Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyobb anyagi különbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyobb anyagi különbség miatt fusztrált a barátom, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Ő nettó 250 ezer Ft-ot keres fixen, én 400-430 ezret (munkabérem egy része teljesítménybér). Számtalanszor mondtam neki,hogy ettől egy percig se érezze magát kevesebbnek, engem egyáltalán nem zavar. A közös kiadásainkat is jövedelemarányosan fizetjük, azaz én többet adok bele. Ha megyünk valahova közösen sokszor inkább az én autómat használjuk, ha nincs neki elég a hónap végén, akkor kisegítem.

2020. szept. 10. 19:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A statisztika torzít, csak nem lefelé. Te bőven az átlag felett keresel.
2020. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, közeli ismerőseim, barátaim többsége is Budapesten ekörül keres, de nem ez a kérdesem lényege, ne ezen vitatkozzunk.
2020. szept. 11. 12:40
 13/21 anonim ***** válasza:
Önismeret kéne. Egy jó pszichológus kéne.
2020. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tegyen ellene, ha zavarja, ha másképp nem tud, akkor egy cserével.
2020. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es! Jól írod, nem a kérdező miről beszél, ő messze az átlag magyar fölött keres nem is kevéssel.

Akkor magamról annyit, hogy diplomás vagyok, két idegennyelvet beszélek folyékonyan, (igaz ez a két klasszikus, tehát angol, német) tíz év szakmai tapasztalatom van és nincs 330 a fizetésem, most 325 volt. Ennyit erről, erre mondtam, hogy lehet Budapesten nemzetközi cégnél igen, az átlag magyarnak nem, és én itt vidéki nagyvárosban jól keresőnek számítok. A legtöbb magyar ilyen nettó 180-220 között kap készhez, ez kb. a mediánbér.

2020. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Minimum a dupláját kerestem, premiumos hónapban háromszorosát. Én elkezdtem hazudni, hogy X%-al elmaradtam, Jucika rámvert, stb. Most azt hiszi csak 50el keresek nála többet, és szépen gyűlik a többi egy különszámlán. :) mindenki nyer.
2020. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem fogok neki ilyesmiben hazudni. Nem vagyok közös kasszán még.
2020. szept. 12. 15:52
 18/21 anonim ***** válasza:
Misem vagyunk, ezért tudok hazudni róla. Én úgy láttam jónak, ha nem bántom a férfi egóját, jobb a békesség.
2020. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

Én szóra pontosan ilyen szituban voltam még 5-6 éve. A megoldás nálunk? Szakítás. Ráadásul a pasi kezdeményezte, miután én 1.5 évet abba öltem bele hogy ne érezze sértettnek az egóját, ne költsek túl sokat magamra, nehogy megorroljon, ne javasoljak túl "drága" programokat... Rohadt sok energiám ráment, mert havi 1 középkategóriás éttermezést is rossz szemmel nézett, hiába fizettem tulajdonképpen az én részemből.

Nagyon kiakadtam mikor szakított mert szívem-lelkem a kapcsolatba tettem. Ma már nagyon boldog vagyok hogy különváltak útjaink, mert ez a szitu megmutatta, mennyire kicsinyes volt és hogy baj volt az egójával.


A férjemmel is volt idő hogy én többet kerestem de ez nem érintette meg őt, mert egyenértékűek vagyunk és ezt mindig érezteti velem.

2020. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a fizetéskulonbseg nem gond, addig amíg valamelyik felet nem zavarja.


Mi 8 éve vagyunk együtt, ebből 6 éve én keresek jobban, szülés előtt 3x annyit, mint ő.


De ez nem volt gond nálunk, én sem akarom, hogy munkát váltson, mert már van gyerekünk, nincs neki stressz, 17.15re itthon van...


Mondjuk nekem az furcsa, hogy ki kell segíteni hó végén... Mert az én férjem mindig keveset keresett, de keveset is költött (nincs drága hobbija, nem dohányzik stb)


Nálunk megoldás volt a közös számla, 2 kártyával. Ebből raktunk félre mindig fix összeget.


De nálatok itt szerintem alapból nem egyezik a pénzügyi kultúra és akkor sosem fog működni ez a rész.

2021. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!