Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a férjem minden, de mindenáron az USA-ba akar költözni. Hajthatatlan, és most már esélyem sincs érvelni, mert kapott állásajánlatot. Több lenn. Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
A férjem a fejébe vette hogy az USA-ban szeretne új életet kezdeni. Már jó ideje megy ezen itthon a huzavona, és semmi módon nem tudtam rávenni, hogy feladja. És most már eldőlni látszik a dolog, mert kapott álláslehetőséget a szakmájában, és amint lehet, szeretné, ha költözne az egész család. Gyermekeink is vannak, és őket is kérdeztük, és nem zárkóztak el az USA-ba költözés elől. Egyikük se mondta, hogy ne, anyu, apu, itt akarok maradni. Ráadásul mindezt a koronavírus közepén... Én jól érzem itt magam, Magyarországon. Vermontban kapott állást amúgy. Elvileg ott marhára hideg van télen, -20 fok, és rengeteg hó. A férjem nagyon céltudatos ebben, még semmivel kapcsolatban nem láttam őt ilyennek szerintem. A külföldre költözés jó régóta téma, de régebben még Németországról van szó, azt se akartam, de az legalább közel van. Na de Vermont...
2020. okt. 10. 13:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
8%
Felőlem költözzön aki akar, csak aztán ne sírjon a szája, hogy jaj jönne haza mert kiment habókra aztán nem lehet fél év alatt belőle Rockefeller. Vagy éppen ennek az ellentéte, hogy külföldről szidja folyamatosan Magyarországot. Én ezeket nem szeretem. Plusz a logikátlan gondolkodást, ami a meggondolatlan döntéseket szüli.
2020. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

#21

Itt egyik helyzetről se volt szó.

2020. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az emberek 99,999%-a azonnal menne, amint jönne egy ilyen lehetőség. Gondolj a gyerekekre! Jobb életük lenne és hálásak lennének neked, ha mennétek.
2020. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%
#21 Megnyugodhatsz. A lehetőségek közül az egyik biztos, hogy be fog találni.
2020. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

#24

Egyáltalán nem biztos. Legalábbis 10 év után nálam egyik se következett be. Attól, hogy te ennyire negatívan látsz mindent, nem jelenti azt, hogy van garancia bármelyikre.

2020. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
58%
#25 Gratulálok! Örülök, hogy te boldog vagy külföldön. Azonban nem mindenkinek lesz ez egy rózsaszín habos tajték. A kérdező esetébe pedig bele van kódolva a probléma. Ahol ennyire ad hoc döntéshozatal van, a másik fél (a kérdező) teljes ignorálásával és ekkora ellentétek vannak a döntés kapcsán, ott aligha lesz ez egy happy end. Persze akár az ellentéte is bekövetkezhet, de a jelek nem erre utalnak.
2020. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
47%

Itt mindenki csak a nagyobb pénzt látja. Hú, a sok pénz az egyenlő boldog élet. Ha a kérdezőnek itt vannak a barátai, rokonai, munkatársai, szomszédai akikkel jól érzi magát én megértem ha maradni szeretne.

Pár ellenpélda: Egy nő - társkeresés útján - kiment Németországba. Egy ottani magyar férfi "vitte ki". Egy évig sem volt kinn. Bár dolgozni nem kellett neki, a párjával is szépen megvoltak. Hiányzott neki minden - a munkája is amit imádott-. Az idegen nyelvi közeget sem tudta megszokni...

Más: Két nagybátyám külföldön van. Az egyik megtudta valósítani a vágyott nagy polgári életet. Családi ház, kert, medence, autó, társasági élet, kerti partik hétvégente, IRODAI munkakör. Ezt jórészt a felesége családjának köszönhetően. Ők borzasztóan feltörekvő emberek. A másik az USA-ban él. Általában munkanélküli, vagy fizikai munkát végez és munkásszállón lakik. Családja, barátnője nincs.

Azért írtam le ezeket, hogy lássátok ilyen is van. Nem csak álom élet létezik annak aki külföldre költözik.

2020. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk én azon csodálkozom, hogy USA-ba orvoson, informatikuson és villamosmérnökön kívül bárki megkapja a munkavállalói vízumot (bár nem azt mondom, lehet, hogy kérdező férje ezek közül valamelyik).

USA-ba azért nem úgy van, hogy gondolok egyet, állást keresek és kimegyek. (Tényleg kb. ezzel a három munkakörrel lehet esélye).

2020. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
47%
Én nem gondolkodnék a helyedben. Esélyetek lesz egy jobb életre. Mit vesztesz, ha megpróbálod érte, vele, a gyerekekkel. Ha befuccsolna is kipróbálnám. Furi ez a röghöz kötöttség.
2020. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
90%
Én biztosan kipróbálnám. Ha nem jön be, visszafelé biztosan lehet jönni. A gyerekek olyan nyelvtudást kapnak, amilyet itthon sose kapnának. Fogd fel kalandnak, kihívásnak.
2020. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!