Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez irreális elvárás a részemről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez irreális elvárás a részemről?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, nem szeretném a fiatalkoromat vesztegetni. Lassan egy éve együtt vagyok egy szintén 24 éves férfival, nagyon szeretjük egymást. Mindketten otthon lakunk még (én a tanulmányaim miatt, ő az anyagiak miatt).


Meg szeretné teremteni a jövőt kettőnknek, ezért nagyon sokat dolgozik. Viszont a családja (főleg az anyja) rengeteg pénzt vesz el tőle, így lassabban tud haladni. Nekem van egy pesti kis lakásom, amit örököltem, oda viszont ideiglenesen se tudunk beköltözni, mert a páromat vidékhez köti a munkája (a lakást természetesen felajánlottam kettőnk számára, a rezsin kívül nem is kellene mást beleadnia). Ezt megértem, viszont én így patt helyzetben vagyok.


Ha azt is mondanám, hogy "kockáztatok" és közösen gyűjtünk tovább az összeköltözésre, akkor is minimum 3-4 év mire eljutunk odáig. Nos... Kövezzetek meg, de 27-28 évesen nem szeretnék rádöbbenni, hogy "ja, mégsem vagyunk kompatibilisek", miután már benne van a pénzem, az időm, a lelkem. Arról nem is beszélve, hogy mentálisan is megviselne: hiába tudnám, hogy azért ingázunk egymáshoz hátizsákkal (mint a gimiben) 2-3 év után is, mert áldozatot hozunk az összeköltözésért, megbolondulnék, hogy nincs privát szféránk. Ráadásul az anyja elviselhetetlen, mindenbe beleköt, savanyú, nárcisztikus, érzelmi zsaroló és manipulátor. Hozzáteszem: mindig felajánlom a segítségemet, amikor ott vagyok, ha úgy van, akkor párommal együtt segítünk, viszek nasit és üdítőt, illetve van hogy mi főzünk. De azért kinyílik a bicska a zsebemben, amikor a párom kocsijával mennénk valahová (ő vette, abból a pénzből, amiért keményen megdolgozott), mire az anyja sértődötten közli, hogy mit képzelünk, amikor most nekik KELL a kocsi.


Remélem átjön, hogy ezt nem igazán lehet elviselni több évig. Ha nálunk vagyunk, akkor nincsenek ilyen jellegű problémák, szüleim szerencsére normálisak,de legtöbbször náluk vagyunk (szintén a munka miatt).


Annyi köztes megoldás jutott eszembe, hogy próbáljuk ki az államvizsgám után (jövőre) az összeköltözést legalább 6 hónapig egy albérletben. Ő úgy látja, hogy az albérlet kidobott pénz, én viszont hosszútávon úgy látom, hogy megtérülne. Persze utána is esélyes, hogy gondok lennének az anyja viselkedésével, de legalább lenne egy képem arról, hogy érdemes-e folytatni a kapcsolatot.


Mit gondoltok? Irreális?



2020. szept. 17. 13:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
97%
Annyit hadd tegyek hozzá még, hogy kb. nulla elköteleződése van feléd. Tőled csak a jót várná, támogasd, ne legyen önálló akaratod, viselj el mindent, nehogy nyomást helyezz az ő kicsi lelkére. Nem vállal érted felelősséget. Márpedig, ha valakit a jövőbeli férjemnek/feleségemnek tekintek, akkor úgy is bánok vele, felelősséget vállalok érte és a kapcsolatunkért. Meg persze saját magamért is. Márpedig ő ezekből egyikért sem vállal felelősséget, csak azokért, akik kihasználják.
2020. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem akar ez mozdulni anyu szoknyája mellől!Keress valaki mást...
2020. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném férfinak az ilyet. Közöld vele hogy össze akarsz költözni vele és neki kell eldönteni hogy hajlandó e változtatni a felfogásán a kapcsolatotokért. Ha nem, akkor meg is van a válasz.
2021. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Már szakítottam vele szerencsére. Visszaolvasva a válaszokat, fájdalmasan elvakult voltam 🙄

De életem legjobb döntését hoztam meg, hogy megszabadultam ettől a problémás csomagtól 😅

2021. ápr. 4. 17:18
 25/26 anonim ***** válasza:
Gratulálok a lépésedhez, kérdező :). Nagy dolog volt!
2021. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Több tényezője is volt igazából, és így utólag a "bare minimumon" kívül fogalmam sincs, miért tartottam ki mellette majdnem egy évig. De mindenből lehet tanulni, a rossz tapasztalatokból pláne, úgyhogy nem bánkódom 🤞

2021. ápr. 4. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!