyan) hogy ha nem hajlandó változtatni, majd keresel olyan férfit a szexre, aki odafigyel magára.

Nem mondom hogy csald meg, isten ments, de lehet nem árt ráijeszteni picit. Hátha észbekap.

2020. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
72%

Több,mint 20 éve sportolok,most 50 vok.Nekem két majdnem felnőtt fiam van.Az "öreg" ígyis kenterbe veriőket.

Szégyelném magam előttük,és azt a mintát is,amit mutatnék nekik.


Ami esetleg halovány remény,hogy valamikor sportolt.Igaz,ez attol is függ,hogy milyen szinten.

Ha komoly sportmúltal rendelkezik,talán nagyobb esély van rá,hogy a régi énje feltámasztható,mintha egészéletében max a tornaórán mozgott a suliban.

Akarat!!

2020. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!