Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párotok nem spórolása miben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párotok nem spórolása miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés

Mennyire zavar téged ez?


Én pl. nem spórolásnak tartom ha vlmit csak egyikünk szeret és van belőle több otthon de mindig hozok belőle-fuggetlen hogy fogyott e; minek?

Vagy vlmibol több van otthon már így is..


2020. szept. 25. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az a nem spórolás, ha nincs eltéve pénze, nem tudatos, nem tervez, hogy x összeggel havonta x idő után éri el a kívánt eredményt.

Sokszor én is veszek olyat, ami ugyan van otthon, de fogyóeszköz, eláll, és jó áron sikerül megvenni. Legközelebb nem kell venni, főleg nem drágábban. Ilyenek a tartós élelmiszerek, tisztítószerek, wc papír, ilyesmik.

Az nem spórolás, mikor valaki féláron veszi a hatodik pár cipőt, amire nincs szüksége. Az jobban megtérül, ha egy jó minőségű cipőt vesz, amit évekig hord, akkor is, ha drágább.

Sokszor az is spórolás, ha valamire időben költ. Mondjuk tető javítás szakemberrel. Lehet, hogy pénzbe kerül, de többe lenne, ha két év múlva beszakad vagy beázik. Nem jó mindig halogatni a kiadásokat.

2020. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok egy garasoskodó típus, ezért engem a nem spórolás addig nem zavar, ameddig konkrétan nem leszünk emiatt anyagilag veszélyben (van némi félretett pénz, és nem félő, hogy adósságba keveredünk, lekapcsolják az áramot stb.)


Ja, és az általad felvázolt dolgot addig nem tartom nem spórolásnak, ameddig nem irreálisan sokat halmoz fel az ember... ha pl. akciósan betáraz tonhalkonzervből, hogy legyen itthon, hát oké, ha valamikor el fog fogyni.


Az előző kapcsolatban, amit exemmel kapcsolatban nem spórolásnak éltem meg, az az volt, hogy vaterán üzletelt könyvekkel, lemezekkel, és felvásárolt dolgokat majd eladásra, aztán több hónapig nem keltek el gyakran, meg volt, ami akkor sem, amikor szakítottunk... és nem olyan tételekről beszélünk, aminél nekem érthető lett volna, hogy ennyit kell várni az eladással.


De cserébe én is tudom magamról, hogy nem vagyok spórolós - veszek simán könyvet, sminket, ruhát magamnak, csomó olyasmit, amitől jobban érzem magam, de effektíve nincs rá szükségem, meg a hobbimra is költök. Pont ezért, ameddig nem veszélyezteti a háztartásunkat a dolog, addig nem is panaszkodtam semmi ilyesmi miatt.


Mondjuk mi külön kasszán voltunk, vagy mások úgy mondják, külön számlás közös kassza, tehát a rezsi, alap élelmiszer, egyéb számlák, takarítószerek vásárlása, arányos félretevés után mindenki azt csinált a maradék pénzével, amit akart.

2020. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk abban nyilvánul meg, hogy otthon él, mégsincs félretett pénze.

Sokáig volt, addig ez nem zavart, viszont felélte mindet az elmúlt 1 évben, mondjuk a helyzete sem volt a legszerencséseeb, az tény.


Viszont mostmár kezd zavaró lenni, hogy én eltartom magam, fizetem az albérletet, kaját, számlákat, és a kötelező dolgokon felül még szórakozni, nyaralni is tudok. (pedig nem keresek többet, mint ő..)

2020. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2 nap alatt elszórja a fizetését. Csoki és mindenféle baromságokat vesz.
2020. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem szórja a pénzt. Ő megfontoltan költ és inkább kevesebb dolga van, de abból minőségit vesz és befektetésnek tekinti. Én sokat tanultam tőle, én hozzá képest szótam a pénzt, de most már én is sokkal takarékosabb vagyok.
2020. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hobbijára bármennyit, bármikor, bárhol.

Én spórolásnak tartom a felhalmozást, mert havonta 1x elmegyünk egy nagy bevásárlóközpontba, van itthon mindenből vagy 8 csomag és így soha nem fordul elő, hogy el kell ugranom a drága kisboltba, mert nincs itthon ez meg az és menet közben otthagyok 5 ezret, mert megláttam mást is. Plusz nekem biztonságérzetet ad :)

2020. okt. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!