Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csinál úgy valaki hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinál úgy valaki hogy ugyan nehogy már neki mondjon bárki bármit is ?

Figyelt kérdés

Ilyen nehogy már megmondja nekem hogy csináljam.


Barátnőm ilyen, de sokszor nem bírom megállni mert annyira ésszerűtlenül tesz egyszeru dolgokat hogy kinyílik az "ember zsebében a bicska"..


És következő esetben se úgy csinálja hogy jó legyen


2020. szept. 25. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Én is ilyen vagyok.

Nekem meg attól nyílik ki a zsebemben a bicska, ha valaki kényszert érez, hogy megmondja, mit tegyek.

Lehet, a te szemszögedből az a jó, ahogy te gondolod, az övéből viszont úgy nem jó.

Ezt kellene elfogadni, nem beleszólni olyanba, amihez semmi közöd.

2020. szept. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Én se szeretem ha bele okoskodnak a dolgaimba. Vannak dolgok, amiket én is tudom, hogy irracionálsan oldok meg, vagy legalábbis sokkal logikusabban is lehetne. Ettől függetlenül én így szoktam, így szeretem, nekem ez működik.

Ilyen pl a halogatása a teendőknek. Értem én, hogy ha minden nap elkészítesz/megtanulsz egy kicsit abból amiből utána számonkérnek, most pl a minősítésem van soron, akkor nem kell a végén aggódni meg kapkodni. De ettől függetlenül nekem ez a gyakorlatom, így szoktam meg, így kényelmes.

Utalom mikor jönnek az okosok és közlik, hogy xarul csinálom. Lehet, de ez akkor is az én döntésem.

De lehetne hozni példának a házimunkát is, amit szintén hagyok felhalmozódni (főleg ha egyéb elfoglaltságom van) aztán egyben letudom mikor már zavar a rendetlenség.

Értem, hogy kisebb munka lenne naponta egy kicsit csinálni mindig, de így nőttem fel, ez a számomra megszokott. (Bár ebben pont próbálok kicsit változni, de nem azért mert mások szerint ez így nem jó, hanem mert ezt akarom).

Az olyan helyzetekben, amik újak, amikben nincs rutinom szívesen fogadom a tanácsot, de ott is csak tanács jöhet, a kioktatás ott se segít. Aztán annak aki a tanácsot adta el kell fogadnia, hogy vagy megfogadom, vagy nem. Ha nem akkor se állhat neki magyarázni mert ez az én döntésem.

Nem vagyok gyerek, felelős döntéseket tudok hozni, amiknek vállalom a következményeit. Nincs szükségem arra, hogy irányítanak.

Ez csak az én példám, lehet nálatok más a helyzet, de a kérdésben kicsit magamra ismertem.

Kaptam már meg én is, hogy képtelen vagyok hallgatni a jó szóra.

2020. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Mit és milyen sokszor?

Mert ettől függ, hogy jóindulatú segítség vagy idegesítő "én mindent jobban tudok" a viselkedésed.

2020. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Több oka lehet. Az egyik hogy ilyen a személyisége - a dominanciáját, az irányítási szerepkört akarja érvényesíteni mindenben, mindenhol és mindenkor veled szemben.

A másik, hogy már nem igazán szeret... szálka a szemében minden, csak így jön ki rajta. A szerelmes ember toleránsabb, ahol meg nem dolgoznak az érzések... na az lesz.rja a másiknak hogy esik valami. Ha ekkora ellentétek vannak köztetek akkor miért nem beszélitek meg? Avagy engeditek el egymást? Ez nem lesz jobb, biztos hogy így akarod leélni az életed?

2020. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 ezzel a logikával akkor a kérdező nem szereti a lányt, mert nem toleráns, beleköt, hogy mit miért így csinàl.
2020. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ezt nem rossz szándékkal teszem hanem olyan esetekben amikor hátránya lenne belőle ha úgy teszi ahogy ő gondolja.." tanítò jelleggel"
2020. szept. 25. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
ROhadt idegeseítőek az "én mindent jobban tudok" emeberek. Főleg, hogy legtöbb esetben igazuk sincs.
2020. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Soha nem kedveltem, ha valaki aki közel egyidős velem meg akar valamire tanítani, úgy, hogy ezt nem kértem. Az idősebbektől valamivel jobban viselem.

Te a párja vagy. Nem az a dolgod, hogy tanítgasd, az a szülei dolga lett volna. Elmondhatod a véleményed, sőt ez már már kötelességed is. De ennyi a hatásköröd. Ha nem ért veled egyet, vagy valami más okból nem nyitott a javaslatodra, akkor hagynod kell, hogy a saját feje után menjen,mert felnőtt ember.

2020. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!