Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy az extrém túlsúlyából lefogyjon?

Figyelt kérdés
23 éve együtt vagyunk, fiatalon vékony volt és sportolt. Az évek során szaladtak fel rá a kilók. Amióta család van, gyerekek, munka, ő abbahagyta a sportot. A kifogás: nincs rá idő, elfárad a munkában. Viszont enni szeret. Húst hússal, az a tipikus kolbász-szalonna-töltött káposzta, és utána még az összes édességet ide nekem eset. Lusta mozogni. Már ott tartunk, hogy az ágyban is alig bír... Mondogatom neki, hogy le kéne fogyni, mert lassan az egészsége rovására megy, de nem bánja, nincs akaratereje. Hiába kínálgatom az egészséges ételeket, hiába hívom, hogy menjünk együtt sétálni, futni, mozogni stb. őt nem érdekli. Mi lesz így vele? Vettünk otthonra egy futópadot, betettem a hálószobába, minden este futok rajta legalább egy fél órát, ő meg mosolyogva nézi. Próbáltam szép szóval: cukorbeteg lesz, magas lesz a vérnyomása stb. Próbáltam veszekedve, az sem hatott. Mi lenne hatással egy ilyen emberre?

2020. szept. 5. 01:34
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
79%

A bypass műtétnek azért nézz utána rendesen. Egy időben nagyon népszerű volt ilyen esetekben de azóta kicsit megingott ez a népszerűség. Elvileg rengeteg hátulütője is lehet, meg veszélyes. Bár ezt csak ilyen hallomásból tudom, szóval tényleg jobb utánanézni. Kikérdezni orvos meg szakértő véleményét stb.

Ettől függetlenül is szerintem az lenne a legjobb ha maga dolgozna meg a sikerért. Az nehezebb, de jobb érzés a végeredmény.

Egyébként kérdés, hogy ha eddig tűrted hogy ennyire meghízzon, akkor lehet, hogy kevesebb túlsúly igazából annyira nem zavarna téged? Mert ez esetben akár valami kompromisszumot is felajánlhatsz neki. Azért elég félelmetes lehet belegondolni, meg demotiváló, hogy 60-70 kilót kéne fogynia. Viszont ha tudod azt mondani neki, hogy ha 110-120 ra lefogy és tudja tartani akkor te azzal megelégedsz, akkor lehet könnyebben belevág. Nyilván ez nem a legtökéletesebb végeredmény, de jobb mint a 150 és egy jóval elérhetőbb célt adna neki. Plusz ha belelendül, akkor lehet tovább is fogyna.

2020. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%

11: Igen, ez az, de te nem tudod kikezelni, és szakember sem tudja, ha nem a férjed akarja.

Szenvedélybetegek hozzátartozóinak tartott csoportos foglalkozásra tudsz menni és addiktológustól, háziorvostól, pszichológustól tanácsot kérni.

2020. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
24%
17-es vagyok és nem értem, hogy miért nem lehetett megválaszolni a kérdésemet, hanem csak úgy piros kezet nyomni rá. Én magam is pajzsmirigy beteg vagyok, így pontosan ismerem a káros hatását, elnézést, hogy meg mertem kérdezni, ahelyett hogy szidnám én is a pasit.
2020. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
23: Nálam felpontozás látszik.
2020. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
24# jó, valószínűleg nem mindenki nyomott pirosat és nem is ez számít. Benne vagyok pár pajzsmirigy beteg csoportban és jellemző az elhízás a szerv egyes betegségeinél és küzdenek vele az emberek elég rendesen. Azt látom, hogy borzasztó nehéz beállítani a gyógyszereket és pár hónap alatt el is tud szállni a súly. Hát még ha kezeletlen.
2020. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
52%

25: Én azt gondolom, van a szervezetnek olyan parancsnoka, aki el tudja dönteni, mi törtéjen a testtel. Ebben az esetben a hormonháztartást is uralja.

A Gabriel-módszert ajánlom, szerintem segíteni fog Neked. A kiadónál kb. 2400 Ft-ért vettem egy példányt, majd antikváriumban még egyet 1700-ért évekkel később.

2020. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Bocsi, én még nem pontoztam senkit, se le, se föl. Lepontozni amúgy sem szoktam, csak ha valaki durva és sértő. 17-es, a pajzsmirigye rendben van, viszont a vérnyomása meg a cukra már átlépte a határt. Viszont teljesen egészséges, legalábbis semmilyen tünete nincs, ami legalább intő jel lenne. Ez a hízás ez 20 év kemény munkája során jött létre, észrevétlenül, apránként, mindig egy kicsit több lett. Én kiegyeznék azzal a pár év előtti állapottal is, amikor még 110-120 kg volt.
2020. szept. 5. 15:54
 28/40 anonim ***** válasza:

25: Különben szerintem rengeteg pajzsmirigybeteg lehet kezeletlenül, Tamasi doktornál olvastam, hogy mindenki, akinek klinikailag nem igazolt a betegsége (nem jönnek ki azok az értékek), még beteg, ha a tünetek megvannak.

Engem is éveken át vizsgáltak egy csomó betegséggel tünet alapján, pajzsmiriggyel is, és nem jöttek ki a klinikai kritériumok.

Én a Gabriel-módszerrel nagyon könnyen és gyorsan tudok fogyni.

Csak 1-2 órát foglalkozom vele, megcsinálok pár gyakorlatot, és az mínusz 0,5-1-1,5 kiló random valamikor 1 héten belül.

Ha elolvasod, rájössz, hogy működik.

2020. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Hát ez az észrevétlenül,apránként elég érdekesen hangzott.Amikor 120lett nem vetted észre,hogy nem fér be a kiskapun?
2020. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Minden tanács, a Gabriel módszer is jó ötlet, ha ÉN akarok fogyni, és tenni is akarok érte, de a kérdés az volt, hogy hogyan vegyem rá a férjemet, aki mindenre csak, mondogatja, hogy jó jó, de mégsem tesz semmit. Nem véletlen, hogy a párkapcsolati problémák témakörében tettem föl ezt a kérdést!
2020. szept. 5. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!