Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a férjem minden, de mindenáron az USA-ba akar költözni. Hajthatatlan, és most már esélyem sincs érvelni, mert kapott állásajánlatot. Több lenn. Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
A férjem a fejébe vette hogy az USA-ban szeretne új életet kezdeni. Már jó ideje megy ezen itthon a huzavona, és semmi módon nem tudtam rávenni, hogy feladja. És most már eldőlni látszik a dolog, mert kapott álláslehetőséget a szakmájában, és amint lehet, szeretné, ha költözne az egész család. Gyermekeink is vannak, és őket is kérdeztük, és nem zárkóztak el az USA-ba költözés elől. Egyikük se mondta, hogy ne, anyu, apu, itt akarok maradni. Ráadásul mindezt a koronavírus közepén... Én jól érzem itt magam, Magyarországon. Vermontban kapott állást amúgy. Elvileg ott marhára hideg van télen, -20 fok, és rengeteg hó. A férjem nagyon céltudatos ebben, még semmivel kapcsolatban nem láttam őt ilyennek szerintem. A külföldre költözés jó régóta téma, de régebben még Németországról van szó, azt se akartam, de az legalább közel van. Na de Vermont...
2020. okt. 10. 13:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen lehetőséget nem hagynék ki, az biztos.
2020. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%
#11 Azta mekkora oltás... Mindjárt sírok. Amikor elfogynak az érvek marad a személyeskedés. Ez köszön vissza tőletek mindenhol.
2020. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy próbát megér.

Lehet hogy pont neki nem fog bejönni a kinti élet neked meg igen.

A gyerekeknek is egy jó lehetőség, nyelvtanulas,élmények egyéb szempontok miatt. Főleg úgy hogy ők sem ellenkeznek. Szóval engedj a többségnek !

Fogd fel ezt egy kalandnak, ha nem jön össze, még mindig haza lehet jönni vagy elválni és ne úgy gondolj rá, mint megváltoztathatatlan döntésre.


Valamiért hozzá mentél, gyereket vállaltatok, ez is csak egy megoldandó feladat.

2020. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

Menj vele. Ha maradsz csak veszíthetsz. Mindent.

Nem tudom, mekkorák a gyerekeid, de amint tehetik, menni fognak az apjuk után. Tehát, onnantól egyedül fogsz maradni.

Veszíteni valótok nincs. Legfeljebb egy év múlva visszajöttök.

#5ös te agyatlan vagy.

2020. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
7%
#15 Igen agyatlan vagyok, mert nem az a legfontosabb szempont az életem alakításánál, hogy láthatok e havat Vermontban vagy sem. Azok biztos okos és megfontolt emberek akiknek ez a legerősebb érv életük sorsfordító eseménye előtt.
2020. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem a hó miatt akar kimenni a férje. :)

Jobb jövő miatt. A gyerekek sem bánnák. Munkát is kap.

2020. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
88%

És a férjed mit szól ahhoz, hogy te nem akarsz menni? Mondtad neki egyáltalán? Kompromisszumos lehetőségen gondolkodtatok? Például kiköltözni csak fél évre.


Amúgy meg sokan hiszik azt, hogy itt jó nekik, amíg nem élnek egy másik országban... Tavaly nyáron 3 hetet töltöttem Amerikában és azóta is hiányzik.

2020. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
25%
#16 Akkor ezt kell leírni, nem azt, hogy jaj de jó, hogy esik a hó Vermontban. BTW kint sincs kolbászból a kerítés, meg nincs tejjel-mézzel folyó kánaán. Ráadásul a járványhelyzet, a közbiztonság jelenlegi állapota. Egészségbiztosítás vagy éppen a felsőoktatás jóval drágább, szóval csak úgy egy új meló miatt kimenni, mert valaki bele van buzulva ámerikába, szerintem őrültség Ezek mind olyan témák amik minimum el kellene, hogy gondolkodtassák az embereket és nem beleugrani az ismeretlenbe. Ráadásul tényleg a világ másik végére. Ehhez képest például egy Németország valóban sokkal jobb opció. Másrészt van aki egyszerűen nem érzi mindenhol jól magát, nem egy világpolgár akik szabadon szárnyal mindenhol, mint a madár. A kérdező is ilyennek tűnik, én is ilyen vagyok, úgyhogy át tudom érezni a helyzetét. Valakinek nem megy, hogy a családját, a barátait, a megszokott életét, a hazáját feladja plusz pár dollárért és egy kis hóért cserébe.
2020. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
78%
#18-nak: Neked tulajdonképpen miért baj, ha bárki kiköltözik külföldre?
2020. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne írd le a dolgot. Ugyancsak két hónapig, de éltem Vermont-ban egy helyi barátnőmnél és csodálatos hely. Nekem ez a rövidke idő nagyon jó élmény volt, és a barátnőm által bele is láttam a helyi életbe, ami a magyarhoz képest sokkal nyugodtabb és több lehetőség van mindenfélére. Kifejezetten barátságos hely.


Én például annyira szeretem a havat, hogy kiköltöztem Norvégiába. :D Nyilván viccelek, több oka is volt, de például van olyan ismerősöm, aki azért költözött Oroszországba, mert szereti a kemény teleket és neki a helyi időjárás sokkal jobban tetszik. Ez is lehet szempont, de az a válaszoló, aki először ezt írta, felteszem vicceskedve írta ezt a gyerekek (!) szemszögéből.

23/L

2020. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!