Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet megértetni vele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megértetni vele ha nem tudom szavakba önteni az érzéseim úgy hogy ne legyen bántó?

Figyelt kérdés

Hogy megértse a gondolataim, a kapcsolati gondjaink okát.


Egyszerűen érzem mi a baj de nem tudom elmondani úgy h ne legyen bántó.


2020. szept. 14. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne mondd el neki, csak közöld vele, hogy nem megy és találhat olyat, aki szereti.
2020. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent el lehet mondani úgy, hogy az ne legyen bántó.

Ha a kapcsolatban van gond, az eleve nem lehet bántó. Meg kell beszélni, mit kellene másként csinálni.

Ha a másikkal van valami gondod, az a megfelelő tálalás esetén megint csak nem lehet bántó, hisz azért az ember általában tisztában van magával, a hibáival is. Ugye itt a kérdés, hogy milyen intelligencia szinten áll, mennyire tudja elfogadni, ha mástól hallja.

Mondjuk én kifejezetten rosszul vagyok az előző hozzáállástól, hogy akkor inkább ne mondd el. Szerintem nincs az az ok, ami rosszabb lenne a mellébeszélésnél.

2020. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erőszakmentes kommunikáció: Ne általánosíts (soha nem hallgatsz meg), nem minősítesz (idióta stb. vagy). Odafigyelsz a saját és a másik szükségleteire. "Úgy érzem kicsit ingerült vagy mostanában a munkád miatt, ez így van?" vagy "Szeretnéd, ha legközelebb személyesen beszénénk meg xy dolgot?". Ha a másik támad, próbálj meg arra a dologra visszakérdezni, hogyan is gondolja, érzi ezt pontosan.
2020. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nehéz mert nincs annál rosszabb mint mikor vlminek nem érted az okát. Ha szakításra kerülne a sor és csak annyit mondanék hogy vége és kész és nem mondanék okot esélye se lenne arra figyelni h az új kapcsolatában mit változtasson..
2020. szept. 14. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
"csak annyit mondanék hogy vége és kész és nem mondanék okot esélye se lenne arra figyelni h az új kapcsolatában mit változtasson.." Szerintem meg te vagy forditva bekötve. Nem beszéled meg vele a roblémádat de azon aggodsz, hogy az ö következö kapcsolata milyen lesz? Az anyukája/apukája vagy????
2020. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de túl általános a kérdésed ahhoz hogy túl sok okosságot tudjunk hozzáfűzni amit használni is tudsz...

Így csak általános kommunikációs trükk: mindig valami pozitív felütéssel kezdj és utána fogalmazz meg kritikát, ne betámad a másik felet, hanem zárásként adj opciót mivel tud változtatni.

Példa: zavar hogy sáros cipővel jön be és összemocskolja az előszobát amiért naponta fel kell mosni.

Rossz verzió: vedd már le azt a k.va cipőt, ennyire nem figyelsz rám, nem értékeled a munkám, hát már nem számítok neked semmit?

Közepes verzió: vedd már le légyszíves amikor bejössz, elvisz egy csomó időt hogy minden nap fel kell mosni.

Jó verzió: köszönöm hogy keményen dolgozol hogy jobban éljünk, de ha leveszed a cipőd az előszobában akkor nem kell minden nap felmosni és egymásra több időnk marad.

2020. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó persze ez szépen hangzik a példád, de a mindennapi gondok közepette elég kevesen beszélnek ilyen mézes mázosan
2020. szept. 14. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Mond ki úgy, ahogyan érzed, gondolod, szeretnéd, csak ne használj csúnya szavakat, és ne kapd fel a vizet.
2020. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!