Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme a párterápiának?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme a párterápiának?

Figyelt kérdés
Párommal 11 éve vagyunk együtt (16 éves korunk óta). Egyértelműen látszik, hogy én akarom jobban a kapcsolatot, csak én mondom neki, hogy szeretlek, amire a válasz sokszor az, hogy tudom, néha egy elharapott "én is". Az utóbbi 2-3 évben lett ilyen az egész, előtte a csillagokat is lehozta volna nekem... Nem tudom, akkor mi változott, de azóta több a vita is, ezek miatt is, hogy én mondom neki, hogy rosszul esnek ezek a dolgok, illetve, hogy kevesebbet ölel/puszil. Erre annyi a válasza, hogy egy kapcsolatban természetesen, hogy elmúlik a rózsaszín köd...de szerintem ez nem a rózsaszín ködhöz tartozna. Sokszor azt hiszem, hogy nem vagyok neki egyáltalán fontos, mégis, amikor felhozom, hogy ezek miatt szakitsunk inkább, mindig sírni kezd, hogy ő igenis nagyon szeret... Viszont az utóbbi időben nyilván felmerült, hogy továbblépjünk egy szintet, a házasság felé, de ő nagyon ódckodik ettől, mondván, hogy szoktunk veszekedni, és ő tudja, hogy ez valamennyire normális, mégse érzi azt, hogy teljes mértékben velem akarja leélni az életét... Szerintetek van értelme a terápiának, vagy ez már veszett ügy? :( Én teljesen tudom, hogy vele akarom leélni az életem, és bármi probléma is jönne, vele megoldanám. De ehhez egyedül kevés vagyok.
2020. szept. 9. 08:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

Ha van felesleges kidobni való pénzetek, hajrá! Vannak esetek amikor talán segít, de a tiétek nem az. Itt nincs miről beszélgetni, a párodnál elmúlt az egész. Mi átestünk ugyanezen, a párom akarta még, én már csak vegetáltam a kapcsolatban. Elmentünk párkapcsolati terápiára, de már akkor is viccnek éreztem az egészet ami ott történik. Ha egy ismerősünkkel leültünk volna, lehet hogy hatásosabb lett volna. -200EFt lett a mérleg, és utólag belegondolva az ég világon semmi sem történt, nulla hasznos tanács. Majd ezek után szakítottunk. Akkor van értelme a párterápiának, amikor a meglévő érzelmek mellett történik valami, de a két fél nem talál vissza a másikhoz.


Elmúlt, kihűlt érzelmeknél teljesen felesleges erőltetni!

2020. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Amúgy van ötleted arra, hogy ha így viszonyul, akkor egyáltalán miért ragaszkodik a kapcsolathoz, mi okból sír? Lehetséges lehet az, hogy valamilyen érdek köti hozzád? Vagy fél az egyedülléttől? Amikor azt állítja, hogy igenis nagyon szeret, akkor őszintének érzed a szavait?

Szerintem elég ellentmondásos a viselkedése.

2020. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
#10 és miért perkálna valaki százezreket azért, hogy szakítson egyet? Ne haragudj, de egy ilyen pszichológiai áskálódásnak csak nagyon speciális esetben látom értelmét, ahol valami bonyodalom van. A legtöbb eset nem speciális, hanem simán csak kimúlik, és kár még egy kínzókamrába beküldeni előtte, mert az eredményen nem változtat majd, csak még rosszabb lesz átélni a végét. Meg is őrültem volna, ha valami tudálékos lotyó előtt kell számot vetnem a kapcsolatunkkal. Én nem tudom, hogy voltál-e már hasonló helyzetben (fiatalon 5+ éves kapcsolat, ami kihűlt, és SEMMI értelme nem volt már folytatni) de hidd el, ezen a ponton nem tanács kell, hanem bőrönd.
2020. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek. :(

Amikor felhozom ezeket, pár napig újra ölelget, mondja, hogy szeret. De aztán minden ugyanúgy megy tovább... :/

2020. szept. 9. 09:33
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne "felhozd" ezeket, hanem mondd ki, hogy részedről vége, mert nem működik, és nem tart sehová évek óta, te pedig nem tudsz várni tovább, mert ketyeg a biológiai óra. Még piacképes vagy, 2-3 év múlva már jóval kevésbé, utána pedig már az elvált apukákra vadászhatsz. Szóval kalap, kabát.
2020. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét fél javítani akar a kapcsolaton és legfőképpen kommunikációs problémák vannak, akkor segíthet a párterápia, de a ti esetetekben sajnos nincs értelme. Ideje lépned, akkor is, ha fáj.
2020. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%
A párterápia tényleg nem arról szól, hogy mindenképp összeboronáljon. Egyrészt önismeretre vezetés, hogy tudd, mit akarsz (mint a pszichológus). Pl. akár rágyere, miért ragaszkodsz egy rossz kapcsolathoz. Másrészt segíti a kommunikációt, mert nagyon sokan csak elbeszélnek egymás mellett, nem értik meg, a másik mit szeretne - pl. szinte minden párnál vannak rögzült játszmák (á már nem mondom, mert úgyis azt mondaná rá...), na ezekből segít kitörni, kívülről látni. Plusz egy harmadik fél előtt nem fogtok mondjuk ordibálni, mert ciki és illik visszasértegetés helyett normálisan fogalmazni (hacsak nem csináltok mégis mónikashowt, de azért ehhez inkább meg szoktak lenni szeppenve a felek meg igyekeznek a szebbik oldaluk mutatni).
2020. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van értelme, ha ti is dolgoztok, és nemcsak a párterapeutáktól várjátok el, hogy "javítsanak meg" titeket.
2020. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!