Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez irreális elvárás a részemről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez irreális elvárás a részemről?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, nem szeretném a fiatalkoromat vesztegetni. Lassan egy éve együtt vagyok egy szintén 24 éves férfival, nagyon szeretjük egymást. Mindketten otthon lakunk még (én a tanulmányaim miatt, ő az anyagiak miatt).


Meg szeretné teremteni a jövőt kettőnknek, ezért nagyon sokat dolgozik. Viszont a családja (főleg az anyja) rengeteg pénzt vesz el tőle, így lassabban tud haladni. Nekem van egy pesti kis lakásom, amit örököltem, oda viszont ideiglenesen se tudunk beköltözni, mert a páromat vidékhez köti a munkája (a lakást természetesen felajánlottam kettőnk számára, a rezsin kívül nem is kellene mást beleadnia). Ezt megértem, viszont én így patt helyzetben vagyok.


Ha azt is mondanám, hogy "kockáztatok" és közösen gyűjtünk tovább az összeköltözésre, akkor is minimum 3-4 év mire eljutunk odáig. Nos... Kövezzetek meg, de 27-28 évesen nem szeretnék rádöbbenni, hogy "ja, mégsem vagyunk kompatibilisek", miután már benne van a pénzem, az időm, a lelkem. Arról nem is beszélve, hogy mentálisan is megviselne: hiába tudnám, hogy azért ingázunk egymáshoz hátizsákkal (mint a gimiben) 2-3 év után is, mert áldozatot hozunk az összeköltözésért, megbolondulnék, hogy nincs privát szféránk. Ráadásul az anyja elviselhetetlen, mindenbe beleköt, savanyú, nárcisztikus, érzelmi zsaroló és manipulátor. Hozzáteszem: mindig felajánlom a segítségemet, amikor ott vagyok, ha úgy van, akkor párommal együtt segítünk, viszek nasit és üdítőt, illetve van hogy mi főzünk. De azért kinyílik a bicska a zsebemben, amikor a párom kocsijával mennénk valahová (ő vette, abból a pénzből, amiért keményen megdolgozott), mire az anyja sértődötten közli, hogy mit képzelünk, amikor most nekik KELL a kocsi.


Remélem átjön, hogy ezt nem igazán lehet elviselni több évig. Ha nálunk vagyunk, akkor nincsenek ilyen jellegű problémák, szüleim szerencsére normálisak,de legtöbbször náluk vagyunk (szintén a munka miatt).


Annyi köztes megoldás jutott eszembe, hogy próbáljuk ki az államvizsgám után (jövőre) az összeköltözést legalább 6 hónapig egy albérletben. Ő úgy látja, hogy az albérlet kidobott pénz, én viszont hosszútávon úgy látom, hogy megtérülne. Persze utána is esélyes, hogy gondok lennének az anyja viselkedésével, de legalább lenne egy képem arról, hogy érdemes-e folytatni a kapcsolatot.


Mit gondoltok? Irreális?



2020. szept. 17. 13:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát, kérdező, az meg, hogy hagyja a családját elvenni az VÁLLALKOZÁS pénzét, ami nem is az övé, hanem a CÉGÉ, akkor meg off az egész pasi úgy, ahogy van.
2020. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm nektek! Higgyétek el, hogy nem vagyok naiv és nem látom rózsaszín felhőben a dolgokat. Egyszerűen ez egy nagy dilemma, mert akármennyi is az intő jel, az összeköltözésig nem lehetek biztos, hogy ezek jelen lesznek e hosszútávon, vagy most csak szerencsétlen a helyzet. Ráadásul egy nagyon jó emberről van szó, akire lehet számítani, és nem dobnám el anélkül, hogy mindent megpróbálok.
2020. szept. 17. 14:25
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ez így fog maradni. Az, hogy veled összeköltözik, még nem jelenti azt, hogy le fog szakadni a családjáról. Hagyja magát kihasználni... Erre megpróbálhatsz rávilágítani, és akkor talán lesz változás, de ha az sem segít, ez teljesen felejtős. Magad elől veszed el az időt...
2020. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#11 De az övé, mert ő egyszemélyben a vállalkozás (nincsenek alkalmazottak).
2020. szept. 17. 14:27
 15/26 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, hogy hagyja magát kihasználni. Vitatkoztunk is már amiatt, hogy ő bólogatott otthon, de szerinte én nem értem meg őt. Mert hogy neki semmiben nem segítenek otthon, és ha állandó veszekedés van (ami egyébként is van, ha igent mond, ha nemet) akkor az számára nagyon stresszes, és ezeket a felesleges veszekedéseket el akarja kerülni. Mondtam is, hogy tőlem elvárja, hogy én ne veszekedjek emiatt, én ne rakjak rá extra feszkót, de az anyjának hagyja, hogy egy fűszál miatt is kiakadjon rá.
2020. szept. 17. 14:31
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha visszaolvasod a saját válaszaidat, ezt te egy jó kapcsolatnak tartod?
2020. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Igazatok van... Nem egy ideális kapcsolat. Csak én még hiszek neki valahol (vagy szeretnék hinni), hogy ez változni fog. :(
2020. szept. 17. 14:38
 18/26 anonim ***** válasza:

15-re:


Hú, te, menekülj!


Nem látod a logikai ellentmondást?


"Mert hogy neki semmiben nem segítenek otthon, és ha állandó veszekedés van ..... akkor az számára nagyon stresszes, és ezeket a felesleges veszekedéseket el akarja kerülni."


Úgy kerülhetné el a legegyszerűbben, ha elköltözne.

Méghozzá akkor már veled össze.

És ezt nem akarja, mert az albérlet kidobott pénz.

A szüleinek adni, az nem. (Nem is értem, ők nem dolgoznak?)


Keress helyette egy nem olyan jó lelkű, nem olyan jóképű, esetleg mórózus és faksznis, esetleg nem is magas jövedelmű, de párja iránti elköteleződésre képes embert.

2020. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem fog változni. Ez csak rosszabb lesz. Egy normális férfi már dobbantott volna, és rég külön vagy veled élne. Főleg, ha van üzleti érzéke és jól kereső a vállalkozása. Minden más csak kifogás...
2020. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Ő az apja helyett dolgozik a vállalkozásban, mert az apja alkalmatlan rá (ezért elméletben családi kassza, mégis az övé, hiszen mindent ő csinál). Az anyja meg bruttó 150 ezer forintért dolgozik. 3an vannak testvérek. Mindig azt mondja, hogy ő még nem teheti meg, hogy elköltözzön (bár persze tudja, hogy így nem lenne veszekedés), mert akkor nem tud annyit félretenni és még később lesz valami sajátja. És hogy ezért úgy érzi, hogy az életben rengeteg nyomást érez, és még tőlem is nyomást kap, amikor olyan jó lenne ha támogatnám.


Ajj... Reálisan ez tényleg szar, de még szeretem, és nem tudok a szimpla érvekre és az eszemre támaszkodva dönteni.


De köszönöm mindenkinek! Az empátiát is!!!

2020. szept. 17. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!